Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw makro do Nikona D7200

    Witam sie zapewne po raz pierwszy, choc podczytuje forum juz bardzo dlugo. Chciałabym dokupic obiektyw do makro, interesuje mnie dosc mocno przyroda, przeszlam juz kilka amatorskich obiektywow, na b. drogie szkła mnie nie stac, więc szukam roznych rozwiazan. Swego czasu na D90 robilam fajne fotki tamronem takim b. starym manualnym 70-300 plus 3 pierscienie, bylo mega ciezko zlapac jakkolwiek ostrosc z ręki ale kilka fot się udalo, to bylo moje male mistrzostwo Po zmianie puszki dokupilam nikona 70-300 pomimo negatywnych opini robi calkiem dobre zdjęcia. Potrzebowalam jeszcze cos szerokiego wiec kupilam sigme Art 18-35mm, jak dla mnie konkretnego amatora to jak przesiasc sie z malucha do mercedesa i tym oto sposobem zamarzyl mi sie makro jakosci tej sigmy. Myslalam o telekonwerterze do tego nikona 70-300 ale boje sie ze jakosc bedzie daleka od tego co teraz daje mi sigma. Wydam 2 tys na cos co mnie na bank nie zadowoli:-/ Prosba o porady co kupic, by mozna bylo sfotografowac rownie dobrze konika polnego, muche a zarazem i cos wiekszego jak ptak?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniesia007 Zobacz posta
    Prosba o porady co kupic, by mozna bylo sfotografowac rownie dobrze konika polnego, muche a zarazem i cos wiekszego jak ptak?
    Tak się nie da. :P Musisz się zdecydować, co chcesz fotografować w makro, czy będą to np. rośliny (kwiaty), czy większe owady (np. motyle, ważki, szarańczaki), czy mniejsze.

    Zwykle jest tak, że zdecydowanej większości fotografujących, zabawa w makro przechodzi po kilku pierwszych próbach, bo niestety jest to zajęcie żmudne, wymagające cierpliwości i (przynajmniej na początku) przynoszące więcej frustracji niż radości.

  3. #3

    Domyślnie

    Kup sobie Nikkora 40 Micro, albo Tamrona 60 2.0 Makro. Oba są tanie, dobre i pomogą określić czy faktycznie makro jest tym, co Cię kręci

  4. #4

    Domyślnie

    Sam mam od pewnego czasu Nikkora 85 mm f/3.5 AF-S DX Micro ED VR (z D7200). Moim zdaniem to bardzo dobry obiektyw, fotografuję m.in. modele w skali 1/43 i nie narzekam na ostrość i jakość. Nówka kosztowała mnie troszkę ok. 2 tys PLN. Natomiast na pewno świetnym wyborem byłby Nikkor 105 mm f/2.8G AF-S VR IF-ED MICRO, jasny i mający opinię jednego z najlepszych na rynku. Ale kosztuje nowy ponad 3,5 tys PLN. Nie miałem przyjemności go używać.
    Oba te obiektywy mają VR (w odróżnieniu od innych propozycji obiektywów Nikona Micro). Wiele osób uważa, że to niepotrzebne przy obiektywie Micro, bo i tak robisz ze statywu itp, ale dla mnie to duża zaleta - mogę szybko zrobić zdjęcie np. owada w ogrodzie z ręki. Poza tym obiektyw z VR można wykorzystywać nie tylko do zdjęć micro, ale i do innej fotografi - swoim Nikonem 85 Micro robię nieraz portrety czy inne zdjęcia. Ostrzy świetnie, jestem z niego zadowolony. I VR wtedy się przydaje, kiedy obiektyw Micro wykorzytujesz do "innych" celów. Mnie Nikon 85 Micro pasuje, spełnia moje potrzeby, jest dość uniwersalny, wykraczając poza obręb wyłacznie zdjęć "micro, dlatego polecam jako jedną z ewentualności pod rozwagę.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    ps. przykładowe zdjęcie modelu motocykla z Nikkora 85 Micro:

    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Tak się nie da. :P Musisz się zdecydować, co chcesz fotografować w makro, czy będą to np. rośliny (kwiaty), czy większe owady (np. motyle, ważki, szarańczaki), czy mniejsze.

    Zwykle jest tak, że zdecydowanej większości fotografujących, zabawa w makro przechodzi po kilku pierwszych próbach, bo niestety jest to zajęcie żmudne, wymagające cierpliwości i (przynajmniej na początku) przynoszące więcej frustracji niż radości.
    Ooo tak to wiem, focilam tym moim manualnym obiektywem starszej generacji, tam to dopiero byla potrzebna cierpliwosc, jak znajde fotki to dorzuce tutaj
    Kwiatki to bede robic to sigma bo calkiem ladnie wychodza, bardziej interesuja mnie te robaczki wszelakiej masci no i ptaki, to moze dwa obiektywy tylko jakie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniesia007 Zobacz posta
    Ooo tak to wiem, focilam tym moim manualnym obiektywem starszej generacji, tam to dopiero byla potrzebna cierpliwosc, jak znajde fotki to dorzuce tutaj
    Kwiatki to bede robic to sigma bo calkiem ladnie wychodza, bardziej interesuja mnie te robaczki wszelakiej masci no i ptaki, to moze dwa obiektywy tylko jakie?

    Odnośnie do owadów: motyle zwykle są płochliwe i im dłuższy obiektyw makro tym lepiej (niestety dłuższy oznacza droższy, poza tym maleje wygoda użytkowania takiego obiektywu).
    Więc może któryś Tamron 90 macro lub Sigma 105?

  7. #7

    Domyślnie

    Tutaj moje proby z tamronem i pierscieniami z 2016 roku, dopiero teraz widze jaki brudek mialam na matrycy:-/
    1Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2656.JPG
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	4,63 MB
ID:	8620
    2Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1655.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	4,69 MB
ID:	8621
    3Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2739.JPG
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	5,68 MB
ID:	8622
    4Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1644.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	4,14 MB
ID:	8623

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Kup sobie Nikkora 40 Micro, albo Tamrona 60 2.0 Makro. Oba są tanie, dobre i pomogą określić czy faktycznie makro jest tym, co Cię kręci
    A te obiektywy to sa chyba takie jakich szukam bo mi chodzi o takie makro gdzie widac robaczki ale z takim mega zblizeniem, w necie widze ze tym nikonem 105mm to nie zrobie takich zdjec, bedzie robaczek ale w takiej wersji ciut wiekszej niz sama zobacze. I tutaj ostrzy od 40cm to sporo, tyle co mam w sigmie, co prawda 35mm.

  9. #9

    Domyślnie

    Jak chcesz robić wielkie powiększenia, to potrzebujesz obiektywu powiększalnikowego (np. Schneider-Kreuznach robił chyba takie rzeczy) albo szerokokątnego mocowanego odwrotnie (np. Vivitar 28mm close focus). Musisz jednak mieć świadomość, że takie powiększenia uzyskuje się składając (stackując) zdjęcia, a obiekty takiej fotografii są martwe lub zamrożone. Przydałaby się też stackernica. Na twoich zdjęciach brakuje trochę GO - albo trzeba stackować zdjęcia, albo użyć lampy (może być wbudowana) z dyfuzorem i przymknąć obiektyw. Więcej informacji znajdziesz na forum makropasja.pl.

    Tu masz dobry poradnik na ten temat:

    https://www.youtube.com/watch?v=HNaTnVq9SS4
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 04-05-2018 o 13:46

  10. #10

    Domyślnie

    No tutaj niestety to byly moje poczatki jak przymknelam przyslone to prawie nic nie bylo widac takie ciemne byly dodajac 3 pierscienie, a ten tamron ma chyba wartosc 5,6 , robiac z reki wszystko drżalo i tak dobrze ze wogole udalo sie zrobic jakiekolwiek ujecie do wgladu. Teraz mam lampe ale i tak nie wiem jak ja uzyc np na dworzu, bo nie wiem jak to swiatlo mialo by sie odbic, ewentualnie zeby oslepic slonce zbyt mocne.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw makro do d7200
    By rmj in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2018, 22:26
  2. Jaki obiektyw do nikona D7200?
    By mistralx in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-01-2017, 19:32
  3. Obiektyw makro do Nikona D7100
    By Rucia1 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:30
  4. dobry obiektyw makro do Nikona D5100 do 3500zł
    By epeeya in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 17:42
  5. Najlepszy obiektyw do makro dla systemu Nikona
    By Feadin in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 08-06-2007, 13:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •