Close

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 95
  1. #81

    Domyślnie

    Niby tak, ale drukarka nie drukuje tak jak powinna wiec jej podstawowa funkcja nie działa.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Posiadam Epsona L850 i problem z zielonym zafarbem w półcieniach. Orginalne tusze. Papiery mam dwa jakiś Kodak i Tecco luster 250. Na obu wychodzi bardzo podobnie. Próbowałem kalibrować munkinem i o ile kolory są ok to półcienie już nie. Drukując z ps wybieram by on zarządzał kolorami. Wybieram profil zrobiony przy kalibracji. W opcjach drukarki wyłączam zarządzanie barwą. Próbowałem już wybierać z każdych dostępnych tam papierów (kilka różnch epsonów) i zafarb jest różny ale zawsze jakiś jest. Ktoś mi podpowie co robię nie tak?
    Witamy w gronie kolejnego kolegę z serii L800, który naiwnie chciał przyoszczędzić na atramentach i wyszło to co mogło wyjść z takiej berbeluchy...
    A tak na poważnie, żeby Ci pomóc:
    - papier klasy Tecco Luster jest jak najbardziej odpowiedni do tej drukarki, jeśli na nim nie wychodzi, na innych też nie wyjdzie
    - na tym atramencie cienie zawsze będą brudne, będą miały różne zafarby, generalnie błoto
    - papier w sterowniku (media type, oraz WSZYSTKIE inne parametry sterownika) MUSI być wybrany taki sam jak przy druku karty testowej z Munkiego
    - generalnie atrament barwnikowy daje na różnych papierach (nawet identycznie wyglądających) różne rezultaty - zawsze trzeba robić dedykowany profil dla nowego papieru. dla porównania w pigmencie tolerancja jest bardzo duża
    - Munkim za dobrze nie oprofilujesz drukarki barwnikowej z 6 atramentami, wyjdzie COŚ, ale dalekie od ideału. to jest bardzo nieliniowa drukarka i trzeba albo kilku tysięcy pól pomiarowych, albo bardzo wyrafinowanego operatora (najlepiej jednego i drugiego)

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Kozicki Zobacz posta
    Niby tak, ale drukarka nie drukuje tak jak powinna wiec jej podstawowa funkcja nie działa.
    - niestety najprawdopodobniej drukuje tak jak powinna (wrzuć skany wydruków)
    - próbowałeś drukować na papierze Epsona (Premium Glossy Photo Paper) z profilami jak w sterowniku drukarki (Epson PGPP)?
    - druk cz.b. będzie miał zafarby, bo nie ma szarych atramentów a szarości są robione z kolorowych kropek, więc w każdym świetle zafarb będzie inny
    - jak chcesz żeby było dobrze, przerzuć się na pigment, kup na aukcji używaną pigmentówkę (np. 2000 lub 2880), zalej jakimś sensownym zamiennikiem i zrób profil Munkim,będzie działało, a jak umiesz się pobawić Argyll'em, będzie działało jeszcze lepiej. generalnie druk atramentowy to droga zabawa...

  3. #83

    Domyślnie

    Cyba muszę się pogodzić, że cienie będą z dodatkami innych kolorów. Na wydruku tablicy testowej wszystko do okola jest ok. Będę musiał dobierać inne zdjęcia do druku . Dziwne, że profil robiłem z ustawionym papierem Semigloss a lepszy wynik cieni jest na Ultra Glosy. Nabędę papier Epsona i zobaczę jak na nim wychodzi. Trochę też mnie denerwuje, że na wydruku gdzie robiłem plamę miękkim czarnym pędzlem widać pierścienie w których zmieniają się dodawane barwniki. Nie jest to płynne i pogarsza efekt wizualny. Przyznam, że żałuje zakupu tej drukarki. Niecałe dwa lata temu fotografia była dla mnie tylko hobby. Dzisiaj pomału zaczynam to przekształcać w dodatkowe źródło dochodu. Niestety l850 już stanowi ograniczenie, bo nie każde zdjęcie nada się do wydruku na niej i oddaniu klientowi. Jeden jej największy atut to koszt wydruku

    Teraz podpytam o przyszłość.
    Obecnie nie kupię nic nowego, bo kilka dni temu kupiłem eizo cg2420 i trochę naciągnąłem swój budżet, plus to, że l850 nie wykorzystała połowy tuszu jaki dali na starcie a mam nowy komplet zapasowy.
    Jak już będę kupował to raczej p-600 (jestem vatowcem i mogę takie wydatki wrzucić w koszty, co sprawia, że kupienie czegoś używanego bez faktury mija się z celem). Przeraża mnie tylko koszt tuszy do tej drukarki. Unesco wspomniałeś o sensownych zamiennikach. Jakieś konkrety?

    testy
    https://www.dropbox.com/sh/h5ea9ivol...8jSI2Zkwa?dl=0

  4. #84

    Domyślnie

    A spróbuj wydrukować coś z dużą ilością czerni (niekoniecznie bw) w ustawieniach wybierając "papier zwykły" i jakość "precyzyjna" czy jak to było.
    Nie wiem czy rozdzielczość wydruku wowfzas nie spadnie za mocno, ale może....

  5. #85

    Domyślnie

    ach, jakże piękny klasyczny kolorofon na pierścieniach i na kline szarości (raz ciepłe, raz chłodne...) i jakie pięknie nieliniowe pierscienie, klasyka... (jest dobra i zła wiadomość, ale to dalej)

    nie ma sensu podstawianie innego medium, niż to na którym była wydrukowana tablica testowa do pomiaru munkim. jeszcze raz napisze, WSZYSTKIE parametry w driverze muszą być takie same przy drukowaniu tablicy (OBU tablic, czasami jak sie przy drugiej coś inaczej ustawi to wychodzą potem też ciekawe historie, dlatego najlepiej zrobić preset w sterowniku) jak i przy druku docelowego zdjęcia ze zrobionym profilem. dla tuszy z L800 wystarczy odczekać 30 min żeby wydruk się ustabilizował przed pomiarem tablicy. spróbuj jeszcze raz powoli i cierpliwie zrobić munkim profil rygorystycznie przestrzegając wszystkich ustawień

    super, że masz dobry monitor, to podstawa, żeby mieć referencję do wydruku.
    dobra wiadomość jest taka, że da się uzyskać Twoje kółka takie, żeby były neutralne, nie było kolorofonu i nie było pierścieni (najlepszy test to tzw. wzorzec bulk-eye, do ściągnięcia z QTR'em w zestawie, widać (prawie) wszystkie mankamenty dla druku cz.b.
    zła wiadomość jest taka, że nie da się tego uzyskać na L850, musisz zmienić drukarkę - P600 to dobry wybór na początek

    moja rada po 10 latach zmagania się z drukarkami Epsona i przelaniu wielu litrów tuszu przez 4 z nich, jest taka:
    1) wykorzystaj L850 do nauki, załóż że dobrych efektow nie będzie, ale staraj się uzyskać możliwie jak najlepsze (nauka w miarę dobrego druku niestety trwa kilka lat, to jest rzemiosło)
    2) jako referencję zamów gdzieś profesjonalny profil z kilku tysięcy pól (cena koło 100 zł) i używaj go jako odniesienia, najlepiej na papierze jaki będziesz najczęściej wykorzystywał (jakbyś nie wiedział gdzie, napisz na priv, podam kilka miejsc)
    3) jeśli lubisz się dłubać, do Munkiego możesz ściągnąć Argyll'a i samemu robić bardziej zaawansowane profile
    4) możesz kupić używaną drukarkę pigmentową, np R3000, często też trafiają się przeterminowane kartridże z tuszem (data nie ma znaczenia) w o połowę niższej cenie i na niej uczyć się już na pigmencie - inny świat
    5) proponowałbym w każdej opcji jednak zaczynać od tuszy oryginalnych, jak nie masz zbyt dużo doświadczenia, efekt pójścia na początku w zamienniki może Cię zniechęcić...
    6) zamienników jest wiele, powszechnie uważa się, że najlepsze są Cone Color Pro (do pigmentówek Epsona), ale po krótkim mariażu w Polsce, nie ma, z tego co wiem, juz dystrybutora, trzeba sprowadzać z zagranicy. Falter sprzedaje podobne tusze pod swoją marką Solution (R3000, P600 i wyżej), do rozważenia. Pojawiło się też kilka niezłych z Azji...
    7) ekonomicznie zaczyna wychodzić dopiero jakbyś wszedł w rozmiar A2 (P800 Epsona, lub Pro-1000 Canona) bo tam są juz większe zbiorniki (czasami trafi się niezajechana 3880, to najlepsze co mogłoby się przydarzyć amatorowi pigmentu...)

    i na koniec, druk to droga zabawa, krzywa uczenia się jest długa, ale efekty na końcu potrafią zwalić z nóg oglądającego...
    życzę powodzenia!

  6. #86

    Domyślnie

    Ehhh, że ja tego nie przeczytałem przed kupnem L850...
    I czy naprawdę na ten model nie da się zrobić Rip'a...

    Ja już się zasadniczo poddałem , uznałem że z tą drukarką to gra nie warta świeczki.
    Chciałem nawet spróbować oprofilować papier (oosobiscid używam FomeiJet) ale też nie pykło...
    Żeby Epson miał jeszcze jakiś inny kombajn, który byłby pokroju serii R czy P to nawet bym się nie zastanawiał...

  7. #87

    Domyślnie

    po co RIPa, niewiele by pomógł... urządzenie mało stabilne, atramenty wyjątkowo paskudne, że o trwałości nie wspomnę...
    taka drukarka jest dobra do nauki drukowania, można eksperymentować

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    ach, jakże piękny klasyczny kolorofon na pierścieniach i na kline szarości (raz ciepłe, raz chłodne...) i jakie pięknie nieliniowe pierscienie, klasyka... (jest dobra i zła wiadomość, ale to dalej)

    nie ma sensu podstawianie innego medium, niż to na którym była wydrukowana tablica testowa do pomiaru munkim. jeszcze raz napisze, WSZYSTKIE parametry w driverze muszą być takie same przy drukowaniu tablicy (OBU tablic, czasami jak sie przy drugiej coś inaczej ustawi to wychodzą potem też ciekawe historie, dlatego najlepiej zrobić preset w sterowniku) jak i przy druku docelowego zdjęcia ze zrobionym profilem. dla tuszy z L800 wystarczy odczekać 30 min żeby wydruk się ustabilizował przed pomiarem tablicy. spróbuj jeszcze raz powoli i cierpliwie zrobić munkim profil rygorystycznie przestrzegając wszystkich ustawień

    super, że masz dobry monitor, to podstawa, żeby mieć referencję do wydruku.
    dobra wiadomość jest taka, że da się uzyskać Twoje kółka takie, żeby były neutralne, nie było kolorofonu i nie było pierścieni (najlepszy test to tzw. wzorzec bulk-eye, do ściągnięcia z QTR'em w zestawie, widać (prawie) wszystkie mankamenty dla druku cz.b.
    zła wiadomość jest taka, że nie da się tego uzyskać na L850, musisz zmienić drukarkę - P600 to dobry wybór na początek

    moja rada po 10 latach zmagania się z drukarkami Epsona i przelaniu wielu litrów tuszu przez 4 z nich, jest taka:
    1) wykorzystaj L850 do nauki, załóż że dobrych efektow nie będzie, ale staraj się uzyskać możliwie jak najlepsze (nauka w miarę dobrego druku niestety trwa kilka lat, to jest rzemiosło)
    2) jako referencję zamów gdzieś profesjonalny profil z kilku tysięcy pól (cena koło 100 zł) i używaj go jako odniesienia, najlepiej na papierze jaki będziesz najczęściej wykorzystywał (jakbyś nie wiedział gdzie, napisz na priv, podam kilka miejsc)
    3) jeśli lubisz się dłubać, do Munkiego możesz ściągnąć Argyll'a i samemu robić bardziej zaawansowane profile
    4) możesz kupić używaną drukarkę pigmentową, np R3000, często też trafiają się przeterminowane kartridże z tuszem (data nie ma znaczenia) w o połowę niższej cenie i na niej uczyć się już na pigmencie - inny świat
    5) proponowałbym w każdej opcji jednak zaczynać od tuszy oryginalnych, jak nie masz zbyt dużo doświadczenia, efekt pójścia na początku w zamienniki może Cię zniechęcić...
    6) zamienników jest wiele, powszechnie uważa się, że najlepsze są Cone Color Pro (do pigmentówek Epsona), ale po krótkim mariażu w Polsce, nie ma, z tego co wiem, juz dystrybutora, trzeba sprowadzać z zagranicy. Falter sprzedaje podobne tusze pod swoją marką Solution (R3000, P600 i wyżej), do rozważenia. Pojawiło się też kilka niezłych z Azji...
    7) ekonomicznie zaczyna wychodzić dopiero jakbyś wszedł w rozmiar A2 (P800 Epsona, lub Pro-1000 Canona) bo tam są juz większe zbiorniki (czasami trafi się niezajechana 3880, to najlepsze co mogłoby się przydarzyć amatorowi pigmentu...)

    i na koniec, druk to droga zabawa, krzywa uczenia się jest długa, ale efekty na końcu potrafią zwalić z nóg oglądającego...
    życzę powodzenia!
    1 tak zamierzam
    2 chyba sobie już podaruje walkę z tą drukarką
    3 Munkiego wypożyczam za 150zł/ doba. Więc więcej nie będę już go na razie brał. Eizo ma własny i jak na razie nie mam w planie kupienia kalibratora.
    4 Będąc vat-owcem i mogąc wrzucać w koszty lepiej mi kupować nowe sprzęty. Używki tylko w fv vat. Raczej z tego powodu kiedyś dorobię się P-600, może P-800, ale do drugiej cena mnie zniechęca.
    5 czas pokaże
    6 zapiszę sobie
    7 drukuje mało, więc ekonomia może być taka iż P-800 się nie zwróci.

    A co w fotografii jest tanie? Aparat, obiektywy, komp, monitor, studio? Wszystko już pochłonęło masę kasy. Cieszę się, że to dalej hobby, przynajmniej wydatki tak nie bolą

  9. #89

    Domyślnie

    nic nie jest z tego tanie, ale w praktyce tylko drukowanie pochłania masę kasy na materiały eksploatacyjne, dlatego ludzie szukają zamienników tuszy, albo tańszych papierów - ani jedno ani drugie zazwyczaj dobrze nie wpływa na jakość końcową

  10. #90

    Domyślnie

    Masz rację, choć liczyłem, że Epson do swoich Ciss'ów zastosuje atrament taki sam jaki kupujemy do innych modeli (Claria itp.).
    Już raz się w zamienniki wjeb.... wrobiłem i więcej nie chcę, ale ten brał powtarzalności w Ciss'ach też mnie przeraża.
    Trzeba będzie za każdym razem robić profil do nowej partii choć w sumie nie wiem czy ma to sens bo i tak nie potrafię dojść do ładu z tym co na ekranie i z tym na wudruku...

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. Jaki papier do EPSON L800
    By spawnik in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 00:17
  3. Epson L800 papier
    By meu in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 14:23
  4. PAPIER do drukarki Epson L800
    By artur678 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2014, 05:54
  5. Epson PX730WD a CISS i papier fakturowany... Kilka pytań.
    By tinoml in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 10:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •