Close

Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 122
  1. #61

    Domyślnie

    Obszerny i kompletny test porównawczy z nikkorem 500 FL. Generalnie oba obiektywy są pod każdym względem porównywalne z lekką przewagą sigmy w temacie af/afc po zastosowaniu usb docka i przestawieniu paru rzeczy.
    http://www.naturalart.ca/artist/fiel...gma_nikon.html
    Tu z kolei testujący również bardzo chwali sigmę ale stwierdza,że ustępuje delikatnie optycznie canonowi i af jest trochę gorszy. Ciężźko powiedzieć na ile te testy są obiektywne a na ile sponsorowane. Brad Hill jak do tej pory dość skrupulatnie podchodził do tesdtów .Ktoś zaryzykuje z kupnem?
    http://www.the-digital-picture.com/R...orts-Lens.aspx

  2. #62

    Domyślnie

    kolejna osoba bardzo sobie chwali sigme: https://www.youtube.com/watch?v=DHZUFRlZuZU

  3. #63

    Domyślnie

    Jak chłopaki zakupił ktoś z was już Sigmę 500/4? Mi nadal chodzi ona po głowie i mam dylemat czy nie zamienić Nikkora 300/2,8 VR II właśnie na nią zwłaszcza że zmieniłem body wracając do pełnej klatki. W testach wygląda to ciekawie i wcale nie ustępuje C czy N. Gdyby jesienią 2016r nie trzeba było na nią czekać a miałem ciśnienie na nowe szkło to w tej chwili już bym ją focił ale ze względu na body D500 wybór padł na Nikosia. Proszę o jakieś porady, sugestie bo powoli zaczynam dostawać mętliku w głowie w gąszczu tego sprzętu. W sumie sigma ma 500mm a Nikkor 300mm + TC 14 = 420mm (różnice zegarmistrzowskie) a światło 4 jak w jednym i drugim. Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam.

  4. #64

    Domyślnie

    Czy nikt z forumowiczów mi nie pomoże i nie poradzi? Po majowym weekendzie chciałbym zrobić już podmianę na Sigmę ale cały czas mam jakieś ale...... Nikt nie miał jeszcze w rękach tego obiektywu?

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoDam Zobacz posta
    Czy nikt z forumowiczów mi nie pomoże i nie poradzi? Po majowym weekendzie chciałbym zrobić już podmianę na Sigmę ale cały czas mam jakieś ale...... Nikt nie miał jeszcze w rękach tego obiektywu?
    Chyba jest jeszcze w PL problem z mocowaniem N; na C juz widziałem zdjęcia.
    Sam czekam na fotki dyźka, bo pewnie będzie miał jako pierwszy do testów .

  6. #66

    Domyślnie

    @FotoDam w grę wchodzi tylko nowe szkło? Jeśli tak to nie ma alternatywy cenowej i temat jasny, ale jeśli bierzesz pod uwagę używki to warto rozważyć 500VR. Sam mocno zastanasiałem się nad tą sigmą ale cena w stosunku do używki 500VR jest sporo wyższa (trafiłem swoją 500tkę w stanie jak nowy za dużo mniej niż sigma). Pytanie jeszcze jak będzie dzialała sigma na dłuższą metę z nowymi puszkami. Z drugiej jednak strony jak czytam zagraniczne fora to naprawdę szklo wyglada obiecujaco wiec nie zazdroszcze dylematów. Dobrze, że mam to za sobą

  7. #67

  8. #68

    Domyślnie

    Jakby ktoś był zaintersowany to szkło do mnie już jedzie więc porównam z 500 FL.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Jakby ktoś był zaintersowany to szkło do mnie już jedzie więc porównam z 500 FL.
    Pobawiłbym się bo chodziło za mną to szkło. Szkoda, że daleko do Warszawy.

    Jeśli to nie problem, prosiłbym o porównanie paningu na ruchomych obiektach (np. samochodach) z nowym Nikonem.
    Jeśli coś zamierzasz gmerać USB Dockiem, nie ustawiaj przy paningu opcji "AF Speed Setting" na "Focus accuracy-priority". Z moich doświadczeń wynika, że przy panningu AF wtedy za mocno "myszkuje" wokół punktu ostrości (Przynajmniej na Sigmie 150-600 tak jest) - chyba próbuje być dokładniejszy niż jest to potrzebne . Tryb "standard" jest OK.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  10. #70

    Domyślnie

    Darek Ty masz 500FL czy bierzesz z nps? Chetnie przeczytam Twoje wnioski po przestrzeleniu dwoch szkiel

Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma APO 150-500mm f/5-6.3 DG OS HSM - jeszcze jedna nowa Sigma
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 09:30
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 21:45
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 14:27
  4. Sigma 150-500 APO DG OS HSM + konwerter 1.4x EX DG
    By Wymiatacz in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 11:21
  5. Sigma 150-500mm F/5-6.3 APO DG OS HSM
    By piwkoo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-11-2008, 22:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •