Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 148
  1. #21

    Domyślnie

    Jeszcze d600 kupisz w tym budżecie.
    R | 35 | 50 | 135

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2016
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Dla mnie sprawa wyglada nastepujaco- jesli nie kupisz od zaufanej osoby, to nie masz gwarancji przebiegu. Poza tym- nawet jesli ma deklarowane 30 tys, to jesli zdechnie i tak bedziesz musial zaplacic za naprawe. Moze dlatego warto kupic taniej (z wiekszym przebiegiem) by zaoszzedzic na ewentualnej naprawie...
    Podobno nie kupuje się samochodu od taryfiarza . Cóż, z pewnością klasa i trwałość mechanizmów nie są tu bez znaczenia. Na Interfoto widziałem kilka C1D, których przebiegi zjadłyby merca W ogóle ponoć starsze konstrukcjecechują się większą wytrzymałością i niezawodnością od współczesnych.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Ktoś ostatnio pisał na forum ze jego puszka miała 200k przebiegu
    Właśnie ja o tym powyżej

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Jeszcze d600 kupisz w tym budżecie.
    A jak wygląda sprawa z brudzącą się matrycą? Można ją czyścić używając zestawu do czyszczenia? W sumie mając wsześniejsze puchy robiłem to bez szkody dla matrycy, używałem naszego zestawu "Rotin"...

  3. #23

    Domyślnie

    To brudzenie to trochę przesadzony problem. Po pierwsze najwięcej brudów wpada przy zmianie obiektywów. Po drugie chyba każdy zawodowiec musi radzić sobie z czyszczeniem matrycy.
    To nie jest jakaś czarna magia. Są 3 podstawowe sposoby. Czyszczenie automatyczne w puszce, powietrzem z gruszki, albo w skrajnych wypadkach zestawem do czyszczenia matryc.
    Czyszczę obiektywy i sprawdzam matryce przed każdym poważniejszym zleceniem.

  4. #24

    Domyślnie

    musisz tylko pamiętać, że kupując d600/10 nie masz śrubokręta w body, więc odpadają Ci starsze szkła bez silnika af.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    musisz tylko pamiętać, że kupując d600/10 nie masz śrubokręta w body, więc odpadają Ci starsze szkła bez silnika af.
    D 600/610 ma śrubokręt w body. Każdy FX ma i każdy z dwoma kółkami

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    musisz tylko pamiętać, że kupując d600/10 nie masz śrubokręta w body, więc odpadają Ci starsze szkła bez silnika af.
    Miałem kiedyś D600 i on musiał o tym nie wiedzieć, bo śmigał z 135mm DC
    D600/10 ma śrubokręt.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #27

    Domyślnie

    Z tego co wiem to obydwa mają śrubokręt.

  8. #28

    Domyślnie

    przepraszam, mój błąd.
    D600/10 ma śrubokręt.
    Tyle lat żyć w błędzie
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2016
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    20

    Domyślnie

    Śrubokręty? Mam całą skrzynkę z grzechotkami włącznie Żart Czyli wybór body rozszerza się o d600, jeżeli chodzi o posiadaną gotówkę. Jakieś porównanie użytkowników z d700?

  10. #30

    Domyślnie

    Ja powiem tak, przez dłuższy czas używałem D600 do reportażu i nie narzekałem. Teraz D600 mam jako drugie body, a D750 jako główne. Napiszę to z doświadczenia fotografowania ślubów, generalnie D600 przy robieniu takich zdjęć jak przygotowania, jaśniejszy kościół, oraz jakaś jaśniejsza sala weselna jest spoko pod względem AF'u. Jak się robi cały czas D600 to można się przyzwyczaić do AF'u i nauczyć na nim pracować, ważne jest żeby mieć dobre wspomaganie w lampię w razie ciemnej sali i wtedy przechodzimy na tryb AF-S + wspomaganie z dobrej lampy SB910 wtedy można spokojnie coś ustrzelić, z doświadczenia wiem że z moim metzem 52 i wspomaganiem jest trochę gorzej. Ale jak człowiek będzie robić D750 w ciemnych pomieszczeniach, a później zmieni na takiego D600 to widzi kolosalną różnice w AF'ie. Na salach weselnych odkładam całkowicie na bok D600 i fotografuję tylko D750, ale ostatnio narzeczoną zaczynam uczyć i pomaga mi podczas ślubów, ostatnio dostała zestaw D750+SB910 na weselu, a ja byłem skazany na D600+Metz 52 i powiem że ciężko, bardzo ciężko mi się było przestawić, w ciemnej sali D750, przy kręcących się ludziach AF jak błyskawica łapał wszystko, a D600 myślał długo, a jak coś łapał to zaraz ludzie uciekali z pola ostrości, nie mówię że się nie dało, ale jest zdecydowanie ciężej ustrzelić coś D600 w ruchu w ciemnościach. Chociaż jak kiedyś pracowałem samym D600 to robiłem całe śluby i nie narzekałem, teraz jak mam D750 to widzę że AF w D600 jednak jest dużo gorszy, więc pewnie pod względem AF'u taki D700 będzie lepszym wyborem od D600. Z drugiej strony matryca D600 pozwala na więcej. Takim kompromisem jest własnie D750- gdyby budżet pozwalał.


    Jeżeli będziesz robił więcej portretów to bierz D600, a reportaże nie będą zbyt wymagające. Jeżeli kładziesz większy nacisk na reportaże, zastanów się nad D700.
    Jak będziesz kupował używane, to zerknij sobie na ebay, tam masz większy wybór i możesz kupić zadbany aparat w cenie tutaj zajechanego. Jest zwyczajnie taniej i więcej.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 14-09-2016 o 11:16

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mistrzowie reportażu
    By !AGresT in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 02:20
  2. Obiektywy do reportażu
    By Wolves in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 22:14
  3. obiektyw do reportazu
    By luteknarozniak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 20:14
  4. Obiektywy z D50 a body D3100- czy będą pasowały do nowego body ?
    By Dramaturg in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 19:11
  5. Książka o reportażu
    By korsarz in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •