Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Dodawanie zdjęć na Shutterstock

    Mógłby mi ktoś powiedzieć jak powinno się dodawać zdjęcia budynków z jakimś logo?
    Chodzi mi o to, gdyż moje wszystkie zdjęcia z jakimś tam logo lub napisem są odrzucane z powodu:
    Intellectual Property -- Image potentially infringes on another party’s intellectual property rights (e.g., someone else’s artwork is visible in the image or an object's design is protected by copyright).
    lub
    Trademark--Image / Metadata potentially infringes on intellectual property rights.
    Podejrzewam, że coś trzeba zrobić przy dodawaniu zdjęć, lecz sam nie wiem co, gdyż widziałem innych zdjęcia tych samych budynków, które jednak zostały zaakceptowane.

  2. #2

    Domyślnie

    Tutaj masz wyjaśnienie http://www.shutterstock.com/contribu...at02/000006656 ... Dwa cytaty poniżej:

    Content submissions intended for commercial licensing must not contain any copyrighted material, including artwork, other photos, sculptures, architecture, exhibits or audio which are copyrighted. Additionally, content submissions may not contain trademarks, service marks or other indication of origin, including logos, owned by third parties.

    If submitted content contains copyrighted material and/or trademarks, you must submit releases from the copyright and/or trademark owners. Alternatively, where such content meets our editorial standards, you may submit the content for Editorial Use Only.
    Ostatnio edytowane przez thekrycha ; 01-09-2016 o 14:30
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  3. #3

    Domyślnie

    No, czyli masz kilka wyjść, z czego dwa są szybkie i proste: albo spróbuj im wmówić, że to Ty masz prawa do loga Coca Coli, a jeśli się nie uda, nałóż taki czarny prostokąt na logo i będziesz kryty.


    Żartowałem. Z Coca colą to chyba nie przejdzie, ale z takim Alior Bankiem - czemu nie?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź ale wydaje mi się, że czasami przesadzają o ile jestem wstanie zrozumieć, że np. nazwa stadionu "Ergo Arena" czy "Stadion Energa" może mieć jakieś zastrzeżenia, chodź nie byłbym ich taki pewny to odrzucenie zdjęcia, bo na murze jest napis farbą "Cukrownie Gdańskie" to już chyba przesada.

  5. #5

    Domyślnie

    Akceptując i udostępniając zdjęcie do wykorzystania komercyjnego, taki stock, bierze na siebie odpowiedzialność, więc nie ma co się dziwić, że przesadzają ... Każdy element zdjęcia, który potencjalnie jest chroniony prawem autorskim będzie budził zastrzeżenia i najprawdopodobniej powodował odrzucenie zdjęcia do wykorzystania innego niż redakcyjne.

    Cytat Zamieszczone przez R_Pol Zobacz posta
    Podejrzewam, że coś trzeba zrobić przy dodawaniu zdjęć, lecz sam nie wiem co, gdyż widziałem innych zdjęcia tych samych budynków, które jednak zostały zaakceptowane.
    Zapodasz przykład zdjęcia tych budynków na tym stock'u?
    Ostatnio edytowane przez thekrycha ; 01-09-2016 o 16:15
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie zdziwiłbym się jakby decyzje o tym podejmował mały tłumek ludzi pracujących w boxach w biurowcu za minimalne stawki gdzie w indiach czy nawet w polsce, mają procedury i je wykonują, więc to też loteria czy odrzuci czy też nie.

  7. #7

    Domyślnie

    @koesh, to raczej pewne ... myślę, jednak że jakikolwiek ślad, akurat tutaj, loga, logotypu czy nawet sloganu będzie dyskwalifikował zdjęcie, właśnie przez procedury
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thekrycha Zobacz posta
    Zapodasz przykład zdjęcia tych budynków na tym stock'u?
    Proszę bardzo oto kilka przykładów z Gdańska:
    http://www.shutterstock.com/pic-2606...people-on.html
    http://www.shutterstock.com/pic-2628...es-gdansk.html
    http://www.shutterstock.com/pic-1017...zgin1_pJUQ-1-0
    http://www.shutterstock.com/pic-3816...centre-in.html

    ale faktycznie jest podana informacja "Tylko zastosowanie wydawnicze."

  9. #9

    Domyślnie

    O ile przy logotypie nie ma wątpliwości, o tyle przy takiej np. architekturze są. Bo skąd w tych przysłowiowych Indiach mają wiedzieć, czy dany budynek jest copyrajtowany, czy nie? To znaczy, czy a priori każdą architekturę wyrzucają, czy tylko taka która wygląda na nową, a jeśli tak, to jaką: całkowicie nową, a czy np. modernizacje typu stara kamienica ale z nowoczesną windą nie?

    No i dlaczego się ograniczać tylko do architektury, a co to, parki nie mają swoich twórców (a co za tym idzie praw autorskich)? Są nawet wydziały architektury zieleni, dlaczego ochronie ma podlegać tylko architeltura kamienna, a ta zieleni już nie? Idąc tym tropem powinni odrzucać też każde zdjęcie z miejskiego skwerku!

    Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że coś poszło nie tak w dziedzinie ochrony praw autorskich...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki ... Tak jak myślałem, wszystkie Editorial Use Only ... a te Cukrownie gdzieś są?
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wordpress - dodawanie wiekszej ilości zdjęć
    By Darek Jankowiak in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 18:37
  2. Prosba do kogos z kontem na shutterstock.com
    By costi in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 19:15
  3. Dodawanie zdjec do swoich postow na forum.nikon.org.pl
    By sote in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 10:44
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-09-2005, 09:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •