Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Śniadanko

  1. #1

    Domyślnie Śniadanko

    Polowanie na śniadanie
    Nikon D3 D300s D500 + dużo chęci i mało czasu.
    Pozdrawiam Marek

    Grupa FOTOKUJAWY

    www.frontera.com.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Pięknie!
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Nei wierz mu, niestety nie jest pięknie. Złapałeś świetną scenę i moment, ale z powodu tego, że tło jest jasne, a sam model ciemny - wydaje się, ze ptak jest za ciemny. Domyślam się, że światłomierz też Ci nei pomógł, chyba, że miałeś pomiar punktowy i ptaka zmierzonego wcześniej...

    W takich warunkach przydają się stare ale jare sposoby, których nagminnie - i czasem kompletnie niepotrzebnie - nadużywa się gdzie indziej... Myślę o winiecie. Jak się to zrobi z głową, będzie miało dobry wpływ: przyciemni trochę to jasne tło, uwypukii troszkę modela, którego i tak osobno trzeba rozjaśnić, żeby miał na sobie kolor i światło, a nie tylko sam cień.

    To zdjęćie jest za fajne, żeby go tak zostawić, jak sądzę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    To zdjęćie jest za fajne, żeby go tak zostawić, jak sądzę.
    No właśnie
    Dlatego też je wstawiłem z myślą , że jak to mówią "co dwie głowy to nie jedna" - no i przyznaję "bombelku" , że o winiecie nawet nie pomyślałem .
    Zimek bardziej centralnie , winietka i zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Pozwolę sobie na ponowne wstawienie poprawionego zdjęcia.
    Pozdrawiam i dzięki za cenne rady
    Nikon D3 D300s D500 + dużo chęci i mało czasu.
    Pozdrawiam Marek

    Grupa FOTOKUJAWY

    www.frontera.com.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Nie!

    NIE!!!

    Nie bardziej centralnie - zostaw go w tym miejscu, bo jest bardzo dobrze w kadrze: przed sobą ma przestrzeń, za sobą mniej - jest naprawdę bardzo dobrze. Dając go centralnie popsujesz ładną kompozycję!

    Zrób tylko taką rzecz: przyciemnij tło, a rozjaśnij ptaka, i dodaj mu światła, nic więcej. To jak zrobisz winietę to jest inna sprawa, nie trzeba do tego akurat wyłącznie suwać suwakiem 'winieta', wykaż kreatywność... Możesz to zrobić np. dwoma gradientami + winietą - wtedy będzie niesymetryczna i nie ruszysz kompozycji, a efekt rozjaśnienia środka przy jednoczesnym przyciemnieniu brzegów będzie...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie bardziej centralnie - zostaw go w tym miejscu, bo jest bardzo dobrze w kadrze: przed sobą ma przestrzeń, za sobą mniej - jest naprawdę bardzo dobrze. Dając go centralnie popsujesz ładną kompozycję!
    Też doszedłem do tego wniosku Pobawiłem się na jpgu i wydaje się , że jest lepiej. Na dziś chyba dam już spokój , bo za bardzo chcę by było OK a to nie zawsze się udaje.
    W weekend zabawa od początku, od NEF-a i zobaczymy - tak łatwo się nie poddam Pewnie prościej byłoby dobrze naświetlić kadr
    W każdym razie dziękuję za wskazanie kierunku obróbki.


    pozdrawiam
    Nikon D3 D300s D500 + dużo chęci i mało czasu.
    Pozdrawiam Marek

    Grupa FOTOKUJAWY

    www.frontera.com.pl

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Śniadanko...
    By borregaard in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 11:19
  2. [ Makro ] Sniadanko
    By maly78117 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 21:13
  3. [ Makro ] Śniadanko.
    By borregaard in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 21:06
  4. [ Przyroda ] śniadanko
    By Gosia in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2007, 18:06
  5. [ Reportaż ] Sniadanko
    By Grey in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-06-2006, 16:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •