Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Natalia Szroeder i Lombard - Londyn

    Witajcie!

    Tym razem takie coś mam dla Was Koncert Natalii Szroeder i dnozaurów polskiego rocka - zespołu Lombard. Koncert odbył się...wczoraj (24.09) w sali Indingo w O2Arena w Londynie
    Lombard pozwolił mi wejść na scenę na dwa kawałki, więc jest kilka zdjęć z nieco innej perspektywy.
    Światło jakie było, takie było, ale mam nadzieję, że coś na zdjęciach zobaczycie


    1. Imprezę poprowadził zwycięzca wszystkich edycji Awantury o Kasę, wiecznie młody - Krzysztof Ibisz

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.


    A potem nadszedł czas na Lombard

    9.

    10.

    11.

    12.

    13.

    14.

    15.

    Pozdrawiam,
    SerU
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  2. #2

    Domyślnie

    Jakościowo nie wygląda to dobrze. Jakie to były warunki i sprzęt?

  3. #3

    Domyślnie

    100% stroboskopy non stop - trzeba się było wstrzelić w jakiekolwiek światło. Co ciekawe, jak się już udało, to np. 10 było robiona D300s na ISO 1600 i nie wychodziło to źle, a jak się nie trafiło w światło, to i D610 nie wyrabiał - ISO6400, a i tak trzeba było ciągnąć. Generalnie koncert Lobardu był w półmroku.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  4. #4

    Domyślnie

    D750 daje radę na 12800, więc i D610 powinien dać radę, raczej nie tu upatrywałbym problemu.
    Zbieram się spać. szerzej o stronie techniczno-obróbkowej(bo pod względem kadrów jest ok) rozpiszę się jutro, ale chętnie bym rzucił okiem na kompletne EXIF'y tych zdjęć.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Zelber za chęć pochylenia się nad moimi zdjęciami

    Przy D300s miałem 17-50 i przesłonę 2.8-3.2, czasy rzędu 1/80-1/125, ISO max 1600. Zdjęcie 10. ISO 1600, czas 1/80, f/3.2. Ósemka ma te same parametry, ale widać, że matryca już się pogubiła, bo było duuużo ciemniej
    Przy D610 miałem 70-200, czasy 1/160-1/200, przesłona 2.8-3.2. Np. zdjęcie nr 14 jest na ISO5000, czas 1/200, f/2.8, zdjęcie nr 2 na ISO 1000 i wygląda nieżle, bo było światło, ale już 12-tka ISO6400, światło od tyłu, od przodu ciemno i jest, jak jest. Ibisz jest też na 6400 ale było dużo jaśniej. Do tego miałem też 18-35 i tam leciałem na przesłonach 4-5.6, ale czasy były dużo krótsze. Np. 5 to 1/80 i ISO 2000, ale już 6. była przy ISO4000 i fatalnym świetle.

    Poza tym był jeszcze jeden problem: scena bardzo często była zalana jednym kolorem światła - albo czerownym, albo niebieskim i te zdjęcia tak naprawdę jedynie nadają się do konwersji na cz-b.

    Jestem ciekaw, jak wyjdą zdjęcia drugiemu foterowi, bo leciał na dwóch EOS'ach 1
    Ostatnio edytowane przez SerU ; 26-09-2016 o 01:09
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  6. #6

    Domyślnie

    3 i po przykadrowaniu 6 to sa dla mnie bardzo dobre zdjęcia. To jest chyba ten sam facet? Samograj fotograficzno/sceniczny.
    Co do jakości... A jakie to ma do cholery znaczenie? Liczy sie fajny moment. Ta bezszumowa fotografia to jakiś kurna absurdalny graal....

  7. #7

    Domyślnie

    D300 w takich warunkach zostawiłbym w torbie, względnie bezpieczne minimum przy koncertach to okolice 1/200s, poniżej tego czasu wchodziłbym dopiero po przekroczeniu ISO 6400.

    1.) Przygasiłbym jasne części twarzy.
    2.) to samo co 1.), ręka i część twarzy są praktycznie białe z przepalenia,
    3.) Jest ok.
    4.) Kosz. Po pierwsze tego typu światła nie da się sensownie wyciągnąć w kolorze, więc zostaje jedynie B&W, po drugie zdjęcie jest poruszone, po trzecie ostrość poleciała do przodu na mikrofon.
    5.) Pokusiłbym się o wyrównanie światła, mamy zbyt ciemny pierwszy plan i zbyt jasny drugi.
    6.) Treściowo najlepsze zdjęcie z zestawu, niestety ostrość poleciała do przodu, światło... no cóż było jakie było i praktycznie nic się z nim nie da zrobić.
    7.) Fajne, niestety znowu problemem są prześwietlenia.
    8.) Mam uczulenie na włosy posklejane od odszumiania Do tego zdjęcie jest jakieś takie szaro-bure. Szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć, że D300 daje tak słaby obrazek na ISO 1600, mam wrażenie że ostrość poszła na mikrofon, a wygląd włosów spowodowany jest nałożeniem się szumu, lekkiego poruszenia i odszumiania włosów znajdujących się już poza GO.
    9.) Jak dla mnie kosz. Ani momentu, ani światła, ani kadru. Zdjęć przy tego typu świetle nigdy nie udało mi się wyciągnąć nawet do okolic stanu używalności i obawiam się, że jest to niemożliwe.
    10.) Znowu jest ok, ale przeszkadzają przepały.
    11.) Poprawny wypełniacz
    12.) Jak dla mnie kosz. Fatalne światło(cienie nad oczami), brzydka barwa światła( jest spora szansa, że jest to korygowalne), zdjęcie jest z 0.5 EV niedoświetlone, ale obawiam się, że przy tak słabym kontraście jego poprawne naświetlenie także by nie pomogło(patrz 9.) ). Do tego wszystkie dochodzi okrutnie widoczny front focus z ostrością na mikrofonie.
    13.) Patrz 11.), ale 11 bardziej mi się podoba.
    14.) Wygląda na poruszone(go), osobiście wyciągałbym skórę na "normalne" kolory.
    15.)Fajne zakończenie.

    Przy tego typu warunkach i ISO rzędu 6400-25600 idealnie trafione z ostrością i nieporuszone zdjęcie to warunek konieczny, jeżeli chcemy z niego coś odratować w obróbce. Kadrowo tak jak pisałem wcześniej podoba mi się, z 5,6,7,10 i 15 wybijającymi się przed resztę.
    Warunki zdecydowanie nie były dobre, ale zdarzało mi się już robić w gorszych; bardzo podobny typ i kolorystyka światła, tylko z 1-1.5 EV ciemniej, rezultaty były przyzwoite, gdybyś chciał rzucić okiem to daj znać

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Co do jakości... A jakie to ma do cholery znaczenie? Liczy sie fajny moment. Ta bezszumowa fotografia to jakiś kurna absurdalny graal....
    Jedno absolutnie nie wyklucza drugiego, a jeżeli można to dlaczego by tego nie robić?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    3 i po przykadrowaniu 6 to sa dla mnie bardzo dobre zdjęcia. To jest chyba ten sam facet? Samograj fotograficzno/sceniczny.
    Co do jakości... A jakie to ma do cholery znaczenie? Liczy sie fajny moment. Ta bezszumowa fotografia to jakiś kurna absurdalny graal....
    Dzięki fafniak za wizytę i komentarz Tak, to tem sam muzyk - basista Natalii Szroeder. Nieźle wywijał na scenie

    Zelber Tobie również dzięki za rozłożenie na czynniki pierwsze mojego zestawu zdjęć Cenne rady, które mogą się przydać, bo czeka mnie cała seria koncertów w niedługim czasie i wygląda na to, że pozostanie tak na jakiś czas, bo pomimo, że my wiemy, jakie wady mają te zdjęcia, to materiał na tyle spodobał się zleceniodawcy, że szykuje się dłuższa współpraca.

    Jeśli chodzi o szumy, to niedługo się przekonamy, jak to wyjdzie w praniu, bo zdjęcia będą drukowane w przynajmniej dwóch kolorowych magazynach bez rastra ale z doświadczenia wiem, że dużo bardziej zaszumione zdjęcia w druku wychodzą jak najbardziej OK.

    Wieczorem dorzucę jeszcze kilka kadrów, które przypadły mi do gustu, bo zdołałem ogarnąć już niemal cały materiał - ten prezentowany w tym wątku musiał szybko "wyjść"

    Pozdrawiam
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Wstawiaj.
    Mówisz i masz

    16. Grzegorz Stróżniak przed i po (szumi - wiem )

    17. Niestedy nie załapał się w GO

    18. Za światło

    19. Jeden z nielicznych momentów, kiedy Marta Cugier nie miała okularów na nosie

    20. Tu też za światło

    21. Za "lewitację synchroniczną"

    22. Za pozę (w sumie chyba powinno iść w pion)
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Lombard
    By pmedela in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 07:38
  2. [ Architektura ] Londyn
    By nurkiewicz in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 20:39
  3. [ Reportaż ] Londyn
    By Grand. in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2010, 11:57
  4. [ Architektura ] Londyn
    By malasana in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-03-2008, 18:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •