Close

Strona 12 z 38 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 372
  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Może i miałbym podobne zdanie do Twojego na temat AF w nowych Art'ach, gdybym nie przerobił 4 szt Sigmy Art 35mm 1.4, łącznie z wysłaniem ostatniej sztuki razem z D750 do kalibracji a otrzymaniem "skalibrowanej" poprzez np zmianę wyostrzenia w puszce na +9... Nawet nie będę tego komentował, to jest po prostu żałosne ze strony Sigmy
    Moim zdaniem kalibracja usb dockiem rozwiązuje więcej problemów niż kalibracja w korpusie lub w serwisie i nie są to problemy wirtualne tylko rzeczywiste, problemy dotyczą sprzętu każdego producenta (nie tylko kundli) i sigma ma tu spora przewagę - nie trzeba wysłuchiwać panów z serwisu że ostro to będzie tylko na 50 ogniskowych bo taka jest norma, a inne odległości ich nie interesują nie trzeba wysyłać, można zrobić szybko samemu.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 16-11-2016 o 12:38
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  2. #112

    Domyślnie

    Dla mnie osobiście temat 35mm Art Sigmy jest zamknięty. Z ciekawością popatrzę na rozwój sytuacji z 85...

  3. #113
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 16-11-2016 o 18:13
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Jak dla mnie mając puszkę Nikona wybór jest jeden 85 1.4g tym bardziej, że różnica w cenie nie jest duża.
    Jeżeli ktoś chce wydać ponad 20% więcej kasy za szkło z większą aberracją, mniej ostre i gorsze optycznie to faktycznie, masz rację Na pierwszy rzut oka, poza wagą i rozmiarem filtra przewag Nikkora nie widać. No chyba, że ktoś ciągle wierzy w mit pod tytułem "bezkompromisowość".
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Jeżeli ktoś chce wydać ponad 20% więcej kasy za szkło z większą aberracją, mniej ostre i gorsze optycznie to faktycznie, masz rację Na pierwszy rzut oka, poza wagą i rozmiarem filtra przewag Nikkora nie widać. No chyba, że ktoś ciągle wierzy w mit pod tytułem "bezkompromisowość".
    Magia znaczka N na obudowie.
    To chyba pierwszy Art na którego mam ochotę. Co jest o tyle dziwne, że ja portretów nie robię, a wątpię żeby mi się to szkiełko do czegoś innego na DX przydało...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #116

    Domyślnie

    To miało sens kilka lat temu, kiedy faktycznie starsze szkła niesystemowe odstawały od systemowych. Dzisiaj nie dość, że nierzadko są tańsze i lepsze optycznie to jeszcze dokładają do tego "serwis" na odpowiednim poziomie, czy to w postaci usb docków czy kalibracji serwisowej pod body.

    Nie twierdzę, że dla kogoś Nikkor nie będzie lepszy ze względu na osobiste preferencje, aczkolwiek robienie z tego jakiejś oczywistej przewagi w stylu "wybór jest jeden" jest w moim subiektywnym poczuciu nieporozumieniem
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Jeżeli ktoś chce wydać ponad 20% więcej kasy za szkło z większą aberracją, mniej ostre i gorsze optycznie to faktycznie, masz rację Na pierwszy rzut oka, poza wagą i rozmiarem filtra przewag Nikkora nie widać. No chyba, że ktoś ciągle wierzy w mit pod tytułem "bezkompromisowość".
    Po samplach jakoś nie widać, żeby Sigma była ostrzejsza. Może nie trafili z ostrością.

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Po samplach jakoś nie widać, żeby Sigma była ostrzejsza. Może nie trafili z ostrością.
    Mówisz o tych samplach na optycznych? Czy na innych stronach? trzeba poczekać jak wyjdzie w praniu. Zapewne niedługo pojawią się porównania tych samych kadrów z jawnych 85tek. Póki co zarówno pomiary jak i pierwsze wrażenia testerów wypadają rewelacyjnie.


    Tutaj szybkość af, niestety na canonie

    https://youtu.be/p-GWD5H3EYo
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Jeżeli ktoś chce wydać ponad 20% więcej kasy za szkło z większą aberracją, mniej ostre i gorsze optycznie to faktycznie, masz rację Na pierwszy rzut oka, poza wagą i rozmiarem filtra przewag Nikkora nie widać. No chyba, że ktoś ciągle wierzy w mit pod tytułem "bezkompromisowość".

    Aberracja fakt ale tych lepszych właściwości optycznych jakoś na samplach nie widać.
    Obrazek z n85 1.4g zdecydowanie przyjemniejszy dla oka.
    Przyznaje ze bazuje wyłącznie ma samplach dostępnych w sieci.
    Sigma moze ostrzejsza w testach ale nie widać tego na zdjęciach.

    Poza tym sory ale z rozmiarem i wagą to lekko przegięli
    R | 35 | 50 | 135

  10. #120

    Domyślnie

    Cos.za.cos mysle ze nie da.sie wszystkiego pogodzic.

    Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

Strona 12 z 38 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma SIGMA 24-70MM F/2.8 DG OS HSM ART - jest już patent :-)
    By Kojocisko in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-01-2017, 19:22
  2. Spekulacje Sigma 85 1.4 ART
    By kurczeblade in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 20:31
  3. Sigma 35 mm 1.4 ART i Sigma 20mm F1.8 EX DG Wasze opinie ?
    By indepedente in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 14:43
  4. Nikkor 85 1.4D IF vs Sigma 85 1.4 EX DG HSM
    By Fenrir in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-02-2016, 21:21
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2015, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •