Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Ktory aparat wybrac

    Pomozcie zdecydowac ktory aparat wybrac na typowo spacerowe wypady w plener ,a szczegolnie wyjazdy wycieczkowe (szczegolnie do kraju) bo mam dosc dzwigania D90, 7200,ktore to uzywam do bardziej ambitnych celow.
    !) PanasonicLumix DMC - TZ80 2)SONY Cybershot DSC RX100 3)Nikon A - troszke drozszy od dwoch poprzednich
    Wszystkie trzy sa u mnie w tej samej cenie.Zadne kwiatki ,motyle,dalekie fotki,ot typowo pamiatkowo turystyczny maly aparat.Duzo podrozuje z zona (emeryturka)i naprawde mam dosc dzwigania w/w aparatow,obiektywow, lampy po to zeby zrobic sobie pamiatki z podrozy.Post proces,rawy do tego typu zdjec tez nie bede robic. Pomozcie bo nie wiem ktory wybrac.Video nie jest mi potrzebne w aparacie bo mam dosc dobra camere HDR PJ 260 VE.Dane interesujacych mnie aparatow znam ale trudno podjac decyzje ktory wybrac.Najbardziej zalezy mi na opini tych osob ktore posiadaja ktorys z w/w aparatow. Dzieki za ewentualne podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez gregter48 ; 28-09-2016 o 01:02

  2. #2

    Domyślnie

    Panasonic TZ80 - spory zakres ogniskowej, co będzie przekładało się niestety na szybkie zabrudzenie matrycy i plamki/ paprochy na zdjęciach (mankament obecnych superzoom'ów), ciemny obiektyw, mimo że pod względem technicznym aparaty Panasonic'a TZ są na prawdę przyzwoitymi sprzętami. Panasonic jest o ponad 3 lata nowszym sprzętem, ale widzę, że nie potrzebujesz filmowania w 4K czy dużego zoom'u. Nikona A nie znam, jedynie aparaty podobnego typu P330/P310. Z całej trójki polecam jednak Sony RX100, większa matryca, jaśniejszy obiektyw. :-]

  3. #3

    Domyślnie

    Musiałbyś się trochę doprecyzować na czym ci zależy, bo każdy z ww. aparatów jest inny (chyba jedyną cechą wspólną jest zbliżona cena):
    Panasonic TZ80 - najmniejsza matryca: 1/2,3 cala, największy zoom: 30x, jasność: f/3.3-6.4
    Sony Rx100 (zakładam, że mk I) - matryca: 1 cal, zoom: 3.6x, jasność: f/1.8 - 4.9
    Nikon Coolpix A - matryca APS-C, zoom - brak (1x), jasność f/2.8
    Jak widzisz, każdy z innej kategorii. Albo zależy ci "bardziej" na zoomie albo na jakości obrazu podyktowanym wielkością matrycy.
    Gdybym miał wybrać jeden z nich, to skłaniałbym się ku Nikonowi A.

  4. #4

    Domyślnie

    Niedawno miałem taki sam problem - poszukiwałem czegoś lekkiego, małego i jednocześnie o znośnej jakości, jako że D600 ciąży.
    Wybrałem Panasonica GX7, ale ciągle mi chodzi po głowie myśl. że należało jednak LX100.

  5. #5

    Domyślnie

    A moźe Panasonic LX15?

  6. #6

    Domyślnie

    Nikon A - kieszonkowa lustrzanka. najlepsza matryca i duża a możesz sobie kadry wycinać zamiast zoomowac. mały i obiektyw nie wystaje, do malej kieszeni się mieści.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 28-09-2016 o 14:29

  7. #7

    Domyślnie

    LX100 , LX15 - świetne sprzęty, ale kolega chciał pomocy w wyborze aparatu z wymienionych 3 sztuk jeśli już uderzać w Panasonic'a, to zamiast TZ80 --> LX100, ale najtańsza cena używki to 2200zł

  8. #8

    Domyślnie

    Jak z tych trzech, to:
    - Jeśli ogniskowa 18,5mm wystarczy, to Coolpix A - "kieszonkowe D7000".
    - Jeśli nie wystarczy, to RX100.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziekuje za wasze porady w kwestii wyboru "cos malego".Jeszcze nie jestem zdecydowany na 100%,ale chyba przed wyjazdem na wojaze kupie Nikon A. Mam sentyment do tej marki,mam dwa inne Nikony, przypuszczam ze "guzikologia" i ustawienia beda podobne do tych jakie sie spotyka w Nikonach.U mnie ten nikon kosztuje 649$ i cena dla mnie jest ok. Przeczytalem takze wypowiedzi na temat tego modelu w jednym z tematow na naszym forum i ze jak do tej pory nie zawiodlem sie na Nikonach bedzie raczej Nikon A. Dziekuje za wasze zainteresowanie i podpowiedzi w moim temacie.A pogoda na antypodach coraz lepsza i czas planowac jakies wyjazdy

  10. #10
    jasinka
    Gość

    Domyślnie

    Sony RX100 wydaje bardzo dobrym wyborem! Jeśli nie masz wygórowanych wymagań to najlepszy aparat z przedstawionej trójki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Udanych plenerów życzę! Pozdrawiam!
    Cytat Zamieszczone przez gregter48 Zobacz posta
    Dziekuje za wasze porady w kwestii wyboru "cos malego".Jeszcze nie jestem zdecydowany na 100%,ale chyba przed wyjazdem na wojaze kupie Nikon A. Mam sentyment do tej marki,mam dwa inne Nikony, przypuszczam ze "guzikologia" i ustawienia beda podobne do tych jakie sie spotyka w Nikonach.U mnie ten nikon kosztuje 649$ i cena dla mnie jest ok. Przeczytalem takze wypowiedzi na temat tego modelu w jednym z tematow na naszym forum i ze jak do tej pory nie zawiodlem sie na Nikonach bedzie raczej Nikon A. Dziekuje za wasze zainteresowanie i podpowiedzi w moim temacie.A pogoda na antypodach coraz lepsza i czas planowac jakies wyjazdy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Który aparat lepszy
    By marlena15 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 10:15
  2. Ktory wybrac?!!!!
    By esemes in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 19:54
  3. Który aparat wybrac ???
    By moniks34 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 12:56
  4. Który wybrać?
    By melosystem in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-04-2008, 23:40
  5. ktory wybrac??
    By zinek2005 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 26-07-2007, 14:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •