Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Ciemna sala

  1. #1

    Domyślnie Ciemna sala

    Witam
    Panowie mam prośbę, czeka mnie reportaż na weselu u znajomych. Będę miał bardzo ciemne pomieszczenie i słabe światło. Poradźcie jak to ogarnąć. Jak mogę doświetlić salę, tak aby zdjęcia były dobrej jakości i nie trzeba było się wspierać wysokim ISO ze względu na ziarno - podpowiedzcie jak Wy sobie z tym radzicie ?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie


    +1

    Ja proponuje metodę radzieckiego uczonego.
    Macajewa.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  4. #4

    Domyślnie

    Do fotografowania w ciemnych pomieszczeniach służą lampy błyskowe. Posiadając aparat nikona, dwie, trzy lampy systemowe i wykorzystując sterowanie CLS, nie będzie żadnego problemu w uzyskaniu prawidłowo naświetlonych kadrów.
    Powodzenia.

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Jak można robić reportaż i nie wiedzieć jak doswietlic sale weselną. A obsługiwać aparat umisz?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Foto1270 Zobacz posta
    czeka mnie reportaż na weselu u znajomych. Będę miał bardzo ciemne pomieszczenie i słabe światło. Poradźcie jak to ogarnąć. Jak mogę doświetlić salę, tak aby zdjęcia były dobrej jakości
    Skutecznie. A czy użyjesz kilku zdalnie sterowanych lamp, jednej na aparacie, czy wbudowanej, albo halogenów budowlano-ogrodowych, to już zależy od Ciebie.
    Gdybyś chciał "błyskać", poczytaj http://foto.jasiu.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Zdjęcia będą dobrej jakości jak je poprawnie wykonasz. Jak masz słabe światło to trzeba go sobie samemu dorobić, a do tego najlepiej sprawdzają się lampy fotograficzne lub używanie wysokiego ISO.

    Jeśli masz problem z tak elementarnymi sprawami to daj sobie spokój z tym reportażem.


    Ewentualnie możesz doświetlić całą salę Tylko trzymajcie okna otwarte, bo będzie gorącooo.

    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  8. #8

    Domyślnie

    Kochane BRAVO, mam D3100, szukam obiektywu, który sprawdziłby się na weselu w portrecie i reportażu...

    Jak chcesz mieć jasno i nie wystarczy ci lampa wbudowana, to musisz dokupić zewnętrzna.
    Jak nie wystarczy lampa zewnętrzna to trzeba dokupić drugą i pracować w grupie.




    Serio, powinien być taki wątek na forum "Listy do BRAVO"
    Ostatnio edytowane przez Ogryzek ; 27-09-2016 o 09:58

  9. #9

    Domyślnie

    Ok, pośmialiśmy się trochę, ale naprawdę takie pytanie może dziwić, jeśli zadaje je posiadacz d750 i 24/1.8, choć po przeczytaniu pytania z wątku o "czerwonych kwadracikach"...

  10. #10

    Domyślnie

    Foto1270, jakim dysponujesz aparatem? Jakim ogólnie zestawem dysponujesz bo nie podejrzewam, że posiadasz D4 i boisz się wysokiego ISO ale dużo osób , które nabijają się w tym wątku ma jakąś praktykę więc jak napiszesz nam czym dysponujesz to napiszą Ci czy masz się ratować kreatywną obróbką maskującą niedobory sprzętu czy też jakoś sobie poradzisz.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Foto ślubna - ciemna, przepastna sala, brak sufitu...
    By agape in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 23:19
  2. Ciemna sala weselna - ostre zdjęcia
    By manfred in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 18-06-2010, 12:39
  3. [ Reportaż ] ~ Sala tortur ~
    By mswilk in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 11:25
  4. [ Foto-żart ] sala bankietowa
    By diZaster in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 09:26
  5. [ Architektura ] Sala kolumnowa
    By darekzaw in forum Architektura
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-11-2007, 15:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •