Close

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 250

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Jaki Nikon dla amatora ? - Prośba o pomoc...

    Witam Was.

    Proszę o pomoc w wyborze aparatu dla amatora, aby zrobić kolejne kroki w fotografii.
    Obecnie posiadam Nikona d5100 + 18-105 + 35mm (to szkło ostrzy jak mu sie podoba) i chciałbym się przesiąść na coś lepszego. Głównie robię zdjęcia dziecku, żonie, psu oraz na wyjazdach; plener i architektura - czyli mydło i powidło Niestety zdarza się, że muszę cyknąć zdjęcie wnętrza lub jedzenia.

    Co potrzebuję:
    - aby można było korzystać z lampy nie tylko wpiętej na body (mam lampe nikona)
    - aby zdjęcia były plastyczne, ostre
    - aby w miarę radził sobie wieczorową porą
    - czasem coś filmuję i mam mikrofon dodatkowy nikona.

    O czym myślałem:
    - d7100
    - d610
    - d90 (ale już mi przeszło, bo tylko ze względu na lampe)
    - czytałem dużo dobrego o d750 - w sumie mogę wziąć na raty, ale nie bardzo mnie stać bo gdzie szkła...
    - WASZE inne propozycje.

    Z góry dzięki !!

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak kupisz lepszy obiektyw to będziesz zadowolony z tego aparatu jaki masz, sigma 18-35 lub 17-50, jeśli dokuczają szumy na wysokim ISO to zdecydowanie D7200 lub D5500 da lepsze efekty.

  3. #3

    Domyślnie

    "koesh" - mam ten aparat ok 4 lat i zapewne też mi się znudził, a też mam wrażenie, że już po takim czasie mogę wymagać więcej od puszki. Potrzebuję też załatwić problem z lampą... Zaś nowe szkło planuję kupić coś szerokiego. Myślę, że źle zrobiłem kupująć 35mm, bo mogłem wziąć 50mm i lepsze byłoby do portretu, a po zakupie szerszego szkła miałbym dobry zestaw. Nad 5500 nie myślałem, więc doczytam trochę o nim... Dzięki!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    "Matt" dzięki, bo pewnie masz rację, ale jak czytałem Wasze wypowiedzi na forum, to większość bardziej polecała d7100, a niżeli d610 Dlatego można trochę zgłupieć...

  4. #4

    Domyślnie

    "Matt" - hej, przepraszam pomyliłem, a dziś doczytałem, to było porównanie d750 z d610 i przesiadką... a nie jak odpowiedziałem 7100

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Witam ponownie i dzięki za komentarze !!

    "cybulski" - hej, ja uważam inaczej, że nie jest ok Przy wyższym ISO jest tragedia, a też jego możliwości już ciut mnie ograniczają - może zmiana szkła by pomogła, ale aparacik mam długo, a też brakuje czegoś...
    d7100 ma dobrą cenę i dlatego o nim wspomniałem. Widziałem też, że komentarze na temat 7100 są w miarę ok.

    D7200 zaś już ciut droższy, ale znowu nowszy model i podobno lepiej na wyższych ISO, ma też Wifi - nie wiem, czy się przyda...

    Czytałem dziś sporo o d610 - podobno bardzo ok, ale znowy nie wiem, czy sobie poradze z pełną klatką i czy jest sens w moim przypadku inwestować trylion w szkła

    Dziś bardziej skłaniam się ku d7200, bo wykorzystam obecne szkła a też jest pewnie dużo lepsza puszka niż moja.

    "Matt" wspomniał, że może wyjść coś nowszego i wtedy będzie porównanie oraz spadek ceny i jest to już jakies światełko w tunelu )))
    Moje d5100 chce zostawić dziecku do nauki, aby przestał biegac z małpką, a nauczył się czegoś, bo może młody będzie robił lepsze foty niż ja

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d.zebrowski Zobacz posta
    d7100 ma dobrą cenę i dlatego o nim wspomniałem. Widziałem też, że komentarze na temat 7100 są w miarę ok.
    D7100 miał dobrą cenę, ale to było przed wielką podwyżką cen wszystkiego...
    Cytat Zamieszczone przez d.zebrowski Zobacz posta
    D7200 zaś już ciut droższy, ale znowu nowszy model i podobno lepiej na wyższych ISO, ma też Wifi - nie wiem, czy się przyda...
    D7200 jest z kolei pozbawiony kilku niedogodności występujących w D7100, chociaż oczywiście D7100 jest bardzo dobrym aparatem.
    Cytat Zamieszczone przez d.zebrowski Zobacz posta
    Czytałem dziś sporo o d610 - podobno bardzo ok, ale znowy nie wiem, czy sobie poradze z pełną klatką i czy jest sens w moim przypadku inwestować trylion w szkła
    Z czym masz sobie nie poradzić? Aparat jak każdy, trochę cięższy, większy, chyba że finansowo sobie nie poradzisz z optyką...

    To chyba zależy tak na prawdę ile planujesz wydać. Możesz pójść w kierunku lepszego szkła, które kiedyś się przyda do FX, czyli kupić 50 1.8, 85 1.8, może to zrobi jakąś zmianę. Możesz wymienić N18-105 na S18-35 1.8 Art, z pewnością odczujesz różnicę.
    D7100/D7200 da Ci oczywiście więcej możliwości w zakresie ergonomii, ale obrazek będzie taki sam. Wyższy stopień wtajemniczenia, to dopiero FX, a tu może Ci wystarczyć używane D700, lub D610/750, w zależności od budżetu, plus Tamron 28-75 2.8 minimum, do tego 85 1.8 do portretu i na początek będzie ok... Chociaż oczywiście lepiej byłby kupić Nikkora/Tamrona 24-70 2.8, ale to już kasa inna. Pomyśl ile chcesz wydać. Jak mało, to w FX będziesz musiał kupować słabiznę. Jak masz przynajmniej 7-10k, to zmieniaj się na FX.

  6. #6

    Domyślnie

    "madebyzosiek" dzięki za wyjaśnienie...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Reasumując...

    Waszym zdaniem przesiadka z d5100 na d7xxx mało wniesie, a nawet pewnie nic...
    Zamiast przesiadać się na d7xxx lepiej zainwestować w dodatkowe lepsze szkło do d5100...
    A jeżeli chce odczuć zmianę w obrazku i się rozwijać, to jedyne rozsądne przejście to FX...d610/d750

    moje takie;

    Przy wyborze FX obawiam się, że wiele miesięcy nie kupię szkła, bo budżet... A zaś moje szkła nie będą się nadawały do FX. Nawet jak sprzedam swój obecny zestaw, to i tak niewydoła na nowe jakiekolwiek rozsądne szkło pod FX.

    Wiem, że posiadanie puszki nie czyni z nikogo fotografa, ale wydawało mi się, że moje d5100 jest słabe i przesiadka na d7xxx coś wniesie np lepszą celność, szybkość i lepszy obrazek wieczorem. Więc jeżeli jestem w błędzie, to uratowaliście moją kasę...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    "cybulski" - dzięki, zerknę tą książkę! Mam też jakąś inną książkę i czytałem z 2x, ale następna nie zaszkodzi.
    Zaś na Instagramie też juz obserwuję sporą ilość kont związanych z fotografią, aby coś podpatrzeć

    Niestety w chwili obecnej i nie zapowiada się abym mogł poświęcić 20h tyg na naukę bo swojej pracy mam tyle, że się ulewa. Myślałem o jakimś kursie w Warszawie, bo wtedy Ktoś mi pokaże co i jak i zapewne będzie szybciej, ale jeszcze nie wiem jaki i gdzie.

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d.zebrowski Zobacz posta

    "cybulski" - hej, ja uważam inaczej, że nie jest ok Przy wyższym ISO jest tragedia, a też jego możliwości już ciut mnie ograniczają - może zmiana szkła by pomogła, ale aparacik mam długo, a też brakuje czegoś...
    d7100 ma dobrą cenę i dlatego o nim wspomniałem. Widziałem też, że komentarze na temat 7100 są w miarę ok.
    To stwierdzenie jednoznacznie mówi, że żaden DX nie jest dla Ciebie. D7100 i D7200 dadzą taką samą tragedię przy wysokim ISO co D5100.
    Jedynie pełna klatka da lepsze efekty, ale też nie oczekuj magicznej poprawy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Ja bym poszedl w strone D610 FX da wieksza plastyke + wieksze uzywalne ISO a do zestawu wzialbym T24-70vc


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wybór między DX i FX to zawsze problem, często finansowy, za D7100/7200 przemawiają świetne obiektywy sigmy, tańsza opcja to D5500 ale tylko jeśli nie korzystasz z tego co oferuje seria D7xxx.

  10. #10

    Domyślnie

    koesh - generalnie wolałbym coś na wyrost, bo będzie motywacja aby zakupić jakiś dodatkowy kurs praktyczny, niż coś słabszego, że zaraz okaże się, iż jest coś za mało... Nie będę na tym zarabiał, bo mam co robić, więc nie chcę inwestować w puszkę 8-10k, ale potrzebuję coś z czego będę zadowolony prv przez dłuższy czas. Dlatego lepiej czasem odchorować różnicę w kasie, aby później nie płakać, że można było jednak ten lepszy.

    Dlatego też poprosiłem tutaj o pomoc, ponieważ wiem, że Wy macie pojęcie, a ja go nie mam. Czy jeszcze o jakimś modelu powinienem pomyśleć ?? c

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300 dla blogera/vlogera + jaki obiektyw? Prośba o pomoc
    By bloger in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 08:01
  2. Pomoc w wyborze akcesoriów dla amatora
    By ku2yn in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 08:40
  3. Tele dla amatora - prośba o pomoc
    By jupiter in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 19:50
  4. Pomoc dla amatora
    By TomekB. in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2009, 14:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •