Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Działanie OS sigmy vs Vc tamrona

    Witam.
    Jako jeden z pierwszych obiektywów jaki kupiłem była Sigma 18-200 mm f/3.5-6.3 II DC OS HSM. Jako iż nie miałem porównania do innych obiektywów ze stabilizacją to byłem w miarę zadowolony z tego obiektywu. Teraz Kupiłem Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD. No i tu zacząłem się zastanawiać czy wszystko z sigmą ok. Tamron nawet przy 300mm i czasie 1/40 potrafi spokojnie zrobić ostre zdjęcie przy włączonym VC a sigma przy 200mm przy włączonym OS to raczej zrobiła by 1/10 zdjęć ostrych przy takim czasie. Są to obiektywy różnych firm dlatego chciał bym wiedzieć czy OS sigmy jest poprostu gorszy. Zrobiłem na niej test przy włączonym OS i bez i wydaje mi się że Przy OS robi niby mniej poruszone zdjęcia. Też czego w sigmie nie widać to gdy robię zdięcie tamronem to przy załączonym vc przy wciśnięciu spustu migawki do połowy obraz wyraźnie przestaje drgać i to po prostu widać. Słychać nawet dźwięk załączającej się stabilizacji. Sigme kupiłem jako nówkę sztukę i od początku tak działała.
    Moje pytanie wynika z tego że przy tamronie, sigma stała się zbędna dla mnie. Planuje jej wymianę na sigme 17-50 2.8. Nie wiem tylko czy wszystko ok z tą stabilizacją a chciał bym ją sprzedać .

    Tu widać jak działa vc w tamronie niestety do sigmy takich filmików nie widziałem na YT.

  2. #2

    Domyślnie

    OS w niektórych Sigmach działa inaczej niż VC i VR.
    18-200 OS jest właśnie takim obiektywem. Stabilizacja włączana jest wraz z pomiarem światła, ale wyłączana dopiero po ok minucie. Poza tym układ stabilizacji działa cały czas, nawet jak masz OS wyłączony przełącznikiem na obiektywie. Przełącznik ten jedynie zmienia tryb działania układu.
    Dlatego nie będziesz widzieć takich samych objawów włączania i wyłączania się stabilizacji w Sigmie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Poza tym układ stabilizacji działa cały czas, nawet jak masz OS wyłączony przełącznikiem na obiektywie. Przełącznik ten jedynie zmienia tryb działania układu.
    Dokładnie tak jest. Miałem do czynienia z OSem w Sigmach 17-70 i 17-50, oba układy były dość wydajne ale strasznie pożerały prąd w związku z ciągłą pracą OSa. Między Sigmą 18-200 a Tamronem 70-300 podejrzewam, że jest różnica w skuteczności samej stabilizacji na poziomie 1EV. Dopiero te nowe Sigmy C i Sports dorównują stabilizacji Tamrona.

  4. #4

    Domyślnie

    Ok dzięki za odpowiedzi teraz już mniej więcej wiem co i jak Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Twoja Sigma 18-200 to kiepski, mydlany obiektyw, zwłaszcza bliżej 200 mm (wiem, bo miałem). To może być przyczyna nieostrych zdjęć, trzeba by solidnie porównać, ale stabilizacji do tego bym nie mieszał. S17-50 to inna liga (optyka), nie ma co porównywać.

Podobne wątki

  1. Dziwna zachowanie Tamrona 90mm VC USD 2.8
    By warpman in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 17:45
  2. Obiektywy Sigmy i Tamrona a aparat pełnoklatkowy
    By emilcabaj86 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 10:01
  3. Kalibracja Tamrona 17-50 VC
    By target_xx in forum Serwis
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 03:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •