Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jaka lampa do Nikon D750 ??

    Witam,

    Drodzy forumowicze Jaką lampę polecacie do Nikoda D750 ?? Jakiej używacie. Zastanawiam się nad Nikon WB-700. Czy warto systemową ? Czy macie tą lampę ?? Natknąłem się też na yongnuo yn - 685 i yongnuo 968N... Nikon w cenie około 1200zł. Znów yongnuo to odpowiednio od około 450zł i od około 550zł... Co lepsze, co warto kupić ??? Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    No w tym wątku dział akurat prawidłowy, co nie zmienia faktu, że takich wątków było trochę.
    Kupujesz najlepszą, na jaką masz kasę.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 28-02-2019 o 18:00
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Pozostaje pytanie, co dla kogo jest "najlepsze".
    Systemowa, jakość, powtarzalność - wiadomo. Ale z drugiej strony w tej samej cenie można mieć zestaw dwóch lamp z radiowym sterownikiem, i wcale nie jest powiedziane, że te lampy będą błyskały z losową mocą.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam do 750 mam YN568EX i jestem zadowolony. Jedyny mankament że nie wyświetla poziomu baterii. Nowsze mają.
    ...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DGpgotography Zobacz posta
    Witam,

    Drodzy forumowicze Jaką lampę polecacie do Nikoda D750 ?? Jakiej używacie. Zastanawiam się nad Nikon WB-700. Czy warto systemową ? Czy macie tą lampę ?? Natknąłem się też na yongnuo yn - 685 i yongnuo 968N... Nikon w cenie około 1200zł. Znów yongnuo to odpowiednio od około 450zł i od około 550zł... Co lepsze, co warto kupić ??? Pozdrawiam
    Przede wszystkim źle zadałeś pytanie... Jak już powinno brzmieć ono bardziej, którą nie systemową lampę warto zakupić? Chyba mało kto Ci nie poleci zakup systemowej 700, 9x0...
    Z jednej strony jak to zostało powiedziane, kupujesz taką na jaką Cię stać. A drugiej powinieneś zdefiniować do czego chcesz tej lampy używać.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  6. #6

    Domyślnie

    podłaczę się do tego pytania, tylko inaczej je sformułuję. jaką niesystemową lampę do d750 polecacie - która niesystemowa obecnie jest na rynku najlepsza tzn ma najlepsze parametry + niższa cenę w porównaniu z oryginalną Nikona? Przydałyby mi się 3 lampy, nie stać mnie na 3 nikonowskie systemowe. Nie znam się na lampach systemowych i TTL nigdy nie używalam. w pradawnych czasach gdy aparat d80 był nowością, używałam kilku chińskich lamp manualnych, nie mających nawet zooma.
    PS. do czego potrzebne; do wszystkiego. Portret, postac, plener, kazda możliwa wyobrażalna sytuacja tzn uniwersalne mają być moje pradawne chińczyki manulane były tak własnie uniwersalne, oświetlilam nimi nawet pojazd mechaniczny.

  7. #7

    Domyślnie

    Zobacz nissina, fajne lampy produkuje


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  8. #8

    Domyślnie

    Strobossy też są OK - ja mam i 36, i 60. Kosztują znacznie mniej, a mają też system radiowy.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli do zawodowej fotografii i czestego używania, to minimum SB 910. Jeśli do sporadycznego używania to metzy i inne strobosy. Mówię jako osoba która posiada YN/Mety. SB to jednak niezastopiona lampa, i nie zamieniłbym jej nawet na najelspze niezależne Metzy.

Podobne wątki

  1. Jaka lampa do NIKON D3300
    By nalia83 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-07-2018, 09:41
  2. Jaka lampa do Nikon D80?
    By arsik in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 08:14
  3. nikon d90 jaka lampa na poczatek
    By magik44 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 09:25
  4. [jaka?] Lampa - Nikon d80.
    By ogonowa in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 21:27
  5. Nikon 5400 - jaka lampa?
    By Yanek in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2004, 17:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •