Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta

    AF lepeij ustawić na tylny guzik
    możesz wyjaśnić ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  2. #22

    Domyślnie

    Kolega 2pompony bardzo rzeczowo wyjaśnił wszystko, prosto jak laikowi. Teraz zostają próby i dochodzenie do własnych umiejętności. Dobrym pomysłem, o czym Bąbel wspomina, jest ustawienie na AF-L/AE-L funkcji AF-ON, wtedy jenym palcem włączasz AF, oczywiście w trybie AF-C, a drugim wyzwalasz migawkę kiedy Ci pasuję. Zastosuj wszystkie rady w praktyce, a będzie tak jak chcesz, żeby było Powodzenia!

  3. #23

    Domyślnie

    Dzięki załapałem - właśnie też trenuję z af na początku i na końcu pola wyboru
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin255 Zobacz posta
    Dzięki załapałem - właśnie też trenuję z af na początku i na końcu pola wyboru


    Chodziło mi o przeniesienie AF na tylny guzik - czyli żeby odpiąć AF spod spustu.

    Jeśli jesteś wprawnym fotografem - ta technika dużo pomoże przy robieniu zdjęć dynamicznych (sport, dzieci, samochody, lotnictwo, dzika przyroda, itp). Ludzie po przezwyciężeniu początkowych przyzwyczajeń już nie wyobrażają sobie, jak mogliby żyć bez tego przy zdjęciach dynamicznych.

    Ale jednocześnie trzeba uprzedzić, że jeśli jeszcze jest się na etapie walki z aparatem i nabierania doświadczeń, to lepiej chwilkę poczekać, dojść do większej wprawy ogólnej i dopiero wtedy się przesiadać.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #25

    Domyślnie

    Jasne własnie sprawdzam w praktyce , trochę trzeba się przyzwyczaić , pytanko - naciskam spust do połowy - pomiar światła , wciskam af- on w trybie af-c z wciśniętym af-on autofokus ma cały czas się ostrzyć ? Jak puszczam mam pomiar af w wybranym punkcie zablokowany ? Nie wiem czy piszę jasno ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  6. #26

    Domyślnie

    Jak puscisz AF-ON to masz zablokowany autofocus na wybranej odleglosci.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin255 Zobacz posta
    Jasne własnie sprawdzam w praktyce , trochę trzeba się przyzwyczaić , pytanko - naciskam spust do połowy - pomiar światła , wciskam af- on w trybie af-c z wciśniętym af-on autofokus ma cały czas się ostrzyć ? Jak puszczam mam pomiar af w wybranym punkcie zablokowany ? Nie wiem czy piszę jasno ?

    Starałem się opisać co trzeba ustawić i co zrobić z tym tylnym AFem - jeśli jesteś ciekawy, zaproszam do lektury: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=275751
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #28

    Domyślnie

    Z pozycji laika i osoby która się uczy...

    Tryb M
    ISO 100
    Czas 1/30
    f/ zależne od ilości światła
    AF - punktowy

    Technika:

    Ostrość łapię na "wpół" w miejscu gdzie mam zamiar złapać obiekt. Wykorzystuję krawężnik, szynę, krzaczek czy co tam mam pod ręką. Obiektyw na obiekt, chwytam go w środek wybranego punktu ostrości, ruch, pstryk, ruch. Na 10 zdjęć przynajmniej jedno dobre Czas stosuję 1/30 dla prędkości 60-90 km/h




    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Ostre zdjęcia jadących samochodów - którędy droga?
    By daroooo in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 13:01
  2. A jak uzyskać taki efekt (fotografowanie samochodów)?
    By grissley in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 17:28
  3. zlot starych samochodów
    By stultus in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-05-2008, 13:56
  4. dynamiczne zdjecia samochodow
    By maciek_m in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2007, 14:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •