Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 95
  1. #11

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o małe formaty to najtaniej wtychodzą:
    Tetenal - CentrumDruku
    Solution - Falter
    Fomei - Medikon (ale przy zakupie bardzo dużej paczki)

    Jalościowo to są papiery bardzo podobne do siebie i do oryginalnych Epsonów. Często robione w tych samych fabrykach tylko mają zmieniane naklejki.
    A do osiągnięcia wysokiej jakości wydruku na takim papierze niezbędny jest dobry profil. Tu nie warto oszczędzać. Profile producentów mają różną jakość (jeśli w ogóle są), najlepiej zamówić dedykowany.

  2. #12

    Domyślnie

    Ja akurat mam profil robiony pod FomeiJet Pearl 300 i mam porównanie do tego ze strony Medikonu - mogę powiedzieć tylko tyle, że ten ze strony wcale dużo nie odbiega od robionego na zamówienie...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ja akurat mam profil robiony pod FomeiJet Pearl 300 i mam porównanie do tego ze strony Medikonu - mogę powiedzieć tylko tyle, że ten ze strony wcale dużo nie odbiega od robionego na zamówienie...
    Jako twórca profili, które wiszą na stronie Medikon, cieszę się niezmiernie z Twojej opinii .

    W przypadku drukarek Epson L800, L805 czy L1800, profilowanie to walka z wiatrakami w całkiem nowym wymiarze . Ze względu na specyficzny charakter tych atramentów, rezultaty zależą nie tylko od papieru, ustawień i całego workflow profilowania, ale przede wszystkim od oczekiwań i wymagań, jakie się stawia wydrukom z tych drukarek .

  4. #14

    Domyślnie

    No niestety, CISS to dość specyficzny twór...
    Workflow też wydaje mi się, że da się "zoptymalizować" (załóżmy że wszyscy obrabiamy na monitorze skalibrowanym pod D65 czy 5800k i oceniamy wydruk przez okno wychodzące na południe ), największy problem to jak podejrzewam - powtarzalność tego atramentu.

    Rozmawiałem kiedyś z Panem Szymonem z Medikonu odnośnie profili do L850.
    Wstępnie się nawet jakoś tam umówiliśmy, ale trochę się rozmyło.
    Muszę wrócić do tej sprawy - podrukować wzorce i wysłać... tylko na razie mam jedynie Pearl 300 i Glossy 265, więc trochę mało.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    No niestety, CISS to dość specyficzny twór...
    Workflow też wydaje mi się, że da się "zoptymalizować" (załóżmy że wszyscy obrabiamy na monitorze skalibrowanym pod D65 czy 5800k i oceniamy wydruk przez okno wychodzące na południe ), największy problem to jak podejrzewam - powtarzalność tego atramentu.
    Powtarzalność atramentów Epson ITS jest zaskakująco wysoka. Problemem jest stabilność i równomierność stabilizacji, w dużym stopniu zależna od użytego papieru oraz warunków druku i dalszej ekspozycji wydruku.

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Rozmawiałem kiedyś z Panem Szymonem z Medikonu odnośnie profili do L850.
    Wstępnie się nawet jakoś tam umówiliśmy, ale trochę się rozmyło.
    Muszę wrócić do tej sprawy - podrukować wzorce i wysłać... tylko na razie mam jedynie Pearl 300 i Glossy 265, więc trochę mało.
    Michał, z mojej strony temat aktualny . Drukuj targety i ślij do mnie!

  6. #16

    Domyślnie

    axik - najpierw muszę papier zdobyć.
    Pearl 300 mam A4, a Glossy tylko 13x18, więc za mały.
    Jak zbiorę trochę więcej papieru to mogę podrukować i wysłać.

    A powiedz mi - bo pewnie masz doświadczenie...
    Duża jest różnica między Glossy 265 a Glossy 300?
    Do tej pory używałem papieru Epsona (Premium Glossy), ale nie wiem - robiłem profil u dwóch osób i to cały czas wychodzi jakoś nie tak...
    Dlatego chcę sprzedać paczkę którą mam i kupić Fomei bo to się sprawdza, nie wiem tylko który (niestety - górę bierze współczynnik CCC - cena cena cena), dlatego raczej wezmę 265 i chyba od razu 50 arkuszy ale w tej chwili są niedostępne...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    A powiedz mi - bo pewnie masz doświadczenie...
    Duża jest różnica między Glossy 265 a Glossy 300?
    Do tej pory używałem papieru Epsona (Premium Glossy), ale nie wiem - robiłem profil u dwóch osób i to cały czas wychodzi jakoś nie tak...
    Dlatego chcę sprzedać paczkę którą mam i kupić Fomei bo to się sprawdza, nie wiem tylko który (niestety - górę bierze współczynnik CCC - cena cena cena), dlatego raczej wezmę 265 i chyba od razu 50 arkuszy ale w tej chwili są niedostępne...
    FomeiJet Pro Gloss 265 i 300 to, mimo podobnej nazwy, dwa kompletnie różne papiery. Pierwszy produkowany jest w Japonii drugi w Niemczech. Ze względu na korzystny współczynnik jakości do ceny, cieńsza wersja (265) jest zdecydowanie bardziej popularna. Mimo to, osobiście preferuję jednak grubsze, "niemieckie" FomeiJet Pro Gloss i Pearl 300, które dają delikatnie cieplejszy odcień papieru oraz odrobinę lepszą pracę w cieniach, światłach i przy kolorach skóry. Te dwa papiery to aktualnie podłoża najbliższe temu co dawały stare Ilfordy Galerie Smooth Pearl i Gloss, produkowane kilka lat temu, jeszcze przed bankructwem Ilforda, w fabryce Marly w Szwajcarii. Właściwie FomeiJety 300 i 265 nie ustępują jakością nowym Ilfordom. Co ciekawsze, większość użytkowników drukarek Epson L800 / L805 / L1800, jakich znam twierdzi, że z tuszami ITS na papierach FomeiJet uzyskują lepsze rezultaty niż z papierami Epson .

  8. #18

    Domyślnie

    I ja to ostatnie zdanie w zasadzie mogę potwierdzić...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ja akurat mam profil robiony pod FomeiJet Pearl 300 i mam porównanie do tego ze strony Medikonu - mogę powiedzieć tylko tyle, że ten ze strony wcale dużo nie odbiega od robionego na zamówienie...
    Wiele zależy od metody porównywania profili. Zdjęcie ładne, zazwyczaj wychodzą ładne, gorzej ze zdjęciami trudnymi.
    Profile z Medikonu jakie ja widziałem (L800 nie mam, ale do pigmentowych P800 i 3880) mają tendencję do przesuwania tonów skóry w magentę i to silnie.
    Podobnie jak Czornyj pokazał w tym poście (tylko tu jest profil Epsona): http://mva.pl/viewtopic.php?f=7&t=2655#p32177. Wiele profili różnych producentów ma taki feler, Ilford też. Więc jako punkt wyjścia jest ok, ale jak mi ciało modelki zamiast brzoskwinką, leci w buraka to już wesoło nie jest i trzeba robić własny.

    Nie mówię już o nasyconych cieniach czy neutralu szarości, tu nad profilem trzeba popracować, a większość fabrycznych ma spore mankamenty. Poza tym egzemplarze urządzenia różnią się między sobą (zwlaszcza np. po kilku latach użytkowania w stosunku do nowego).

    Ja na prawdę dobre profile fabryczne widziałem tylko raz, do Epsona, ale tzw Version 2 robione przez Epson USA (czyli przez DigitalDog'a i jego grupę) do tych lepszych papierów Epsona. Mucha nie siada - ale panowie się nadłubali mocno. Oczywiście na barwniku (L800) nie do osiągnięcia - zresztą Pan Szymon wspominał, że trzeba się gimnastykować.

    Papiery Fomei są bardzo dobre, cenowo spozycjonowane gdzieś po środku w Polsce. Ja ich perły nie lubię, bo jest tak radioaktywna od wybielacza, że oczy bolą. Ale Velvet z Collection jest na prawdę ok.

  10. #20

    Domyślnie

    Bawiłem się dzisiaj papierem Solution Prestige Luster RC 255, ależ mi się spodobał, perełkowanie mocniejsze niż w Pearłach/satynach, mniej nudne, bardzo ładne mięsiste wydruki wychodzą (testowałem na pigmencie). Cena bardzo przyjemna, mniej więcej 1.30 zł za arkusz A4. Jedna wada, też radioaktywny od wybielacza.

    Żeby nie było, że tylko jedna firma, lubię też FomeiJet Portrait Matt Warmtone 230, lubiłem też jak miałem barwniki Epsona. Drukowałem na nim na 1400 z tuszami od L800 zdjęcia czarno białe, super wychodziły jak na te tusze. W świetle dziennym ok, w sztucznym metameryzm w zieleń. Ale papier na początek do zabawy w sztukę, zacny. Teraz używam go na pigmencie, na pierwszą próbę, zanim wydrukuję na znacznie droższych kartonach. Dla B&W ciepły ton dodaje zdjęciu zacności .

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Epson L800/L805 a Canon PIXMA MG7550
    By Wojteksw in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 01:13
  2. Jaki papier do EPSON L800
    By spawnik in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 00:17
  3. Epson L800 papier
    By meu in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 14:23
  4. PAPIER do drukarki Epson L800
    By artur678 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2014, 05:54
  5. Epson PX730WD a CISS i papier fakturowany... Kilka pytań.
    By tinoml in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 10:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •