Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 84 z 84
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ja... i kazdy kto uwaza ze nie ma lepszej puszki N do tej pory niz d3s. i nie pisze tego dlatego, ze nie moge miec innej. nie chce miec innej. czy zmienie? pewnie kiedys z koniecznosci tak. na 1 dx mark III
    Nieprzekonanych i tak nie przekonasz. Moje zdanie znasz

  2. #82

    Domyślnie

    znam. dzieki

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @dennis8 bez urazy, ale pokaż na swoich zdjęciach, gdzie te możliwości D750/D3s wykorzystujesz ?



    Wybacz za szczerość, ale spoglądając w portfolio, nie widzę żebyś w jakiś sposób "dużo" dłubał przy swoich zdjęciach. Wybacz ale nie widać u Ciebie jakieś "wytężonej" postprodukcji.

    Druga sprawa, to oczywiste że plik 12mpx będzie szybciej się obrabiało niż 24 mpx. Ale to kwestia wprawy, ja mocno się zastanawiałem nad D3 - zamiana D600-> (przez forumowiczów nakręciłem się na D3s) ale dopiero po ściągnięciu dziesiątek różnych RAW'ów, ciężko było mi się przestawić to raz do mniejszego pliku z D3s, to dwa jednak łatwiej i lepiej, obrabia mi się pliki 24mpx z D750/D600, po nauczeniu się pracy z RAW'ami w D750/D600, robiąc coś z Raw'ami z D3 czułem niedosyt ... Czułem że lepiej, łatwiej i szybciej mi się ogarnia pliki z D750/D600.

    "Nikon d3 d3s w parze z d750"

    Wolałbym 2x D3s - albo 2x D750
    Spoko Kurczeblade ja się nie gniewam , sam robisz Śluby i wiesz ile to jest pracy .Nie ma czasu siedziec 15 minut nad jednym zdjęciem.Zresztą nie jestem zwolennikiem masakry fotograficznej.Kazdy ma inną technike, Mi bardziej pasuje d3s i efekt koncowy pracy z tej puchy .
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

  4. #84

    Domyślnie

    Dlatego nie ma co szufladkować każdego. Ważne czym Tobie dobrze a nie innym ...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Robiłem ostatnio kilka zleceń D750 + D3s. W dobrych warunkach jakoś specjalnie nie cierpiałem z powodu różnic w kolorystyce/obrazku, w miarę szybko udawało się osiągnąć dość zbliżone efekty (nie identyczne, ale nie miało to znaczenia). Gorzej niestety w "trudniejszych" warunkach - nowsze matryce pozwalają jednak na większą swobode, lepiej również znoszą forsowne ciągnięcie z cienia. Irytowała mnie też kolorystyka przy świetle mieszanym - sporo żarowego + wpadające dzienne. Skóra oświetlona dziennym światłem wpadała w nieprzyjemne magenty/niebieskości, które oczywiście są do wyprowadzenia, ale wymagają więcej zachodu. Z D750 jakoś lepiej to wygląda prosto z puchy i mniej grzebania przy tym. 24mpx też przydatne przy cropowaniu, ale to oczywiste - ja sobie cenię tę swobodę, często przykadrowuje.
    Na D3s ze względu na mniejszą rozdzielczość też ewentualne pomyłki AF są mniej widoczne a to cieszy.

    Myślałem przez chwilę o dokupieniu lub zmianie drugiej puchy (mam D800 jeszcze) na D3s, ale jednak to chyba nie ma sensu. Irytuje mnie nieco ciężar i wielkość aparatu, który jest tylko dodatkowym drugim i jest mniej używany zazwyczaj. Za trochę wydymanego D3s muszę dać podobne pieniądze co mało używane D750, a różnice w obrazku czasem odczuwam i boję się, że mogłoby to częściej doskwierać. Chetnie spróbowałbym D4, sprawdzić czy obrazk jest fajniejszy/plastyczniejszy w obróbce czy jednak nie ma to również sensu.

    Takie luźne przymyślenia
    Bierz D750...

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Podobne wątki

  1. Zmiana D750 na D3s warto?
    By Paapaj in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 11:11
  2. D3, D3s i testy w internecie
    By admin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 13:15
  3. D3, D3S, D3X etc....
    By Tomekk in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 08:49
  4. D3 czy D3s
    By docxxx in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •