Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 95 z 95
  1. #91

    Domyślnie

    ja zauważyłem słabą powtarzalność koloru w każdym atramencie barwnikowym jakiego używałem, czy to Epsona, czy zamienniki, może taka przypadłość barwników...
    Claria, a atrament L800 to przepaść, stąd różnica w cenie
    aż tak chyba źle nie jest z powtarzalnością, żeby do ładu nie można było dojść między ekranem a wydrukiem. kwestia przestrzegania zasad, wiedzy i cierpliwości i oczywiście też monitora i jego ustawień
    jeśli masz konkretny przypadek, opisz, spróbujemy pomóc. a barwniki dobre są na naukę, ba jak ogarnie się ich dzikość to na stabilnym pigmencie będzie się miało miodzio...

  2. #92

    Domyślnie

    Problem jest jeden podstawowy i bardzo złożony - brak zgodności.

    Monitor kalibrowany przez fachowca (?) - a przynajmniej tak mi się wydaje.
    Profil robiony na zamówienie (tzw. zdalne profilowanie).
    Światło w lampce specjalnie założone takie z CRI 95 czy ileś, ale czy to pod światło czy pod żarówką i tak nie chce wyglądać podobnie.
    Tylko nie mam bladego pojęcia dlaczego, skoro w zasadzie wszystko powinno być poprawnie...

    BTW. częstym dylematem przy drukowaniu z ps i robieniu soft proof jest kwestia zaznaczenia opcji "symulacji papieru".
    Nie raz jest tak, że instrukcja drukowania dołączona do papieru mówi "zaznacz" a po wydrukowaniu wychodzi zupełnie coś innego.
    Ale gdy potem w ps'ie odznaczę tę opcję to zaczyna to być bardziej podobne.

  3. #93

    Domyślnie

    Zgodność to temat rzeka. Sztuczne źródła światła też. Tak samo jak możliwości poszczególnych papierów, tusze Epson ITS oraz ich wzajemna współpraca.

    Największym problemem w kwestii zgodności kolorów są jednak najczęściej sami użytkownicy, którzy wymagają od sprzętu klasy amatorskiej, biurowej czy domowej możliwości i efektów jakie dają droższe, bardziej precyzyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania.

    Chcesz się pobawić w drukowanie? Drukarki ITS to świetny wybór bo umożliwiają praktyczną naukę i przedarcie się przez podstawy drukowania relatywnie niskim kosztem.

    Chcesz mieć zgodność? Idziesz w pigmenty A2, dobre papiery, monitor graficzny i porządny spektrofotometr. A potem rzeźbisz długo by dostać dokładnie to czego chciałeś. Prawie to, bo fizyka i zawiłości percepcji człowieka nie pozwolą Ci uzyskać pełnej zgodności między świecącym ekranem a wydrukiem odbijającym światło .

    Tylko tyle.
    I aż.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą.
    Kontakt: aksienionek (at) iCloud.com

  4. #94

    Domyślnie

    axik - otóż to!
    To jest właśnie kwestia, której ja nie potrafię ogarnąć - tzn. na ile te wydruki w ogóle mogą być zgodne z tym co na papierze.
    Czy przy tak amatorskim sprzęcie mogę wymagać czegokolwiek.
    Monitor jakiś mam - nic specjalnego, ale daje się skalibrować (s2243), kalibrator też mam (i1dp).
    Teraz z perspektywy czasu żałuję zakupu L850.
    Wolałbym kupić coś lepszego ale bez tego Ciss'a bo i tak dużo nie drukuje a wolałbym postawić na jakość i zgodność.

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Teraz z perspektywy czasu żałuję zakupu L850.
    Wolałbym kupić coś lepszego ale bez tego Ciss'a bo i tak dużo nie drukuje a wolałbym postawić na jakość i zgodność.
    Niesłusznie. Wiedza, umiejętności i doświadczenie jakie nabyłeś są bezcenne. To dzięki zabawie z L850 poznałeś swoje oczekiwania i potrzeby w zakresie druku.

    Nie ma co żałować. Sprzęt który Cię nie satysfakcjonuje wystaw na Allegro i znając swoje wymagania kup sobie to czego potrzebujesz i ciesz się z satysfakcjonujących Ciebie rezultatów.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Szymon Aksienionek - ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą.
    Kontakt: aksienionek (at) iCloud.com

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. Jaki papier do EPSON L800
    By spawnik in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 00:17
  3. Epson L800 papier
    By meu in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 14:23
  4. PAPIER do drukarki Epson L800
    By artur678 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2014, 05:54
  5. Epson PX730WD a CISS i papier fakturowany... Kilka pytań.
    By tinoml in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 10:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •