Close

Strona 18 z 24 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 234
  1. #171

    Domyślnie

    Sposób jest ok, ale nie potrafię znaleźć wyjścia z sytuacji, kiedy kciuka używam do śledzenia ostrości i jednocześnie chce zmienić punkt ostrości na joysticku (a robię tak często). Jest inne wyjście niż 3d mode, którego nie lubię, bo to ja chce decydować gdzie ostrze, a nie aparat?



  2. #172

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dem Zobacz posta
    Sposób jest ok, ale nie potrafię znaleźć wyjścia z sytuacji, kiedy kciuka używam do śledzenia ostrości i jednocześnie chce zmienić punkt ostrości na joysticku (a robię tak często).
    Pisałem o tym wcześniej to zarzucono mi, że się nie znam...

  3. #173

    Domyślnie Back button focus

    Ktoś stosuje? Wiem jak ustawić w Nikon D7100, ale nie do końca kupuję jak używać...

  4. #174

    Domyślnie

    Przeczytam - dziękuję w razie pytań jeszcze się odezwę

  5. #175

    Domyślnie

    Mnóstwo osób stosuje. Ja nie wyobrażam sobie używania D610 bez tej funkcji. W Fuji X100s jakoś mi to nie przeszkadza, choć tam też można używać tego i czasami tak robię
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  6. #176

    Domyślnie

    W d700 wydaje mi się, że punkt 4 jest zbędny. Niby dalej mam ustawienie AF-a pod spustem, ale jak dam AF-na tylni guzik a ze spustu AF-u nie zdejmę to i tak to działa. Mam jakby dwa ustawienia ostrości - spustem i guzikiem. Jak ustawię guzikiem to w spuście mi już nie ustawia bo jest ustawiony. Ale czy mam racje? Jeszcze w boju nie przetestowałem
    N i pare gratów

  7. #177

    Domyślnie

    To jest inny sposób działania i do czegoś innego służy.
    Odseparowanie mierzenia ostrości od wykonania zdjęcia jest właśnie clue niektórych technik, np. pułapki ostrości.
    d70s + N18-70 + N55-200

  8. #178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Co do pułapki ostrości:
    Załóżmy, że chcesz ustrzelić np. samochód w skoku nad górką na rajdzie samochodowym (na tren przykład)
    - ustawiasz AF z priorytetem ostrości, zależy jaka puszka różnie to jest rozwiązane
    - ustawiasz ostrość punktem centralnym np. na szczyt górki, w płaszczyźnie spodziewanego "lotu" samochodu.
    - przekadrowujesz tak, aby punkt ostrości był na trasie spodziewanego pojawienia się samochodu
    - ważne, aby w tym momencie nie było nic w polu ostrości "ostrego", co psuje cały misterny plan
    - wciskasz spust lub blokujesz wężykiem i czekasz
    - samochód wpada w punkt ostrości, zdjęcie się robi (można serią) i gra muzyka
    - zdjęcia przestają się robić, jak samochód opuści strefę ostrości.
    Witam.
    Jestem początkujący i zainteresował mnie ten temat "pułapki ostrości". Posiadam D5200 i mam problem z jej ustawieniem. Pewnie coś źle robię i dlatego proszę o pomoc. Aparat ustawiłem jak poniżej i nie udaje mi się zrobić zdjęcia wykorzystując pułapkę ostrości. A tak ustawiłem aparat:
    1. autofokus - priorytet w trybie AF-C: Ostrość;
    2. ustawiam centralnym punktem autofocusu ostrość na wybranym elemencie sposobem "AF na tylnu guzik" (tryb pola AF: punktowy; pomiar ekspozycji: centralnie ważony);
    3. przekadrowuję tak żeby w kadrze nie było ostrych elementów na miejsce w którym ma się pojawić fotografowany obiekt;
    4. Wciskam spust migawki do połowy, trzymam i czekam aż pojawi się obiekt. Obiekt przeszedł przez kadr i nie zrobiło zdjęcia;
    4a. Wciskam spust do końca i robi zdjęcie z nieostrym otoczeniem zanim w kadrze pojawi się obiekt.

    Powyższe czynności powtarzam zmieniając tylko w pkt 1. priorytet w trybie AF-C na "Spust migawki" i pkt. 4 i 4a przynoszą ten sam efekt...

    Co robię źle? Możliwe, że D5200 nie ma możliwości robić zdjęć z pułapką ostrości?

    Dodam jeszcze, że mając pod przyciskiem AE-L/AF-L ustawione ustawione AF-ON, bez względu na to czy pod spustem mam ustawione "ostrość "czy "spust migawki" aparat robi zdjęcie...

  9. #179

  10. #180

    Domyślnie

    A po ustawieniu ostrości (puszczam przycisk AE-L/AF-L), przekadrowaniu, spust powinienem wcisnąć do połowy i czekać na obiekt czy do końca?

Strona 18 z 24 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wołanie NEF do wiekszej ilości MPX? jak zrobić to dobrze
    By milczek77 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 13:20
  2. Panoramowanie w nocy - jak to zrobić dobrze
    By gn0m in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 20:12
  3. Zdjęcie kija bilardowego - jak dobrze je zrobić
    By 100ksik in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 19:33
  4. Jak dobrze zrobić zachód słońca?
    By asche in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-06-2009, 19:06
  5. Blurowanie tła - jak zrobić dobrze
    By FalconPL in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2008, 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •