Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    W środku są ogniwa sony, ale kto robi - ciężko powiedzieć.
    A kto ma je robić? Sony jest jednym z pięciu największych producentów ogniw litowych na świecie.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar Ted68
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gregory63 Zobacz posta
    Według mnie jest to bardzo dobry zamiennik, dokupiłem miesiąc po kupnie aparatu na zamiane z oryginałem. Nie porównywałem ich na ilość zdjęć. W sumie ładowałem każdego chyba tylko trzy razy. Duracell zachowuje sie jak oryginał, wskaznik baterii spada normalnie (nie wariuje, że stan raz więcej raz mniej). Stan zużycia w menu aparatu jak oryginał, czyli nówka. Od miesiąca aparat leży w szufladzie własnie na duracellu i wydaje mi się, że stan naładowania taki jaki był wcześniej. Dodam, że do d60 mam photixa czy jakoś tam i ma on zauważalnie gorszą wydajność od oryginału. W dodatku raz po ładowaniu brzuszek mu trochę urósł i trochę ciasno wchodzi w aparat, ale nadal używam (nie ma ryzyka, nie ma zabawy). Kupuj śmiało!
    Mam podobne doświadczenia jeśli chodzi o bezpośrednie zasilanie body (D7200 i D750)- działa podobnie długo jak oryginał. Problem pojawia się po zamontowaniu duracell'a w gripie- aparat sygnalizuje rozładowane akku i nie uruchamia się (do obu aparatów mam gripy PIXEL, może więc tu tkwi istota problemu).
    NIKON SONY i ...RICOH

  3. #13

    Domyślnie

    Najnowsze firmware do np: D5200 mają zabezpieczenie na nieoryginalne akumulatorki. Na szczęście są już akumulatory z nowymi chipami, które ten problem omijają.

    Więc jeśli kupujemy akumulator to musimy mieć pewność, że możemy zwrócić w przypadku trafienia na aku z starym (a zdarza się...) chipem.

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar Ted68
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maly.Psikus Zobacz posta
    Najnowsze firmware do np: D5200 mają zabezpieczenie na nieoryginalne akumulatorki. Na szczęście są już akumulatory z nowymi chipami, które ten problem omijają.

    Więc jeśli kupujemy akumulator to musimy mieć pewność, że możemy zwrócić w przypadku trafienia na aku z starym (a zdarza się...) chipem.
    Miałem następującą deklarację sprzedawcy: Akumulator marki Duracell, zamiennik dedykowany dla sprzętu firmy Nikon i innych
    W pełni zdekodowany, z najnowszym chipem. Prawdziwy odpowiednik akumulatorków o symbolu
    EN-EL15 / EN-EL15A / EN-EL15E.
    Niestety na liście kompatybilności nie było moich aparatów
    D7000, D7100, D600, D610, D800, D800E, D810
    ).
    NIKON SONY i ...RICOH

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ted68 Zobacz posta
    (...) deklarację sprzedawcy: Akumulator marki Duracell, zamiennik dedykowany dla sprzętu firmy Nikon i innych
    W pełni zdekodowany, z najnowszym chipem. Prawdziwy odpowiednik akumulatorków o symbolu
    EN-EL15 / EN-EL15A / EN-EL15E.
    Widać, że sprzedawca bardzo dobrze poinformowany... tylko, że EN-EL15A czy 15E nie istnieją...

    Poza tym, każdy będzie Ci taki kit wciskał, niektórzy nawet podają, że aku wytrzymuje dokładnie tyle samo, a nawet więcej niż oryginał... przy 2/3 pojemności... a prąd bierze się z promieniowania kosmicznego...
    ups, przepraszam, komicznego.

    Prawda jest taka, że są to mniejsze ogniwa i nie mogą mieć tyle samo energii.
    Początkowa podobna wydajność ogniw wynika z tego, że zamienniki są przeładowywane.
    Mam zamiennik Newell'a i Fotoenergii - w środku wyglądają identycznie. Takie same ogniwa, taka sama elektronika. Pomiary napięć - naładowany - 4.28-4.3V na ogniwo (max. dla litowych to 4.2V), rozładowany - 2.6-2.8V.
    Oryginały - 4.1V naładowany, 3V rozładowany.

    Nie mówię, że zamienniki są złe, mówię tylko tyle, że nie ma znaczenia jakie jest na nim logo - jest to jeden i ten sam aku. Działać będzie, ale nie wiadomo jak długo.
    Mi jeden działa już 3, albo 4 lata (fotoenergia), Newell po niecałych 2 latach przestał ładować się do pełna (aparat pokazywał od 75-85%), później słabł coraz bardziej, aż w końcu padł i ładował się w nieskończoność - po rozebraniu okazało się, że jedno ogniwo martwe.
    Dla mnie to nie problem, bo teraz za 45zł i trochę własnej robocizny będę miał aku 3400 mAh, albo 5000 mAh, który można naładować w 20-30 min. za jakieś 120zł
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    Przeglądam oferty co prawda en-el18 ale trafiam na zamiennik duracella. Można go znaleźć w polskich sklepach ,na amazonie jak i na stronie duracelldirect . Problem w tym ,że na stronie https://www.duracell.com czyli oficjalnej stronie producenta próżno szukać tych produktów jak np DRNEL18 czyli zamiennik en-el18 lub omawiany tu en-el15. Wyydaje mi się ,ze te produkty nie są dziełem duracella.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W papierowym katalogu produktów na rok 2017 są Li-ion akumulatory do aparatów fotograficznych, DR5 są do Nikona.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-06-2018 o 00:46

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    W papierowym katalogu produktów na rok 2017 są Li-ion akumulatory do aparatów fotograficznych, DR5 są do Nikona.
    DR5 to są stare akumulatry i były już w katalogu z 2004 roku http://ebiz.selectaswitch.com/custom...%20CATALOG.pdf Nie ma na oficjalnej stronie ani w katalogach zamienników en-el15 czy en-el18 które to są w sprzedaży w wielu sklepach. Z informacji które znalazłem te akumulatory sprzedawane są przez PSA Parts Ltd,która ma licencję od duracella . Biorąc pod uwagę,żę jest sporo negatywnych opinii o produktach od tego dystrybutora raczej bym nie ryzykował z tymi zamiennikami. https://www.psaparts.pl/digital-came...y--chx7a6.html

  9. #19

    Domyślnie

    Kiedyś, do Canona, kupowałem zamienniki Hama i byłem z nich bardzo zadowolony. Mniejsza pojemność, ale pracowały super stabilnie. Do D750 kupiłem zamiennik Phottixa i od razu było coś nie tak. Po kilku zdjęciach rozładował sie do połowy i nagrzał do tego stopnia, że obudowa aparatu zrobiła się gorąca. Na szczęście, bez większych problemów zwróciłem i dopłaciłem grzecznie do oryginału. To chyba ciut za drogi sprzęt żeby ryzykować dla 100 zł oszczędności.

  10. #20

    Domyślnie

    a zamiennik filrmy Akumulator HAHNEL HL-EL15 do Nikon razem z Duracelem są dostępne po 135 zł , miał z nim ktoś praktyke ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    jakie są fizycznie ogniwa w środku ? 18650 ?


    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Widać, że sprzedawca bardzo dobrze poinformowany... tylko, że EN-EL15A czy 15E nie istnieją...

    Poza tym, każdy będzie Ci taki kit wciskał, niektórzy nawet podają, że aku wytrzymuje dokładnie tyle samo, a nawet więcej niż oryginał... przy 2/3 pojemności... a prąd bierze się z promieniowania kosmicznego...
    ups, przepraszam, komicznego.

    Prawda jest taka, że są to mniejsze ogniwa i nie mogą mieć tyle samo energii.
    Początkowa podobna wydajność ogniw wynika z tego, że zamienniki są przeładowywane.
    Mam zamiennik Newell'a i Fotoenergii - w środku wyglądają identycznie. Takie same ogniwa, taka sama elektronika. Pomiary napięć - naładowany - 4.28-4.3V na ogniwo (max. dla litowych to 4.2V), rozładowany - 2.6-2.8V.
    Oryginały - 4.1V naładowany, 3V rozładowany.

    Nie mówię, że zamienniki są złe, mówię tylko tyle, że nie ma znaczenia jakie jest na nim logo - jest to jeden i ten sam aku. Działać będzie, ale nie wiadomo jak długo.
    Mi jeden działa już 3, albo 4 lata (fotoenergia), Newell po niecałych 2 latach przestał ładować się do pełna (aparat pokazywał od 75-85%), później słabł coraz bardziej, aż w końcu padł i ładował się w nieskończoność - po rozebraniu okazało się, że jedno ogniwo martwe.
    Dla mnie to nie problem, bo teraz za 45zł i trochę własnej robocizny będę miał aku 3400 mAh, albo 5000 mAh, który można naładować w 20-30 min. za jakieś 120zł
    |D90|D7200|S10-20|35 f1.8|18-105vr |T70-300VC |T150-600VC |
    FOTKIJETPHOTOS,AIR FOTO

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bateria Duracell EN-EL14
    By guzdi in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 13:06
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 07:52
  3. Wykąpany EN-EL15
    By Woland in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 07:33
  4. Akumulator EN-EL15-wadliwy
    By cocodrillo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 11:46
  5. en-el15
    By superkomornik in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •