Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Swoją drogą, dobry sposób na wylansowanie swojego portfolio... jeśli jest się jakimś fotografem bez reklamy. Robisz kilka ślubów przez taką agencje, reklama idzie na Twoje nazwisko, bo autorem zdjęć jest osoba która je robi, gdy już jest jakieś zainteresowanie, zostawiasz agencje i robisz swoje zlecenia ... Właściciel agencji zostaje ze sprzętem, bez fotografa a fotograf idzie dalej za ciosem, tylko już na własną rękę.
    Nie zawsze tak jest. Jak fotograf na etacie, to się nie wylansuje, bo zdjęcia są własnością firmy, a nie jego.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie zawsze tak jest. Jak fotograf na etacie, to się nie wylansuje, bo zdjęcia są własnością firmy, a nie jego.
    Prawa majątkowe są zbywalne ale autorskie już nie. Agencja może umową ograniczyć wykorzystywanie przez autora swoich zdjęć z okresu w którym pracuje dla danego podmiotu.
    Sam temat jest mocno śmierdzący. Zastanawiać się kto kogo i jak wykorzysta fuuu. Z drugiej strony warto znać swoje prawa, bo praca dla agencji może przynieść tak samo korzyści jak i ograniczać.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Swoją drogą, dobry sposób na wylansowanie swojego portfolio... jeśli jest się jakimś fotografem bez reklamy. Robisz kilka ślubów przez taką agencje, reklama idzie na Twoje nazwisko, bo autorem zdjęć jest osoba która je robi, gdy już jest jakieś zainteresowanie, zostawiasz agencje i robisz swoje zlecenia ... Właściciel agencji zostaje ze sprzętem, bez fotografa a fotograf idzie dalej za ciosem, tylko już na własną rękę.
    To tak działa w większości branż. Może nie uwierzysz ale nawet w branży usług inżynierskich dla przemysłu. Tylko spółki skarbu państwa muszą robić przetargi, gdzie wpiszą 100% cena plus referencje firmy i są zadowoleni że nikt się ich nie czepi. Dla pozostałych klientów wyznacznikiem rzadko jest firma, częściej człowiek - do tego stopnia że przed podpisaniem umowy na jakieś prace, nie rzadko, żądają zapewnienia że temat będzie realizowany przez wskazane nazwiska, które klient już zna i ceni. Spotkałem się ostatnio nawet z ciekawym pomysłem. Jedna z firm na swojej stronie w realizacjach podała dwa podzbiory. Jeden - inwestycje zrealizowane przez daną firmę, drugi - inwestycje zrealizowane przez pracowników tej firmy gdy pracowali gdzie indziej.
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  4. #24

    Domyślnie

    Ja miałem ostatnio propozycję takiej współpracy, ale podczas rozmowy było dużo niejasności z gościem który szukał fotografa. Facet głównie się nakręcił ze mam dużo nowego sprzętu. Ja tez się zastanawiam, czy pracując dla kogo, robiąc pod tym kimś zdjęcia, mógłbym je umieścić przykładowo na swojej stronie, przecież to ja jestem autorem tych zdjęć, nie osoba która mnie zatrudnia!
    Ostatnio edytowane przez janecki ; 25-09-2016 o 03:02

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Ja miałem ostatnio propozycję takiej współpracy, ale podczas rozmowy było dużo niejasności z gościem który szukał fotografa. Facet głównie się nakręcił ze mam dużo nowego sprzętu. Ja tez się zastanawiam, czy pracując dla kogo, robiąc pod tym kimś zdjęcia, mógłbym je umieścić przykładowo na swojej stronie, przecież to ja jestem autorem tych zdjęć, nie osoba która mnie zatrudnia!
    To zależy od umowy. Zaznaczę że nie jestem prawnikiem, ale wydaje się być logiczne że w umowie pomiędzy agencją a fotografem takie sprawy musza być uregulowane. Autorem danego zdjęcia jesteś dożywotnio, nie oznacza to że możesz się nimi reklamować lub je sprzedawać. Z drugiej strony możesz zażądać żeby Twoje zdjęcia na stronie agencji były podpisane. Wszystko zależy od ustaleń.
    Trzeba odróżniać prawa autorskie od majątkowych.
    Ostatnio edytowane przez Maciek N ; 26-09-2016 o 10:34

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Dobór sprzętu do filmowania (statyw, steady, slider)
    By bartekm636 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 14:47
  2. Fotografowanie mebli dobor sprzetu
    By mac412 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 15:05
  3. Dobór lamp- prosze o porade
    By YANOSZ in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2010, 10:45
  4. Witam kupiłem nikona d80 body i proszę o dobór obiektywu...
    By piotrmarlon in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-07-2008, 19:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •