Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Wielki konkurs fotograficzny NG 2016 - Wyniki

    National Geographic ogłosiło wyniki tegorocznego WKF.

    Ciekawi mnie co myślicie o tegorocznych zdjęciach ale w szczególności o wyróżnionym zdjęciu pt. "Planeta Małego Księcia" w kontekście regulaminu, który brzmi:

    "Nie zezwala się stosowania fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian oryginalnej kompozycji zdjęcia"

    Z tego co wiem autor użył w tym zdjęciu techniki Focus Stacking. Czy takie techniki są normalne w tego typu konkursach i czy powinny być dopuszczane?


    Czy oglądając te zdjęcia bez znajomości nazwy konkursu przyszłoby Wam do głowy, że są to zwycięzcy z National Geographic ?
    Czy tylko mi się wydaje, że polska edycja idzie w jakimś dziwnym kierunku w stosunku do zdjęć prezentowanych w międzynarodowej wersji konkursu lub innych wersjach narodowych?


    zdjęcia można obejrzeć pod adresem poniżej.
    http://www.national-geographic.pl/ga...-w-wi/wkf-2016
    Ostatnio edytowane przez trystero ; 26-09-2016 o 21:56 Powód: literówka
    Nikon

  2. #2

    Domyślnie

    Niektóre zdjęcia słabe mam wrażenie w szczególności Grand prix

  3. #3
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    coraz bardziej ten wielki konkurs się rozjeżdża w inną stronę niż fotografie z czasopisma. Nie wiem czemu.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o krajobraz to moim zdaniem masakra... zdjęcia bardzo słabe jak na tak prestiżowy konkurs.

  5. #5

    Domyślnie

    Jest słabo... Albo może moja wrażliwość artystyczna jest zbyt mała?
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest sens pisać jakiś komentarz, czy po prostu lepiej to zbyć milczeniem.
    Z każdymi kolejnymi wynikami konkursów fotograficznych coraz bardziej mnie ciekawi czy tylko taki chłam jest słany czy po prostu wygrywa.
    @piotrekcoleman
    Zgłaszałeś swoje zdjęcia?

    EDIT: Tak swoją drogą to kolejny raz wygrywają nie zdjęcia, a podpisy pod nimi. Osobiście jestem zwolennikiem rozwiązania, w którym jury dostawałoby opisy zdjęć dopiero na ostatnim etapie konkursu, tak aby najpierw wybrało najlepsze zdjęcia, a dopiero pod sam koniec brało pod uwagę ewentualne drugie dno, którego nijak nie można wywnioskować z samego zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Zelber ; 27-09-2016 o 01:32

  7. #7

    Domyślnie

    opisy królują. często rozwlekle, jak na world press foto. zdjęcie dodatkiem jest, ot ilustracja stockowa do treści artykulu.
    ale ważne,ze jest rozdzielczość, wycackane, i laaaadne do porzygu

  8. #8

    Domyślnie

    Może kiepskie zgłoszenia mieli.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  9. #9

    Domyślnie

    odwołuje generalizujace stwierdzenie, ze tylko liczy rozdzielczość i ze ładne.
    niby reportaż 'queer tango': gdyby nie opis to niewiele zdjecia by wytłumaczyły.
    czy to takie czasy, ze ludzie nie potrafią opowiedzieć historii obrazem? a z drugiej strony zasób słów coraz ubozszy

  10. #10

    Domyślnie

    Zdjęcia jakie są, każdy widzi Co do ich podpisów/opisów to niestety miewają błędy językowe, co wg mnie w takim konkursie nie przystoi.
    Daleki jestem od czepialstwa, purystą językowym też nie jestem, ale jeden podpis mocno uruchomił moją wyobraźnię i wywołał niemały uśmiech Oto on: „Ryn 2016. Spacerując po molo w Rynie natrafiłam na pana rzucającego frytki mewą czarnogłowym. (...)". To musiał być niesamowity widok: stoi chłop na molo, w jednej ręce paczka frytek, w drugiej mewa. I on tą mewą, niczym jakimś chwytakiem lub szczypcami, wyjmuje frytki i rzuca je jakimś "czarnogłowym" (to chyba antonim słowa "białogłowe")
    Ostatnio edytowane przez Koski ; 27-09-2016 o 12:46

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wakacyjno-fotograficzny konkurs fotograficzny
    By mac.serafin in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 20:19
  2. Konkurs NG wyniki
    By Szuszu in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 16:00
  3. PORTRETY RODZINNE czyli Wielki konkurs fotograficzny marki Hotpoint
    By Łopal in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 10:56
  4. Wielki konkurs fotograficzny NG
    By Woo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 21:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •