Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Doradzamy osobie, która ma 1 obiektyw, 250 pln, wenę na landszafty i prawdopodobnie nie ma statywu.
    Dokładnie...

    Moim zdaniem polar, Lightroom, statyw i big stopper to najlepsze wyjście, mniej więcej w takiej kolejności.
    ...biorę 5 razy taki zestaw za 250 zł

    Chmurki bedą ładniejsze, dno jeziorka będzie widać, listki po deszczu nie bedą przejarane, a gdy się oswoi z długimi czasami to i wodę na mleko przerobi, albo ludzi z obrazka się pozbędzie.
    Reszta później.
    Też prawda... jeśli krajobraz to najpierw polar, statyw i nawet tani nakręcany ND8/ND16.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  2. #12

    Domyślnie

    Oblatałem w tym roku Tatry z kitem 18-105 + polar, bez statywu
    Daje to radę, jedynie brakuje szerszego kąta.
    Ale polar też przy szerokim zaczyna świrować. Do jeziorka spoko, do nieba to nie zawsze "polaruje", zależy od kąta padania promieni słonecznych.
    Mimo to lepiej go mieć niż nie mieć. Myślę, że do 150 zł całkiem przyzwoity filtr idzie kupić, 100 na ND8/16 i gitara. Dalej bez statywu nie pojedzie, za długie czasy.
    Na samym polarze w słońcu schodziłem do 1/20s, jak pochmurno to można i dłuższe, ale z ręki to 1/10 ciężka do utrzymania, mimo stabilizacji, zależy jaka ogniskowa.
    Na 1/20 czy 1/15 z płynącą wodą już robi się ciekawie, na początek jak najbardziej polecam.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    ...biorę 5 razy taki zestaw za 250 zł
    No fakt, z LR-em przesadziłem, ale nie znam innych wołarek RAW-ów.

    Może nawet lepiej sprawdzi się jakaś prosta, darmowa składarka HDR-ów i lektura o Anselu Adamsie.
    Więcej pracy przy robieniu zdjęć, ale i frajda większa, jeśli efekty będą zadawalające.
    Zmieszczenie się w tym budżecie nie jest tak bardzo nierealne.
    W razie czego idzie Mikołaj, niedługo Święta, będą prezenty ...

    Pzdr.
    pss

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Co użytkownik, to inna opinia
    Ja do szarej połówki HiTecha używam holdera który zawsze mam przy sobie - ręki
    D810 | N35 1.8g | S50 1.4 Art | T15-30 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 | TC-17II | SB-910 | CX241
    Było: D750|D610| D7200 | D5200 | S10-20 4-5.6 | S17-50 2.8 |T70-200 2.8 | SB-700

  5. #15

    Domyślnie

    Ja mam porównanie: tani zamiennik holdera (jakieś naście PLN) i oryginalny Cokina. Cokin wypada lepiej W tanim adapter nakręcany na obiektyw "leży" dość luźno i zdarza się, że holder z załorzonym filtrem lekko rotuje sam z siebie (co może skutkować dziwnymi efektami, jeśli stosuje się filtry połówkowe )
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    Ja mam porównanie: tani zamiennik holdera (jakieś naście PLN) i oryginalny Cokina. Cokin wypada lepiej W tanim adapter nakręcany na obiektyw "leży" dość luźno i zdarza się, że holder z załorzonym filtrem lekko rotuje sam z siebie (co może skutkować dziwnymi efektami, jeśli stosuje się filtry połówkowe )
    O tym pisałem na poprzedniej stronie.

    Wymęczone na G2

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    O tym pisałem na poprzedniej stronie.

    Wymęczone na G2
    Przepraszam za powtórzenie,nie doczytałem. Ale to tylko podkreśla,że różnie bywa (najczęściej źle) z tanimi zamiennikami. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 30-09-2016 o 15:12 Powód: Literówki
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  8. #18

    Domyślnie

    Pełna zgoda. Oryginał mimo wszystko jakościowo lepszy.

    Wymęczone na G2

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Witam,

    Filtry szare połówkowe nakręcane są moim zdaniem bez sensu. Linia podziału jest zawsze w tym samym miejscu.
    Patrz na filtry wsadzane w tzw. holder. Często znane są pod nazwą "filtr typu Cokin" - od firmy Cokin, która to produkuje takie filtry.
    Takie filtry dają możliwość ustawienia linii podziału w dogodnym dla nas miejscu.

    Jaka moc filtra Cię interesuje?
    Moim zdaniem mają sens. Nie wyobrażam sobie 20-30 km po górach (takie trasy mi się zdarzają) z filtrem systemu Cokin, który musiałbym zakładać na obiektyw za każdym razem jak będzie potrzebny. Nakręcany jest w podręcznej kieszonce na pasie biodrowym, nie zajmuje dużo miejsca, więc nie muszę nawet plecaka zdejmować.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nirlog Zobacz posta
    . Nie wyobrażam sobie 20-30 km po górach (takie trasy mi się zdarzają) z filtrem systemu Cokin, który musiałbym zakładać na obiektyw za każdym razem jak będzie potrzebny. Nakręcany jest w podręcznej kieszonce na pasie biodrowym, nie zajmuje dużo miejsca, więc nie muszę nawet plecaka zdejmować.
    W sytuacjach przez Ciebie opisanych jako holder filtra z systemu cokin ( lub pokrewnego) świetnie sprawdza się ręka Nic nie musisz zakładać, nic nie musisz przykręcać - przykładasz i masz pełną kontrole nad linią podziału - sprawdzone przeze mnie wiele razy w praktyce. ( Scott Kelby gdzieś ten patent prezentował )
    D810 | N35 1.8g | S50 1.4 Art | T15-30 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 | TC-17II | SB-910 | CX241
    Było: D750|D610| D7200 | D5200 | S10-20 4-5.6 | S17-50 2.8 |T70-200 2.8 | SB-700

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Filtr szary połówkowy.
    By mirko33 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 20:05
  2. filtr połówkowy-szary
    By nychu in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 14:25
  3. Filtr szary, neutralnie szary połówkowy?
    By Carax in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 11:39
  4. filtry szary i szary połówkowy 'slim'?
    By maciek zolkiewski in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-07-2007, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •