Close

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 84
  1. #61

    Domyślnie

    Przy wysokim też, do iso 12800 z rawa d750 wyciągniesz zdecydowanie więcej
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Przy wysokim też, do iso 12800 z rawa d750 wyciągniesz zdecydowanie więcej
    Tak jak pisałem- sprawa mocno dyskusyjna. Zresztą nawet Zelber o tym pisał. I uwierz mi, że 5 lat różnicy w tym przypadku niewiele tutaj zmienia... Ale oczywiście masz prawo mieć swoje zdanie, jak każdy.

  3. #63

    Domyślnie

    Mam d800, d610 i d3s. To prawda że z matryc tych nawszych puszek da się wyciągnąć więcej. Jeżeli komuś zależy na tym aby z RAW dało się dużo podziałać to nowsze puszki dają taką możliwość. Tylko że z RAWami z d3s moim zdaniem nie trzeba się aż tyle bawić żeby było ok i za to właśnie lubię ten aparat. Ja lubię robić zdjęcia a nie siedzieć godzinami przed kompem.

  4. #64
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to już jest mitologia z tym siedzeniem godzinami przy zdjęciach, zróbcie sobie wreszcie te uniwersalne profile w 15 minut i wtedy nawet oświeci was że zdjęcie z D3s nie jest jak powinno być, męczące jest to pisanie o gustach i stawianie tego jako standard dla jakości czy ilości pracy z... kolorem ?

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale to już jest mitologia z tym siedzeniem godzinami przy zdjęciach, zróbcie sobie wreszcie te uniwersalne profile w 15 minut i wtedy nawet oświeci was że zdjęcie z D3s nie jest jak powinno być, męczące jest to pisanie o gustach i stawianie tego jako standard dla jakości czy ilości pracy z... kolorem ?
    Są tacy którzy siedzą godzinami, są tacy którzy siedzą, minutami, jak i również tacy którzy siedzą sekundami... Każdy ma swój workflow- czasem wymuszony, czasem wybrany... Twój pomysł nie zawsze może być "najlepszym" rozwiązaniem. Warto pamiętać pewną zasadę- to, że ktoś ma rację, nie oznacza, że ktoś inny jej nie ma...

  6. #66
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jestem daleki od upierania się na swoim zwłaszcza że nie mogę tego poprzeć uczciwymi przykładami, jednak wiele tematów jest na siłę okraszana jakie to męczarnie ludzie przechodzą w walce z kolorem najczęściej w D750, nie twierdze że to kłamstwo ale rozwiązanie "problemu" jest banalne i często rozwiewające mity o świetnych kolorach np w D3s czy słynne kolory canona.

  7. #67

    Domyślnie

    Żeby tylko w d3 była matryca z d800 (bo takie miałem),to bym nie szukał d810

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekawo Zobacz posta
    Żeby tylko w d3 była matryca z d800 (bo takie miałem),to bym nie szukał d810
    Na szczęście nie jest...

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekawo Zobacz posta
    Żeby tylko w d3 była matryca z d800...
    ... to by byla kupa.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Efekt lepszy? pod jakim względem, mógłbyś napisać coś więcej? Pytam, bo rawy z d750 są mega " plastyczne" i wyciągnąć z nich można bardzo dużo. Rozumiem, że z 7 letniego d3s da się wyciągnąć więcej, tylko czekam na argumenty

    P.s. To zadziwiające, że magia jednocyfrowca może tyle zdziaać
    Efekt koncowy jest przyjemniejszy w odbiorze dla oka czy jak kto woli.Miałem d 750 ,dwa lata wiem co potrafi .Magii szukał bym w cyrku bądz teatrze
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zmiana D750 na D3s warto?
    By Paapaj in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 11:11
  2. D3, D3s i testy w internecie
    By admin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 13:15
  3. D3, D3S, D3X etc....
    By Tomekk in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 08:49
  4. D3 czy D3s
    By docxxx in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •