Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Białe tło - nie do końca białe

    Witam Wszystkich
    Które białe kartonowe tło polecacie? Myślę że nawet najbielsze tła firmy Fomei nie są do końca białe. Może Savage Pure White lub Savage Super White? A może jakieś inne? Które tło jest najbliżej rgb(255, 255, 255) ?
    Pozdrowienia

  2. #2

    Domyślnie

    Tło jest białe jeśli zostanie oświetlone. Po prostu. Przeważnie jest korzyść właśnie z kapkę ciemniejszego tła jak jaśniejszego.

    W kwestii zaś samego tła to polecam białą ścianę. Nic lepszego nie ma.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #3

    Domyślnie

    Proszę sprecyzować. Jaka korzyść może być z ciemniejszego tła niż idealnie białe?
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janess Zobacz posta
    Proszę sprecyzować. Jaka korzyść może być z ciemniejszego tła niż idealnie białe?
    Pozdrawiam
    Taka, że lekko szare tło dobrze oświetlone może być widoczne na zdjęciu jako białe, a z kolei niedoświetlone może być ciemno szare.
    pozdrawiam
    Tomek

  5. #5

    Domyślnie

    Taka, że łatwiej jest go doświetlić jak trzeba niż ściągnąć światło gdy jest go za dużo. Problem bardziej białego tła nie istnieje to nie proszek. Chyba wymyśliłeś sobie problem. Ale w drugą stronę

    Dlaczego dla Ciebie jest istotne bardziej białe tło?

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 06-10-2016 o 16:56

  6. #6

    Domyślnie

    Bardziej białe - dlatego że później przy obróbce nie trzeba tak daleko przesuwać suwaka "Whites" w Lightroomie. Im mniej się operuje niektórymi suwakami przy obróbce tym lepiej. Zależy mi na jak najwyższej jakości zdjęć. Białe tło musi być idealnie białe.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janess Zobacz posta
    Bardziej białe - dlatego że później przy obróbce nie trzeba tak daleko przesuwać suwaka "Whites" w Lightroomie. Im mniej się operuje niektórymi suwakami przy obróbce tym lepiej. Zależy mi na jak najwyższej jakości zdjęć. Białe tło musi być idealnie białe.
    Pozdrawiam
    Co fotografujesz?
    Jak to fotografujesz - światło?

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 06-10-2016 o 22:13

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Dlaczego dla Ciebie jest istotne bardziej białe tło?
    Domyślałem się, że na zdjęciu przedmiotów leżących na białym tle, oświetlonych "odprzodowo", ilość bieli w tym białym tle jest zbyt mała, i chyba o to chodzi?

    Cytat Zamieszczone przez Janess Zobacz posta
    Bardziej białe - dlatego że później przy obróbce nie trzeba tak daleko przesuwać suwaka "Whites" w Lightroomie.
    (Prawie) dowolne tło może być zupełnie białe, jeśli będzie oświetlone mocniej, niż fotografowany przedmiot, aż do lekkiego prześwietlenia tła. Ciężko to uzyskać, gdy światło z tej samej lampy ma bliżej do przedmiotu, a dalej do tła (fizyka, optyka - zależność natężenia światła od odległości), bo gdy fotografowany przedmiot jest poprawnie oświetlony, tło może być już lekko niedoświetlone, a jaki efekt daje niedoświetlona biel? Chyba taki, przez który uważasz, że musisz mocno przesuwać "Whites" (i tracić szczegóły w najjaśniejszych partiach przedmiotu, jeśli dobrze myślę).

  9. #9

    Domyślnie

    Fotografuję ludzi na białym tle. Na fotografowaną osobę kieruję światło z lampy błyskowej aparatu i softbox, na tło światło ze studyjnej lampy błyskowej i drugi softbox. W tym (i nie tylko) przypadku dobrze jest jeśli tło jest trochę prześwietlone (bardziej białe). Myślę że łatwiej to uzyskać stosując "bielsze" tła. Myślę że im bielsze tło (bliżej 255 255 255) tym mniej światła kierowanego na tło będzie potrzebne aby na zdjęciu uzyskać tło bliższe 255 255 255. Zgadza się że mam zbyt małą ilość bieli w białym tle.

  10. #10

    Domyślnie

    Z ciekawości, dlaczego to musi być białe tło (a nie szare czy pomarańczowe) ?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak uzyskać białe tło.
    By doriand1 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 18:43
  2. Białe tło
    By J51 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-11-2015, 23:36
  3. oświetlenie - jakie żarówki - białe tło
    By kintaro in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2015, 08:24
  4. [ Krajobraz ] góra i trochę nieba - nie do końca czarno białe
    By pawel.szczerba in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-01-2009, 13:27
  5. Białe tło a nie szare
    By vuki in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2007, 13:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •