Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie SIRUI T-025X Carbon czy Manfrotto BeFree Carbon ?

    Witam, mam dylemat który statyw z pary:

    1 SIRUI T-025X Carbon
    2 Manfrotto BeFree Carbon

    Zastosowanie tylko podróże, na co dzień mam znacznie cięższego "klamota". Będzie dźwigał D610 z N24-70, N18-35 lub N70-200F4.

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie befree się nie sprawdził i szybko sprzedalem. Przy c60d i 10-22 bylo jako tako, ale z 70-200/300 to była full padaka.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam BeFree Carbon, też używam tylko podczas podróży i raczej jestem zadowolony. Raczej bo po dwóch tygodniach odpadła mu gumowa stópka (od wysuwania nóżek).
    Na szczęście udało się to ponownie przyczepić ale lepiej to mieć na oku. Nie pałam jednak jakimś hurra optymizmem w stosunku do tego statywu
    Po ustawieniu na śliskiej powierzchni (parkiet, płytki) i przyciśnięciu lekko ręką głowicy nóżki się lekko rozjeżdżają/ ślizgają. Sprawdzałem to później na innych egzemplarzach w sklepie i było to samo więc to nie był problem tylko z moją sztuką. Robiłem też ten sam test z chińszczyzną o tej samej wysokości,którą kupiłem za 100 zł i stał stabilnie.

    Befree kupiłem trochę w ciemno przez internet ponieważ akurat wtedy nigdzie nie miałem możliwości dokładnie obejrzeć przed zakupem. Opierałem się głównie na recenzjach. Nie rozumiem tych zachwytów... kupione może Mocno zastanawiałem się aby go zwrócić ale niestety byłem akurat przed dłuższym wyjazdem, czasu było bardzo mało... no i tak zostało ...

    Pomimo tego, że jest solidnie wykonany to uważam, że jest ostro przereklamowanym i przepłaconym zakupem.

    Powinien kosztować max. połowę tego i w takiej cenie byłby ok, zwłaszcza, produkty innych firm wcale nie są gorsze na tyle aby tak przepłacać.

    SIRUI nie mam, nie używałem ale pokrętła są raczej dużo wolniejsze od zacisków. To ma znaczenie w podróży. Zaciski otwierasz jednym ruchem ręki (kilka na raz). Na różnych stronach widziałem wagę SIRUI poniżej kilograma ale to na 90% bez głowicy.
    Ostatnio edytowane przez trystero ; 20-09-2016 o 21:07
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Koledzy za odzew, Frotkę można zobaczyć w sklepach natomiast Sirui znalazłem tylko u zagranicznych sprzedawców więc byłby to zakup w ciemno i trochę boję się ryzyka, ale 300g mniej kusi oj bardzo kusi.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam Sirui i jestem zadowolony. Głowica mogła by być precyzyjniejsza, ale coś za coś. Za to jest mała i lekka. :P

  6. #6

    Domyślnie

    A jak spisuje się głowica w Manfrotto BeFree ?

  7. #7

    Domyślnie

    Warto rozważyć też Q666C https://www.amazon.com/Q666C-Profess.../dp/B00PY4T7HO
    To kopia Sirui za połowę ceny oryginału i z fajnym patentem w postaci odłączanej jednej nogi.
    Z D7100 + N70-200/4 da radę zrobić nieporuszone zdjęcia, ale jak większość podręcznych statywów najlepiej radzi sobie z bezlusterkowcami.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Warto rozważyć też Q666C https://www.amazon.com/Q666C-Profess.../dp/B00PY4T7HO
    To kopia Sirui za połowę ceny oryginału i z fajnym patentem w postaci odłączanej jednej nogi.
    Z D7100 + N70-200/4 da radę zrobić nieporuszone zdjęcia, ale jak większość podręcznych statywów najlepiej radzi sobie z bezlusterkowcami.
    O ciekawa propozycja, nie znałem tego statywu. Trzeba poczytać troszkę o nim w necie. A jak w nim spisuje się głowica?

  9. #9

    Domyślnie

    Głowica działa bez zarzutu, spokojnie utrzymuje D7100+T150-600 po przykręceniu do 055PROB.

  10. #10

    Domyślnie

    Dorzucę swoje 3 grosze w temacie Befree Carbon. Miałem, pozbyłem się. Cena wysoka, owszem, ale dla mnie jest to statyw głównie pod bezlusterkowce lub małe lustra z małymi, lekkimi obiektywami. Używałem z D200/D7100 + 70-200VR i było słabo - przy takim obciążeniu głowica działa na styk i precyzyjne kadrowanie jest wyzwaniem do tego mam obiekcje co do tego patentu na blokadę nóg, które imho jest mało stabilne. Koniec końców kupiłem również Manfrotto w carbonie, ale z większej serii. Na pewno pod bezlusterkowca może być fajny bo mobilność jest super, pod lustro - to zależy.

Podobne wątki

  1. Manfrotto BeFree Carbon
    By arek1 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 07:37
  2. Camrock TXC 66 Carbon
    By Dante_85 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 01:59
  3. Monopod SIRUI P-326 Carbon
    By Martix in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 23:27
  4. Statyw - alu, carbon, bazalt?
    By Zolty in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-07-2011, 21:09
  5. Problem z Need For Speed Carbon
    By Valdek_Tychy in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 16:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •