Cytat Zamieszczone przez d.zebrowski Zobacz posta
d7100 ma dobrą cenę i dlatego o nim wspomniałem. Widziałem też, że komentarze na temat 7100 są w miarę ok.
D7100 miał dobrą cenę, ale to było przed wielką podwyżką cen wszystkiego...
Cytat Zamieszczone przez d.zebrowski Zobacz posta
D7200 zaś już ciut droższy, ale znowu nowszy model i podobno lepiej na wyższych ISO, ma też Wifi - nie wiem, czy się przyda...
D7200 jest z kolei pozbawiony kilku niedogodności występujących w D7100, chociaż oczywiście D7100 jest bardzo dobrym aparatem.
Cytat Zamieszczone przez d.zebrowski Zobacz posta
Czytałem dziś sporo o d610 - podobno bardzo ok, ale znowy nie wiem, czy sobie poradze z pełną klatką i czy jest sens w moim przypadku inwestować trylion w szkła
Z czym masz sobie nie poradzić? Aparat jak każdy, trochę cięższy, większy, chyba że finansowo sobie nie poradzisz z optyką...

To chyba zależy tak na prawdę ile planujesz wydać. Możesz pójść w kierunku lepszego szkła, które kiedyś się przyda do FX, czyli kupić 50 1.8, 85 1.8, może to zrobi jakąś zmianę. Możesz wymienić N18-105 na S18-35 1.8 Art, z pewnością odczujesz różnicę.
D7100/D7200 da Ci oczywiście więcej możliwości w zakresie ergonomii, ale obrazek będzie taki sam. Wyższy stopień wtajemniczenia, to dopiero FX, a tu może Ci wystarczyć używane D700, lub D610/750, w zależności od budżetu, plus Tamron 28-75 2.8 minimum, do tego 85 1.8 do portretu i na początek będzie ok... Chociaż oczywiście lepiej byłby kupić Nikkora/Tamrona 24-70 2.8, ale to już kasa inna. Pomyśl ile chcesz wydać. Jak mało, to w FX będziesz musiał kupować słabiznę. Jak masz przynajmniej 7-10k, to zmieniaj się na FX.