Close

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 148
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    w ciemnej sali D750, przy kręcących się ludziach AF jak błyskawica łapał wszystko...
    Przy jakich ustawieniach AF?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  2. #82

    Domyślnie

    Koledzy:

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    To nie są krytyczne uwagi. To jest stwierdzenie faktu. Przecież d700 ma w sobie 8 letnią matrycę. Po drugie wątpię żeby Jacek który to pisze należał do osób ktory źle naświetla zdjęcia.
    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Do tego w reportażu dochodzą sytuacje w których zdjęcia po prostu nie da się dobrze naświetlić.
    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Poprę wypowiedzi kolegów - w reporterce, w warunkach nocnych, nawet mając lampę nie zawsze da się dobrze naświetlić zdjęcie.[...]
    Melissa Rodwell - poszukajcie sobie jakim aparatem do 2015 roku robiła zdjęcia ale bardziej skupcie się może na świetle i obiektywach jakie stosowała (i nadal stosuje) podczas sesji.

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Co w przypadku gdy rozpiętość sceny znacznie przekracza jpgowe 8 bitów i w praktyce trzeba ciągnąć światła z 0.5 EV w dół, a cienie z 2 EV w górę?
    Robisz zdjęcia w jpg-ach?

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    Nie mam porównania z nowszymi korpusami ale mogę śmiało napisać że pomiar światła w Nikon D700 jest bardzo precyzyjny i żaden wcześniejszy korpus cyfrowy (pomijając D3) na pewno jest pod tym względem słabszy... D700 jest bardzo przewidywalne i powtarzalne a to dla kumatej osoby jest wszystkim czego potrzeba mu do prawidłowego naświetlenia klatki.... [...]
    Otóż to.

    Od pstrykacza do rzemieślnika jest długa droga.
    Od rzemieślnika do fotografa jeszcze dłuższa.

    PS. Nie, nie sądzę żeby Jacek_Z źle naświetlał zdjęcia aczkolwiek nie wiem jak je później obrabia.
    Ostatnio edytowane przez popi ; 24-09-2016 o 15:06
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Melissa Rodwell - poszukajcie sobie jakim aparatem do 2015 roku robiła zdjęcia ale bardziej skupcie się może na świetle i obiektywach jakie stosowała (i nadal stosuje) podczas sesji.
    Mówimy o tej samej Melissie Rodwell? Bo ta, którą znajduje google nie ma zbyt wiele wspólnego z reportażem.


    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Robisz zdjęcia w jpg-ach?
    RAW'y, ISO 3200 ciągnięte 1.5-2 EV w górę z D750 będzie wyglądało znacznie,znacznie inaczej niż to samo z D700.

  4. #84

    Domyślnie

    Melissie Rodwell wątpię żeby potrzebowała wysokiego uzywalnego ISO do swojej pracy, tak samo nie potrzebuje bardzo jasnych obiektywów do tego co robi, więc totalnie nie trafione podsumowanie. Nie ma sensu się przepychac który sprzęt dla kogo lepszy, każdy sam powinien wiedzieć czym będzie mu się lepiej focilo. Dla mnie, ale weźcie na poprawkę to że napisałem DLA MNIE D700 jest stary i słaby w porównaniu do obecngo sprzętu. Ale to naturalna sprawa.

  5. #85

    Domyślnie

    Zelber, dlaczego musisz ciągnąć w górę o 1,5-2EV? ISO3200 ciagniete o 2EV to nic innego jak ISO12800. Jaką fotografię uprawiasz, że potrzebne są takie czułości?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Zelber, dlaczego musisz ciągnąć w górę o 1,5-2EV? ISO3200 ciagniete o 2EV to nic innego jak ISO12800. Jaką fotografię uprawiasz, że potrzebne są takie czułości?
    Wystarczy przejrzec zalozone watki zdjeciowe...
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...940&highlight=
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...472&highlight=

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Akurat w tym wypadku bardziej miałem na myśli tematy okołokotletowe
    Zdjęcia powyżej można od razu naświetlać tak jak trzeba, co innego gdy mamy mocne punktowe światło z góry i słabsze, rozproszone z przodu. Nie da się tego naświetlić w jednej gotowej klatce.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Akurat w tym wypadku bardziej miałem na myśli tematy okołokotletowe
    Zdjęcia powyżej można od razu naświetlać tak jak trzeba, co innego gdy mamy mocne punktowe światło z góry i słabsze, rozproszone z przodu. Nie da się tego naświetlić w jednej gotowej klatce.
    Ja odniosłem się jedynie do użycia ISO w granicach 12.800

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Melissie Rodwell wątpię żeby potrzebowała wysokiego uzywalnego ISO do swojej pracy, tak samo nie potrzebuje bardzo jasnych obiektywów do tego co robi, więc totalnie nie trafione podsumowanie. Nie ma sensu się przepychac który sprzęt dla kogo lepszy, każdy sam powinien wiedzieć czym będzie mu się lepiej focilo. Dla mnie, ale weźcie na poprawkę to że napisałem DLA MNIE D700 jest stary i słaby w porównaniu do obecngo sprzętu. Ale to naturalna sprawa.
    Trafione, trafione. Chciałem zwrócić Wam uwagę na światło bez którego nie ma dobrej fotografii ale jeśli już tak bardzo chcecie dryfować w stronę reportażu jako takiego to nie trzeba daleko szukać - Radek Radziszewski. No chyba, że rozprawiamy o popełnianiu zdjęć w ciemnej piwnicy bądź w studni.

    Żeby było jasne: nie neguję, że taki np.d750/d800/d4 itd. są gorsze niż d700, bo nie są. Zauważam tylko obecnie panującą tendencję do "bycia lepszym fotografem po zakupie nowszego sprzętu" a niestety zdjęcia zamieszczane przez takowych "mistrzów" (w tym moje) bardzo często wcale lepsze nie są. Ba, często, przez tak hołubione ciągnięcie z cieni są po prostu gorsze.

    PS. Zelber, z tego co się orientuję to wysokie iso potrzebują obecnie tylko dwie grupy fotografujących: reporterzy sportowi i paparazzi; u nich nie ma powtórek.
    Ostatnio edytowane przez popi ; 25-09-2016 o 15:24
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  10. #90

    Domyślnie

    Mnie się przydaje wysokie uzywalne ISO w fotografii ślubnej. Zdjęcia w ciężkich warunkach oświetleniowych zwyczajnie wyglądają ładniej, ładniej znaczy mieć lepszy efekt końcowy, a na tym to właśnie polega, liczy się efekt końcowy... i zadowolenie klientów.

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mistrzowie reportażu
    By !AGresT in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 02:20
  2. Obiektywy do reportażu
    By Wolves in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 22:14
  3. obiektyw do reportazu
    By luteknarozniak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 20:14
  4. Obiektywy z D50 a body D3100- czy będą pasowały do nowego body ?
    By Dramaturg in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 19:11
  5. Książka o reportażu
    By korsarz in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •