Close

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 250
  1. #1

    Domyślnie Jaki Nikon dla amatora ? - Prośba o pomoc...

    Witam Was.

    Proszę o pomoc w wyborze aparatu dla amatora, aby zrobić kolejne kroki w fotografii.
    Obecnie posiadam Nikona d5100 + 18-105 + 35mm (to szkło ostrzy jak mu sie podoba) i chciałbym się przesiąść na coś lepszego. Głównie robię zdjęcia dziecku, żonie, psu oraz na wyjazdach; plener i architektura - czyli mydło i powidło Niestety zdarza się, że muszę cyknąć zdjęcie wnętrza lub jedzenia.

    Co potrzebuję:
    - aby można było korzystać z lampy nie tylko wpiętej na body (mam lampe nikona)
    - aby zdjęcia były plastyczne, ostre
    - aby w miarę radził sobie wieczorową porą
    - czasem coś filmuję i mam mikrofon dodatkowy nikona.

    O czym myślałem:
    - d7100
    - d610
    - d90 (ale już mi przeszło, bo tylko ze względu na lampe)
    - czytałem dużo dobrego o d750 - w sumie mogę wziąć na raty, ale nie bardzo mnie stać bo gdzie szkła...
    - WASZE inne propozycje.

    Z góry dzięki !!

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak kupisz lepszy obiektyw to będziesz zadowolony z tego aparatu jaki masz, sigma 18-35 lub 17-50, jeśli dokuczają szumy na wysokim ISO to zdecydowanie D7200 lub D5500 da lepsze efekty.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym poszedl w strone D610 FX da wieksza plastyke + wieksze uzywalne ISO a do zestawu wzialbym T24-70vc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4

    Domyślnie

    "koesh" - mam ten aparat ok 4 lat i zapewne też mi się znudził, a też mam wrażenie, że już po takim czasie mogę wymagać więcej od puszki. Potrzebuję też załatwić problem z lampą... Zaś nowe szkło planuję kupić coś szerokiego. Myślę, że źle zrobiłem kupująć 35mm, bo mogłem wziąć 50mm i lepsze byłoby do portretu, a po zakupie szerszego szkła miałbym dobry zestaw. Nad 5500 nie myślałem, więc doczytam trochę o nim... Dzięki!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    "Matt" dzięki, bo pewnie masz rację, ale jak czytałem Wasze wypowiedzi na forum, to większość bardziej polecała d7100, a niżeli d610 Dlatego można trochę zgłupieć...

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wybór między DX i FX to zawsze problem, często finansowy, za D7100/7200 przemawiają świetne obiektywy sigmy, tańsza opcja to D5500 ale tylko jeśli nie korzystasz z tego co oferuje seria D7xxx.

  6. #6

    Domyślnie

    koesh - generalnie wolałbym coś na wyrost, bo będzie motywacja aby zakupić jakiś dodatkowy kurs praktyczny, niż coś słabszego, że zaraz okaże się, iż jest coś za mało... Nie będę na tym zarabiał, bo mam co robić, więc nie chcę inwestować w puszkę 8-10k, ale potrzebuję coś z czego będę zadowolony prv przez dłuższy czas. Dlatego lepiej czasem odchorować różnicę w kasie, aby później nie płakać, że można było jednak ten lepszy.

    Dlatego też poprosiłem tutaj o pomoc, ponieważ wiem, że Wy macie pojęcie, a ja go nie mam. Czy jeszcze o jakimś modelu powinienem pomyśleć ?? c

  7. #7

    Domyślnie

    Nikon który masz jest całkiem OK, a z wymienionych to 7100. Sam też się nad nim zastawiałem aby zmienić mojego staruszka, cena jest dobra. O FX nie zawracaj sobie głowy, najlepszy aparat to ten który masz zawsze pod ręką ze sobą.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #8

    Domyślnie

    Jak pojdziesz w strone D610 to musisz liczyc sie z wiekszymi wydatkami na obiektywy i duzo wieksza waga jednak jesli to nie problem kupil bym wlasnie FX body jednak jesli wybor padnie na DX poczekal bym jeszcze chwile poniewaz chodza pogloski o D7300 i wypuszczeniu jego w IV kwartale tego roku a wtedy cena D7200 stanieje


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9

    Domyślnie

    "Matt" - hej, przepraszam pomyliłem, a dziś doczytałem, to było porównanie d750 z d610 i przesiadką... a nie jak odpowiedziałem 7100

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Witam ponownie i dzięki za komentarze !!

    "cybulski" - hej, ja uważam inaczej, że nie jest ok Przy wyższym ISO jest tragedia, a też jego możliwości już ciut mnie ograniczają - może zmiana szkła by pomogła, ale aparacik mam długo, a też brakuje czegoś...
    d7100 ma dobrą cenę i dlatego o nim wspomniałem. Widziałem też, że komentarze na temat 7100 są w miarę ok.

    D7200 zaś już ciut droższy, ale znowu nowszy model i podobno lepiej na wyższych ISO, ma też Wifi - nie wiem, czy się przyda...

    Czytałem dziś sporo o d610 - podobno bardzo ok, ale znowy nie wiem, czy sobie poradze z pełną klatką i czy jest sens w moim przypadku inwestować trylion w szkła

    Dziś bardziej skłaniam się ku d7200, bo wykorzystam obecne szkła a też jest pewnie dużo lepsza puszka niż moja.

    "Matt" wspomniał, że może wyjść coś nowszego i wtedy będzie porównanie oraz spadek ceny i jest to już jakies światełko w tunelu )))
    Moje d5100 chce zostawić dziecku do nauki, aby przestał biegac z małpką, a nauczył się czegoś, bo może młody będzie robił lepsze foty niż ja

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Jezeli chcesz sie rozwijać, to przejdź z aparatu "bardzomałoobrazkowego" na małoobrazkowy standard. Czyli kup FX. Inne drogi to łatanie dziur.

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300 dla blogera/vlogera + jaki obiektyw? Prośba o pomoc
    By bloger in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 08:01
  2. Pomoc w wyborze akcesoriów dla amatora
    By ku2yn in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 08:40
  3. Tele dla amatora - prośba o pomoc
    By jupiter in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 19:50
  4. Pomoc dla amatora
    By TomekB. in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2009, 14:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •