Close

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 148
  1. #131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Naprawdę dobry w sporcie to jestem Ja, Dawid Gaszyński czy Slon, z całym szacunkiem ale Stigowi do tego poziomu dużo brakuje
    W sporcie owszem. Ale zauważ, że tylko w tym się specjalizujesz. To nie zarzut oczywiście bo nie da się ukryć, że w sporcie jestes dobry.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-09-2016 o 15:56

  2. #132
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Fotograf (RR) wybiera parze młodej sale do ślubów (tylko jasne?)

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    Kilka osób zupełnie się tu pogubiło w ocenach... osobom które są od wielu lat na forum nie trzeba tłumaczyć kto to jest Stig albo Radek Radziszewski... Krytyka dotyczy zdjęć Stiga pracującego od lat Nikonem D3, natomiast Radek od lat używa w reportażu ślubnym D700.
    Wyjaśniam - Stig nie jest typowym "ślubiakiem" - robi różne reportaże, sport, zdjęcia dla korporacji itd... i jest w tym naprawdę dobry. Jego zdjęcia ślubne mogą kogoś "nie ruszać" bo nie robi ich w modnym aktualnie stylu czyli: prawie zawsze bez flasha. Jego fotografia jest bardziej tradycyjna - używa klasycznych szkieł reporterskich 2.8 + jasne stałki. Często stosuje błysk wypełniający nie forsując zbytnio iso. Myślę że robi to z wyboru a nie dlatego że D3 Go ogranicza - ma klientów którym taka fotografia odpowiada (ślubna również...) tzn. większa głębia ostrości a nie na każdym, papierowa... Jest profesjonalistą więc liczy kasę - nowe body reporterskie to koszmarny wydatek i jak kiedyś napisał nie widzi sensu zmiany bo dla Niego nie wiele to zmieni w jakości - śmiem twierdzić że nic... Zdaje się że ma również D800 ale to już musiałby się sam wypowiedzieć...osobiście nie znam gościa znam z forum bo kiedyś udzielał się bardzo i wiem że zawsze sensownie argumentuje a nie pisze bajki....
    Radek Radziszewski to specjalista od ślubów... Nie każdy musi padać na twarz przed Jego zdjęciami ale wg mnie jest bardzo dobrym rzemieślnikiem - nawet konkurencja musi przyznać że jest co najmniej dobry Praktycznie nie używa lamp błyskowych a Jego zdjęciom niczego nie brakuje. Od lat pracuje dwoma D700 - miał przez chwilę D750 i szybko się go pozbył...pomimo tej jego przewagi na wysokim iso, dynamiki, głębi koloru, auto WB i Bóg wie czego jeszcze...
    Powiem wam krótko - onanizm sprzętowy po kilku latach fotografowania i wielokrotnych zmianach sprzętu powinien minąć ... jeżeli nie, to radze to skonsultować z lekarzem psychologiem lub farmaceutą - wcześniej polecam tekst, być może to wystarczy - http://alphacorner.eu/index.php/inne...k-wyleczyc-gas
    Nie pytajcie o sprzęt, kupcie i sami sprawdźcie.
    Dobra! ale co chcesz dokładnie tym udowodnić? podając przykłady tych fotografów i pisząc o tym jakim sprzętem robią... Można również znaleźć setki przykładów że ktoś robił D700 a teraz robi D750/D800 czy nawet polaroidem i powie że nie wróciłby do D700 i odwrotnie. Mogę powiedzieć że moja babcia robi pudełkiem od zapałek i kupiła sobie D750 i stwierdziła że lepiej jej się robi zdjęcia jednak pudełkiem od zapałek, więc sprzedała D750. Chyba chodzi o porównanie czysto techniczne sprzętu, i możliwości które może taki sprzęt dać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Fotograf (RR) wybiera parze młodej sale do ślubów (tylko jasne?)
    Nie wybiera parze młodej sali ani nie organizuję ślubów i nic w ten deseń ale przebiera sobie w reportażach i wybiera się te najlepsze/najładniejsze do pokazania, gorszych nie trzeba publikować.



    Swoją drogą, dlaczego niektórzy tak hejtują postęp technologiczny, przecież to daje możliwości. Możliwości wyboru też, jak ktoś nie chcę korzystać z możliwości nowej technologii, zawszę może sięgnąć po coś starszego
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 26-09-2016 o 16:12

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    chodzi o porównanie czysto techniczne sprzętu, i możliwości które może taki sprzęt dać.
    Dlatego pytałem gdzie leżą ograniczenia w zdjęciach Saldata...? Bez różnicy z którego konta odpiszesz, bo myślę, że nie jest przypadkiem iż nie podejmujecie z janeckim równoległej dyskusji...


    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nie wybiera parze młodej sali ani nie organizuję ślubów, ale wybiera zdjęcia które publikuję
    Jak każdy...

  5. #135

    Domyślnie

    @nikoniarz nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Saldata zdjęcia dawno widziałem i dobrze znam. Nie jestem tutaj żeby oceniać zdjęć z kogoś portfolio.

  6. #136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @nikoniarz nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Saldata zdjęcia dawno widziałem i dobrze znam. Nie jestem tutaj żeby oceniać zdjęć z kogoś portfolio.
    Po prostu pytam czego brakuje zdjęciom od strony sprzętowej? Bo o tym jest dyskusja. Że sprzęt ogranicza. Dlatego zapytałem gdzie widać te ograniczenia? Oczywiście w kwestii reportażu i portretów bo o tym jest wątek...

  7. #137

    Domyślnie

    Panowie, macie coś na rozluźnienie (jedno z moich ulubionych zdjęć ):

    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  8. #138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Dobra! ale co chcesz dokładnie tym udowodnić? podając przykłady tych fotografów i pisząc o tym jakim sprzętem robią... Można również znaleźć setki przykładów że ktoś robił D700 a teraz robi D750/D800 czy nawet polaroidem i powie że nie wróciłby do D700 i odwrotnie. Mogę powiedzieć że moja babcia robi pudełkiem od zapałek i kupiła sobie D750 i stwierdziła że lepiej jej się robi zdjęcia jednak pudełkiem od zapałek, więc sprzedała D750. Chyba chodzi o porównanie czysto techniczne sprzętu, i możliwości które może taki sprzęt dać.
    Niektórym kolegom pomyliły się osoby i sprzęt jakiego używają - gdybyś śledził wątek to byś wiedział - to nie ja podałem przykłady akurat tych fotografów - one padły wcześniej...
    Nie hejtuję postępu - po prostu są osoby którym dany sprzęt wystarcza i nie widzą powodu wymiany....

  9. #139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    [...]Portrety? podobno też latwiej się robi retusze na dużych plikach.
    Swojego czasu odwiedziłem Tomka Pluszczyka i nie zauważyłem żeby brakowało mu pixeli w d700.
    Przecież to logiczne: im więcej mpx tym więcej skaz razi w oczy i tym bardziej trzeba się nałatać na buźkach gdy brakuje profesjonalnej wizażystki (chyba, że zakłada ktoś jeszcze pończochę na obiektyw).

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Ale co ma piernik do wiatraka, skoro portrety się robi w dobrym oświetleniu[...]
    A co za problem zapodać np.na sali ślubnej (dlaczego ciągle dryfujemy w stronę kotleta?) 4xsb i problem oświetlenia mieć z głowy? A potem wystarczy tylko... Ale co wam będę pisał o kuchni skoro o potrawce prawimy.

    ...

    oxygen, zdecydowałeś się już co do puchy?
    Ostatnio edytowane przez popi ; 26-09-2016 o 22:44
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  10. #140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    (dlaczego ciągle dryfujemy w stronę kotleta?)
    Bo wchodząc w tematy reporterki prasowej szybko dotrzemy do takich warunków i jakiekolwiek dyskusje stracą sens
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=270472
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=266940

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    A co za problem zapodać np.na sali ślubnej 4xsb i problem oświetlenia mieć z głowy? A potem wystarczy tylko... Ale co wam będę pisał o kuchni skoro o potrawce prawimy.
    Będzie dużo drożej, dużo mniej mobilnie i z większą ilością problemów. Owszem można, ale po co jeżeli zbliżony(średni) progres jakości można osiągnąć lepszą puszką?

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mistrzowie reportażu
    By !AGresT in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 02:20
  2. Obiektywy do reportażu
    By Wolves in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 22:14
  3. obiektyw do reportazu
    By luteknarozniak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 20:14
  4. Obiektywy z D50 a body D3100- czy będą pasowały do nowego body ?
    By Dramaturg in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 19:11
  5. Książka o reportażu
    By korsarz in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •