Close

Strona 4 z 25 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 250
  1. #31

    Domyślnie

    d.zebrowski, na załączonych przez Ciebie zdjęciach widzę, że 18-105 robi bardzo ładne zdjęcia. Wystarczy popracować nad kadrowaniem, i ewentualnie (ale niekoniecznie) nad obróbką. Nawet z obecnym zestawem da się wiele poprawić. Przede wszystkim na wszystkich zdjęciach zastosowałeś kadr centralny, który z reguły jest mało ciekawy. Poza tym mam wrażenie, że nie za bardzo zwracasz uwagę na oświetlenie (które jest podstawą fotografii). Ponadto, robiąc zdjęcia, postaraj się szukać ciekawej perspektywy - szukaj kadru zmieniając ogniskową, zbliżając się i oddalając od modeli (18-105 jest bardzo dobry do takich poszukiwań, bo ma szeroki zakres ogniskowych). I staraj się robić kadry nie pochylone (chyba, że świadomie chcesz przechylić zdjęcie).
    Nie bój się używać długich ogniskowych. Powyżej 50mm nawet kitowym obiektywem możesz uzyskać sensowne rozmycie tła, modne ostatnio w portrecie.

    Jeśli chcesz uzyskać lepsze efekty na wysokich czułościach, zacznij przygodę z raw (o ile jeszcze nie zacząłeś).

    A rzeczona wyżej Sigma - pomoże oczywiście uzyskać zdjęcia jeszcze ostrzejsze i z bardziej "kreatywnym bokeh".

    edit:
    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Doinwestować trzeba jednak w światło.
    To jest bardzo dobry pomysł.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 15-09-2016 o 08:39

  2. #32

    Domyślnie

    Ok, dzięki... Te fotki, to na szybko coś dodałem, ale robione były większość 35mm. Postaram się spędzać więcej czasu z aparatem i w weekend zakupię proponowaną książkę!
    Fakt, że obróbki foto wcale nie stosuję i wszystko leciało na jpg...więc też spróbuję. Dziękuję za rady !!! bo sam to pewnie już bym siedział w ręku z d7*** i płakał

    Na razie wstrzymam się ze zmianami... I zapewne wrócę już jak konkretnie będę wiedział co mi potrzebne.

    A o co chodzi z tym doinwestuj w światło ??
    Bo lampe mam sb700, mam też 2 statywy z żarówami i parasolami, bo ćwiczyłem na żonie akt ale nie będę raczej z tymi parasolkami biegał po mieście Ta 35mm jest całkiem spoko - jeśli chodzi o światło w przeciwieństwie do 18-105, choć i tak nie wszystko zapewne robi się na f1.8

    W szkło mogę zainwestować ok 3-4k bo zostaje mi kasa z aparatu, ale znowu jak kupię pod DX, a za pół roku jednak dojdę do wniosku, że przesiadam się na FX to będzie kicha i kasa do kibelka

    Co robić, jak żyć ?

  3. #33

    Domyślnie

    Kup N17-55 2.8 oczywiscie uzywanego a napewno za pol roku nic nie stracisz bo sprzedasz go w tej samej cenie (to tak jak bys ulokowal pieniadze w banku). A co do swiatla to zawsze mozesz dokupic https://www.amazon.co.uk/dp/B002ZIVK...021821_TE_dp_1 ja wlasnie czekam na dostawe i mam nadzieje ze w weekend przetestuje


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #34

    Domyślnie

    3k za używany - pewnie dobry dlatego http://allegro.pl/nikkor-nikon-17-55...498262046.html A na coś zwracać uwagę szczególnie przy zakupie z drugiej ręki?
    Czy jest sens sprzedawac moje 18-105 ?

  5. #35
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    18-105VR sprzedasz zależnie od stanu za 400-500zł i to raczej bez problemu.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d.zebrowski Zobacz posta
    3k za używany - pewnie dobry dlatego http://allegro.pl/nikkor-nikon-17-55...498262046.html A na coś zwracać uwagę szczególnie przy zakupie z drugiej ręki?
    Czy jest sens sprzedawac moje 18-105 ?
    Najlepiej odebrać osobiście... Lubi rozluźniać się guma od pierścienia ogniskowej, czasem świruje odczyt ogniskowej. Ale o tym drugim problemie czytałem tylko raz, w przypadku tego szkła. To jest czołg, do tego uszczelnianiy, więc ciężko mu coś zrobić. Ale bywają tańsze. Jak chcesz, poszukaj u nas na giełdzie.
    No i jeszcze jedno ale...
    Tak żebyś wiedział jakiej to wielkości Sigma 17-50 2.8 jest już spora do D3xxx, tu masz D7100 obok, czyli body większe od Twojego. N17-55 2.8 może być niewygodny... Ja bym na Twoim miejscu kupił S17-50 2.8. Różnica w jakości zdjęć może być niezauważalna, w jakości wykonania niby trochę gorsza, w gabarycie ogromna, cenie wielka, no i gratis stabilizacja

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d.zebrowski Zobacz posta
    ale robione były większość 35mm.
    Cytat Zamieszczone przez d.zebrowski Zobacz posta
    Bo lampe mam sb700,
    Sęk w tym, że na załączonych zdjęciach tego nie było widać. Równie dobrze mogłyby być zrobione 18-55 vr (bez urazy, 18-55 vr to fajny obiektyw do takich właśnie zdjęć jakie pokazałeś).
    W zasadzie z posiadanego sprzętu największą przeszkodą w zrobieniu zdjęć, do których dążysz, może być mało pewny autofokus w D5100. Do pokazanych zastosowań prawdopodobnie może temu zaradzić porządna kalibracja w serwisie i doświadczenie operatora aparatu.
    A jeśli zależy Ci na efektownych kolorach/cz-b, to raw potrafi zdziałać niemal cuda.

    edit:
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Tak żebyś wiedział jakiej to wielkości Sigma 17-50 2.8 jest już spora do D3xxx, tu masz D7100 obok, czyli body większe od Twojego. N17-55 2.8 może być niewygodny... Ja bym na Twoim miejscu kupił S17-50 2.8. Różnica w jakości zdjęć może być niezauważalna, w jakości wykonania niby trochę gorsza, w gabarycie ogromna, cenie wielka, no i gratis stabilizacja
    http://camerasize.com/compact/#162.2...1,162.322,ha,t
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 16-09-2016 o 08:30

  8. #38
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Radość z wielgachnego i ciężkiego sprzętu mija jak zaczynają bolec ręce i kręgosłup

  9. #39

    Domyślnie

    Ten nikon wiekościowo (nie sprawdzałam jak wagowo) jest podobny do Sigmy 18-35 Art, którą miałam pod D5200. I waga jej wcale mi nie przeszkadzała, bo wiedziałam jakie zdjęcia uzyskam, za pomocą tego obiektywu.

  10. #40

    Domyślnie

    Dzięki... Niby gabaryty mi nie straszne, ale na wakacjach może byc kłopotliwe. Ale się przyczepiliście moich fotek jak żona konta Pokazałem kilka fotek na szybko, a te wieczorne to wyszedłem i pstryknałem aby cos wstawic...
    Oba szkła fajne, a Sigma w dobrej cenie, ale czy ona będzie lepsza od 18-105? Bo jeśli kupie jakiś zoom to 18-106 sprzedam, bo i tak leży 2 lata i się kurzy.

    Jszcze jedno pytanie, czy jest jakaś możliwość abym moją lampę odpalał przy pstrykaniu fotki w momencie kiedy nie jest na aparacie ? Bo d5100 nie ma takiej funkcji.

Strona 4 z 25 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300 dla blogera/vlogera + jaki obiektyw? Prośba o pomoc
    By bloger in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 08:01
  2. Pomoc w wyborze akcesoriów dla amatora
    By ku2yn in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 08:40
  3. Tele dla amatora - prośba o pomoc
    By jupiter in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 19:50
  4. Pomoc dla amatora
    By TomekB. in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2009, 14:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •