Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Paczka z USA a cło

    Proszę o odpowiedź od praktyków jak wygląda procedura przejścia przez urzad celny paczki z USA.

    Kuzyn zamierza mi wyslac paczke z uzywanymi czesciami optycznymi. Miał je wyrzucić, ale mi się przydadzą, więc poprosiłem go o wysylke.

    Teraz pytanie jak taka paczka bedzie potraktowana przez celnikow?
    Rzeczy te sa uzywane, sa podzespolami a nie calymi urzadzeniami a na dodatek nawet jesli sa oznaczone symbolami to nie mozna ich kupic jako nowych, wiec nie sposob okreslic ich wartosci.

    Ja za nie nic nie place, nie mam zadnego rachunku i jedyne co bedzie na paczce to, ze to prezent i wpisana znikoma wartosc (powiedzmy 20 czy 50$).

    Czy ktos zainteresuje sie taka paczka i bedzie ode mnie wymagal udowodnienia jaka te rzeczy maja wartosc rynkowa? Czy moze nalicza clo od wartosci zadeklarowanej i tyle w temacie?

    Jak ktos dostaje paczki z USA to prosze o info jak to u Was wyglada.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Paczka zostanie zatrzymana i sprawdzona z tym co w opisie/deklaracji, jeśli sprzęt używany ( warto to zaznaczyć ) faktycznie to nie zapłacisz cła ani vat, wiem z doświadczenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko niech wysyłający nie zrobi Ci psoty i nie ubezpieczy jej na 1000$ bo się zapłaczesz.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ogryzek Zobacz posta
    Tylko niech wysyłający nie zrobi Ci psoty i nie ubezpieczy jej na 1000$ bo się zapłaczesz.
    Z tego co pamiętam, to na sprzęt foto stawka cła jest 0%, w grę wchodzi tylko vat, ale na pewno nie w przypadku rzeczy używanych kupowanych (otrzymywanych) od nie od przedsiębiorcy...
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

Podobne wątki

  1. Nagroda z USA - dowalą cło?
    By adrian in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 09:14
  2. Wyjazd do USA a cło przy powrocie
    By pedro in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 23:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •