Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    pele919
    Gość

    Arrow Proszę o dobór sprzętu do Nikona d750

    Witam.Prosił bym o pomoc w doborze zestawu do wykonywania zdjęć ślubnych,okolicznościowych,plenerowych.
    Mam już body Nikon d750..
    Proszę o pomoc w doborze obiektywów,lampy,drugiego body,i reszty akcesorii potrzebnych do fotografi ślubnej.

    Super jakbyście podawali zestawy i kombinacje sprzętu..
    Będę wdzięczny za pomoc.!

  2. #2

    Domyślnie

    A te zdjęcia, to będą pierwsze w Twoim życiu? Co Cię skłoniło w stronę fotografii ślubnej? Bo raczej nie wiedza i doświadczenie, skoro nie wiesz co jest Ci potrzebne...
    Poszukaj na forum, jest stos wątków na ten temat...

  3. #3

    Domyślnie

    Jakiś jasny, uniwersalny zoom, za zaproponuję Tamrona 24-70/2.8, bo ma stabilizację i jest w miarę tani. Do tego lampa błyskowa SB900 lub SB910. Do tego komputer i Adobe Lightroom. Jeżeli po 2 weselach stwierdzisz, że to nie dla Ciebie biznes to przynajmniej nie popadniesz w finansową ruinę.
    A7III, A7IV, GFX50s

  4. #4

    Domyślnie

    Ten temat jest zbyt obszerny, aby wypisać kilka obiektywów. Wszystko zależy nie tylko od sytuacji, ale i od stopnia zaawansowania oraz preferencji operatora. Napisz coś więcej o sobie, czym do tej pory robiłeś zdjęcia, jaki to był system, ulubione ogniskowe. Dobrze by było tez znać budżet.
    Z drugiej strony - tematów "co na ślub" na forum jest bardzo dużo i wiele osób ma już na nie alergię.
    Polecam http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=171594 , choć dobrze by było ten temat zaktualizować o nowe linki.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tyle naczytałem się podobnych tematów na forum że chyba już zacznę dawać rady eksperckie mimo że na tym się nie znam

    Ale jedna rada, trzeba podać budżet.

  6. #6
    pele919
    Gość

    Domyślnie

    Witam.Nie.!Mam agencję reklamową i chcę poszerzyć mój biznes o fotografię ślubną..Muszę kupić jakiś dobry sprzęt gdyż płacę duże podatki..Poszukuję obecnie fotografa na stanowisko dla tego chcę zgromadzić potrzebny mu sprzęt..Dla tego pytam się was,już zaawansowanych fotografów co byście sami dobrali do Nikona d750..Jaki sprzęt ,jakie obiektywy,lampy...Wyprzedzając pytanie,czemu sam fotograf nie dobierze sobie sprzętu ,odpowiem iż kwartał zamykam zaraz i muszę kupić sprzęt a fotografa jeszcze nie mam.Także liczę na pomoc!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Np może być 30 tys. brutto.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    oczywiście interesuje mnie sam sprzęt,oprogramowanie do obrobienia zdjęć posiadamy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pele919 Zobacz posta
    Witam.Nie.!Mam agencję reklamową i chcę poszerzyć mój biznes o fotografię ślubną..Muszę kupić jakiś dobry sprzęt gdyż płacę duże podatki..Poszukuję obecnie fotografa na stanowisko dla tego chcę zgromadzić potrzebny mu sprzęt..Dla tego pytam się was,już zaawansowanych fotografów co byście sami dobrali do Nikona d750..Jaki sprzęt ,jakie obiektywy,lampy...Wyprzedzając pytanie,czemu sam fotograf nie dobierze sobie sprzętu ,odpowiem iż kwartał zamykam zaraz i muszę kupić sprzęt a fotografa jeszcze nie mam.Także liczę na pomoc!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Np może być 30 tys. brutto.
    Uff, to już brzmi normalnie Więc przy takim szaleństwie do D750, ja osobiście kupiłbym święta trójcę (N14-24 2.8, N24-70 2.8, N70-200 2.8 VRII) i SB5000. Jakby została reszta, to jeszcze N 85 1.8 do portretu i może Sigmę 105 2.8 OS Makro do detalu. Do tego gripa i zatrudniony fotograf będzie szczęśliwy
    Można tez pójść inną drogą i polecieć Sigmami ART, S 20, 24, 35, 50 i 85 (jak będzie sprzedawana) 1.4 ART, plus N70-200 2.8 VRII.
    Oprócz tego dobrze jest mieć na zapas/użytek drugie body i lampę.

  8. #8

    Domyślnie

    Kolega madebyzosiek ma absolutną rację. Nic dodać, nic ująć. Cała późniejsza reszta to osobiste preferencje i potrzeby.

  9. #9
    pele919
    Gość

    Domyślnie

    A co myślicie o tym na początek?

    ktoś mi też doradził:
    Nikon d750
    Nikon d700
    Obiektyw Sigma 24-70 mm f/2.8 IF DG EX HSM / Nikon
    Obiektyw Sigma 70-200 mm f/2.8 DG EX APO OS HSM / Nikon
    Obiektyw Nikon Nikkor 14-24 mm f/2.8 G ED AF-S
    Obiektyw Nikon Nikkor 85 mm f/1.8 G AF-S
    Lampa błyskowa Nikon SB-700

  10. #10

    Domyślnie

    mając d750 to pewnie na backup wziął bym d600/d610 (kolorystyka idąca z matryc będzie bliższa)..
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dobór sprzętu do filmowania (statyw, steady, slider)
    By bartekm636 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 14:47
  2. Fotografowanie mebli dobor sprzetu
    By mac412 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 15:05
  3. Dobór lamp- prosze o porade
    By YANOSZ in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2010, 10:45
  4. Witam kupiłem nikona d80 body i proszę o dobór obiektywu...
    By piotrmarlon in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-07-2008, 19:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •