Close

Strona 32 z 38 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 372
  1. #311

    Domyślnie

    No tak, ale to że coś jest produkowane w Japonii, nie oznacza że będzie idealne. Ja kiedyś pracowałem na "produkcji" lotniczej - popularnych samolotów pasażerskich, gdzie procedury i procesy produkcji, technologia, kontrola jakości była setki razy bardziej wymagająca niż produkowanie jakiegoś obiektywu do aparatu i uwierzycie mi, mimo tego że wszystko było robione na cacy, idealnie montowane, idealnie składane wg. super hiper technologii to często wychodził przy częściach problemy przy testach, lub kontroli jakości, mimo tego że część była robiona zgodnie z technologią i tak samo jak inne które przechodziły kontrolę jakości.Część felerna byla naprawiania do skutku, albo szła na straty. Tylko tam kontrola jakości była najwyższej jakości bo od tego zależało bezpieczeństwo. Sigma, nikon, tamron, to jedno pewnie licho, klepią tego jak najwięcej i wszystko pewnie leci jak na jakimiś automotivie - AGD/RTV. Czesto te same modele jednemu działają lata a drugiemu pada po dwóch dniach, ten sam model. Dla mnie Nikon ma problemy z kontrolą jakości, są nastawieni na ilość i szybką sprzedaż, na dowód tego są ostatnie akcje serwisowe, więc nie wierzę w bajki że kupując ich obiektywy ze dostane gwarancję że wszystko będzie idealnie. Tak samo nie mam zaufania do innych firm... W tym też Sigmy.

    Widzieliście dokument jak i gdzie są produkowane, produkty APPLA ? To już głębszy temat, ale dokument jest na YT, z czystej ciekawości można obejrzeć.

    Co do powtarzalności, Sigmy moje nie mają z tym problemu, ale rozumiem że ktoś mógł trafić inaczej.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 03-04-2017 o 00:07

  2. #312

    Domyślnie

    była jakaś notka od Sigmy, że wraz z art'em ubijają wersję EX HSM..?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #313

    Domyślnie

    Mam pytanie do wszystkich posiadaczy przedmiotowej SIGMY 85 1.4 art
    Po zakupie mam coraz więcej obaw, że z tym szkłem jest coś nie tak. W środku coś "lata" dosłownie słychać jak gdyby soczewka poruszała się w środku. I to nie tak, że wymagam jakiejś zegarmistrzowskiej precyzji ale nigdy nie spotkałem się z czym takim w żadnym szkle. Wiem, że to szkło trochę waży ale czy macie coś takiego u siebie?
    Miałem dwie sztuki ze sklepu pierwsza zwróciłem gdyż była do korekty (+14) a jak dostałem drugą to okazało się jak bierzesz do ręki to coś w środku się przemieszcza...
    Pytałem w sklepie o całą sprawę a tu info, że tak ma być... a pierwsza sztuka tak nie miała.
    I jest też pewien, moim zdaniem problem z AF ale może to być też kwestia starszego body D700. Kiedy naciskam spust to szkło zachowuje (nie zawsze) się jakby nie mogło złapać ostrości (światło dzienne) (przód<-->tył), takie mikro przesunięcia. Porównuje to ze szkłem MACRO na AF-C
    Jeśli macie podobne doświadczenia to proszę o info. Dziękuje

  4. #314

    Domyślnie

    Latać coś może w szkłach ze stabilizacją, a 85 Art jej nie ma, więc nic nie ma prawa latać. Do tego mam 24 i 50 Art i używam ich z D700. Nie ma absolutnie problemów z AFem. Szybki i celny (były na kalibracji). Ja bym reklamował natychmiast i powiedział kilka ciepłych słów dla kogoś, kto mi mówi że ten typ tak ma...

  5. #315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Latać coś może w szkłach ze stabilizacją, a 85 Art jej nie ma, więc nic nie ma prawa latać.
    Z tym, że niekoniecznie. W Sigmach 19, 30, 60 mm do bezluster w szkle niepodpiętym do aparatu też coś latało i stukało. Cała trójka nie miała stabilizacji.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #316

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Z tym, że niekoniecznie. W Sigmach 19, 30, 60 mm do bezluster w szkle niepodpiętym do aparatu też coś latało i stukało. Cała trójka nie miała stabilizacji.
    Ja się nie spotkałem ze stałką Art, w której coś by latało... Poszedłbym do sklepu, poprosił o inną i sprawdził...

  7. #317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez latimos Zobacz posta
    Mam pytanie do wszystkich posiadaczy przedmiotowej SIGMY 85 1.4 art
    Po zakupie mam coraz więcej obaw, że z tym szkłem jest coś nie tak. W środku coś "lata" dosłownie słychać jak gdyby soczewka poruszała się w środku. I to nie tak, że wymagam jakiejś zegarmistrzowskiej precyzji ale nigdy nie spotkałem się z czym takim w żadnym szkle. Wiem, że to szkło trochę waży ale czy macie coś takiego u siebie?
    Miałem dwie sztuki ze sklepu pierwsza zwróciłem gdyż była do korekty (+14) a jak dostałem drugą to okazało się jak bierzesz do ręki to coś w środku się przemieszcza...
    Pytałem w sklepie o całą sprawę a tu info, że tak ma być... a pierwsza sztuka tak nie miała.
    I jest też pewien, moim zdaniem problem z AF ale może to być też kwestia starszego body D700. Kiedy naciskam spust to szkło zachowuje (nie zawsze) się jakby nie mogło złapać ostrości (światło dzienne) (przód<-->tył), takie mikro przesunięcia. Porównuje to ze szkłem MACRO na AF-C
    Jeśli macie podobne doświadczenia to proszę o info. Dziękuje
    Nie mam takiej przypadłości i szczerze nic w niej nie lata, na tyle aby można było uznać że lata
    Takie przypadłości z focusem to miałem na nikkorze 85 1,4 G, po zakupie +18 że wylądował w nps. Potem losowa praca na d3s, 2 x d4s i 2 x d810, jako że miałem dostęp do 2 sztuki sprawdziłem ją również, i to samo. Na 100 zdjęć 40 ff lub bf, po czyszczeniu body lepiej.
    To mit jest że systemówki 1,4 są stabilne, nie trafiają podobnie albo i gorzej od konkurencji. Dla przykładu 85 art na 100 fot zrobił mi 10 pomyłek.
    I tak po latach użytkowania nikkora został sprzedany bo art jest po prostu (niechętnie to przyznaję) o klasę lepszy...

    jak ktoś chce może zobaczyć moje porównanie:

    oryginał: https://c1.staticflickr.com/5/4175/3...6c67d8ff_o.jpg

    ps. witam wszystkich
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 21-07-2017 o 07:52 Powód: Podmiana linków do zdjęć

  8. #318

    Domyślnie

    Znalazł ktoś z Was może filtr szary na 86mm? W pełnym słońcu na pełnej dziurze trochę słabo.
    Nikon D610, Nikon D750, 2 x Yn-685, N50/1.8, Sigma 24-35/2 ART, Sigma 70-200/2.8, Sigma 85/1.4 ART i cala reszta innych rzeczy.
    www.piekne-chwile.pl

  9. #319

    Domyślnie

    Można nabyć np. tu.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  10. #320

    Domyślnie

    Podzielę się na szybko i ja swoimi wrażeniami. Miałem okazję w weekend podczas repo pożyczyć od znajomej fotografki S85 A. Była to pierwsza Sigma jaką miałem w ręce. I powiem krótko, zakochałem się. Jeśli chodzi o AF, podpięty pod mojego D3S podczas zabawy weselnej na F1.4/1.6 trafiał szybciej i pewniej niż mój N85 1.8g. Odsetek zdjęć nietrafionych niewielki i dużo mniejszy niż z Nikkora, gdzie często był problem z trafieniem. O jakości obrazka na tych przysłonach nie ma co się rozpisywać, bo miażdży Nikkora na F1.8. Jedyny minus to waga tego szkła. Z D3S jest co dźwigać, ale obrazek wynagradza to. Nie miałem okazji pracować z innymi szkłami z seri Art, ale po tym co zobaczyłem już prawie jestem zdecydowany na wymianę szklarni w przyszłym sezonie na Arty
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

Strona 32 z 38 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma SIGMA 24-70MM F/2.8 DG OS HSM ART - jest już patent :-)
    By Kojocisko in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-01-2017, 19:22
  2. Spekulacje Sigma 85 1.4 ART
    By kurczeblade in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 20:31
  3. Sigma 35 mm 1.4 ART i Sigma 20mm F1.8 EX DG Wasze opinie ?
    By indepedente in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 14:43
  4. Nikkor 85 1.4D IF vs Sigma 85 1.4 EX DG HSM
    By Fenrir in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-02-2016, 21:21
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2015, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •