Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jak odzyskać zdjęcia z karty?

    OK. Wiem, że dałem ciała i się pospieszyłem, ale po kolei. Miałem na karcie zdjęcia - oczywiście nie zrzucone na kompa. Bezmyślnie sformatowałem tę kartę. I w tej chwili zdjęcia jeszcze się dało odzyskać bez większych problemów - to wiem. Ale..... Ja na tej karcie zrobiłem nowe zdjęcia - czyli, de facto, nadpisałem stare zdjęcia. I tu zaczyna się zagadka - czy tamte zdjęcia - te stracone przez formatowanie - jeszcze da się jakoś odzyskać? Oczywiście domowymi sposobami, bo, że są specjalistyczne firmy wiem.
    N

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli miałeś zapisaną w 100% i nadpisałeś 20% to pozostałe 80% spokojnie odzyskasz. Możesz użyć do tego programu recuva.

    Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Domyślnie

    Obawiam się, że nic się nie da zrobić w kwestii odzyskania zdjęć z nadpisanej karty. Karta to nie jest nośnik magnetyczny taki jak np dysk twardy gdzie może występować jakiś śladowy magnetyzm szczątkowy starego zapisu. Karta pamięci aparatu, to pamięć półprzewodnikowa gdzie po zmianie jej zawartości z historii nic nie zostaje i żaden fachowiec za żadne pieniądze niczego, co tam kiedyś było, nie wydłubie. Oczywiście to dotyczy komórek nadpisanych nowym zapisem.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 24-09-2016 o 20:59

  4. #4

    Domyślnie

    Wiele razy odzyskiwałem różne dane z pamięci zewnętrznych, najlepiej sprawdza się zestaw, który znajdziesz googlując "test disc photorec grenier"
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli dane zostały nadpisane to nie odzyskasz bo pamięć działa zero jedynkowa i nie pozostaje żaden ślad, oczywiście po samym formacie to nie problem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Wiele razy odzyskiwałem różne dane z pamięci zewnętrznych, najlepiej sprawdza się zestaw, który znajdziesz googlując "test disc photorec grenier"
    Podpisuję się pod tym. Po formcie, z uszkodzonej, właściwie nieskończoną ilość razy odzyskiwałem tym dane z karty/pena/dysku... Spróbuj!

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki i porady. Oczywiście spróbuję, nic nie tracę a zyskać jedynie mogę - jak nie zdjęcia to naukę.
    N

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli zapisałeś 20% to dupa, resztę można spróbować odzyskać, popróbuj programów do odzyskiwania. Pliki będą miały dziwne krzaczkowate nazwy, ale zawartość powinna być ok w większości
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #9

    Domyślnie

    No i dooopa. Odzyskałem jakieś inne, dziwne zdjęcia, które już dawno robiłem, ale tych na których mi najbardziej zależało - nie.
    N

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli nie było ich na karcie, albo zostały nadpisane nowymi fotkami.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Utrata zdjęć z karty CF - jak odzyskać?
    By drdln in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-07-2013, 23:41
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 14:30
  3. Jak odzyskać zdjęcia z karty pamięci...
    By aanneekk in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 13:25
  4. Jakim programem odzyskać skasowane zdjecia z karty SD?
    By bahuone in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 00:52
  5. jak odzyskac zdjecia z karty?
    By Myszkin in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2004, 00:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •