Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Przegląd sprzętu

    Tym razem potrzebuje od Was info dotyczącej przeglądu aparatu. Właśnie szczęśliwie dobiegł końca sezon weselny u mnie i pasuje sprawdzić sprzęt w serwisie. Napiszcie mi jak wygląda to od strony technicznej tj. jak wysyła się aparat czy z obiektywem, jakimś protokołem żeby go sprawdzili itd. Jak długi jest czas oczekiwania na ewentualny zwrot. Z góry dziękuję za wszystkie wasze informacje.

  2. #2

    Domyślnie

    Co to za sprzęt. Posiada gwarancję. Jakieś problemy.

  3. #3

    Domyślnie

    To D750 i D610. Wszystko ze sprzętem ok. "ponoć tylko" standardem jest wysłanie po sezonie aparatów do "czyszczenia" i ogólnego przeglądu , kalibracji. Jedynie to może w D750 przyczepiłbym się że jedno gniazdo psuje mi karty. tj często mi pokazuje błąd karty. Po formacie karty niby jest ok. Ale szkoda mi materiału i wolę to sprawdzić. Może po prostu trzeba uaktualnienie softu zrobić nie wiem.

  4. #4

    Domyślnie

    Czy ma Pan na sprzęt Nikon D750 gwarancję serwisową lub producenta?

  5. #5

    Domyślnie

    Myślę że gwarancja producenta

  6. #6

    Domyślnie

    Zgłoś w takim razie reklamację i wysyłaj sprzęt do serwisu producenta - Nikon'y D750 niestety mają 2 wady fabryczne, do których oficjalnie przyznał się producent, ale oprócz tego są z nimi problemy po stronie elektroniki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Foto Doctor Zobacz posta
    Zgłoś w takim razie reklamację i wysyłaj sprzęt do serwisu producenta - Nikon'y D750 niestety mają 2 wady fabryczne, do których oficjalnie przyznał się producent, ale oprócz tego są z nimi problemy po stronie elektroniki.
    Możesz trochę rozwinąć temat "mają 2 wady fabryczne, do których oficjalnie przyznał się producent, ale oprócz tego są z nimi problemy po stronie elektroniki". Jakie to wady i jakie problemy z elektroniką?
    Wdzięczny będę.
    Pozdrawiam.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, tak na przyszłość w sensie prawnym takie pojęcie nie istnieje jak gwarancja serwisowa. Jest to nic innego, jak po prostu rękojmia, na którą możemy powoływać się w ciągu 24 miesięcy od daty zakupu i za którą odpowiada sprzedawca.
    Tak mi się wydaje.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,
    Wyjaśniam:
    Gwarancja producenta - jak sama nazwa wskazuje za serwis odpowiada sam producent - gdy coś nam się popsuje, zgłaszamy się nie do sprzedawcy, a do oficjalnego punktu serwisowego. Najczęściej dotyczy to urządzeń pierwotnie zakupionych w Polsce lub z gwarancją międzynarodową.

    "Gwarancja serwisowa" oznacza, że za serwis odpowiada sam sprzedawca - w przypadku usterki kontaktujemy się z nim, by we własnym zakresie usunął uszkodzenie. Zgodnie z nową ustawą (od 25.12.2014r.) o prawach konsumenta dostosowaną do zasad unijnych (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE z dnia 25 października 2011 r. w sprawie praw konsumentów) mówimy o rękojmi za wady fizyczne, jak również wady prawne, ALE jeśli kupującym jest PRZEDSIĘBIORCA a nie konsument? Istotna kwestia dla przedsiębiorców, kupujących sprzęt na FV - mówiąca o terminie (Panie Rafale, prowadzi Pan również sklep - nie słyszał Pan o terminach dot. kupujących niebędących konsumentami?)
    Art. 563 k.c.
    § 1. Przy sprzedaży między przedsiębiorcami kupujący traci uprawnienia z tytułu rękojmi, jeżeli nie zbadał rzeczy w czasie i w sposób przyjęty przy rzeczach tego rodzaju i nie zawiadomił niezwłocznie sprzedawcy o wadzie, a w przypadku gdy wada wyszła na jaw dopiero później - jeżeli nie zawiadomił sprzedawcy niezwłocznie po jej stwierdzeniu.
    Warto w tym miejscu zauważyć, że wyłączone jest domniemanie istnienia wady fizycznej przy wydaniu rzeczy, jeśli wada ta została stwierdzona w ciągu roku od wydania rzeczy. Domniemanie to jest zarezerwowane tylko dla konsumentów. Tak więc kupujący powinien udowodnić, że wada istniała w chwili wydania, lub powstała z przyczyny tkwiącej w rzeczy.

    Kolejna kwestia - jeśli sprzęt został zakupiony poza terenem Wspólnoty? Nie obowiązują wówczas żadne przepisy prawa polskiego ani UE (mówimy o RĘKOJMI)- a tego w tym momencie nie wiemy, gdzie użytkownik berez2 zakupił aparat

  10. #10

    Domyślnie

    Ale co ma gwarancja do czyszczenia sprawnego aparatu? Kolega może słyszał o NPS?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. przegląd prasy
    By bogdi64 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 05:56
  2. ~ Przegląd ślubny ~
    By mswilk in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 20:23
  3. Przegląd/opis sprzętu...
    By Paweł M in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 00:00
  4. [ Makro ] Przegląd zawieszenia..
    By borregaard in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2008, 10:56
  5. Przegląd Nikona
    By Kuba^ in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-12-2007, 13:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •