Close

Strona 51 z 471 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 4706
  1. #501

    Domyślnie

    ale tak jak w tym przypadku to dzień stracony... bo ludzie czekają albo na autora co napisze albo czekają na podpowiedzi innych ...
    moja zagadka też mnie już mierziła, bo nikt nic nie pisał, wiało nudą
    Nikon i podróże ...


  2. #502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chory Zobacz posta
    Może powinno się ustalić, tak z grubsza, po jakim czasie bez odpowiedzi wypada rzucić kolo ratunkowe.


    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta

    ZASADY UDZIAŁU:

    ...
    6. Jeżeli w ciągu 48h nie padnie prawidłowa odpowiedź, wstawiający zdjęcie umieszcza podpowiedź. Dopuszczalna ilość podpowiedzi: 2.
    7. Jeżeli mimo podpowiedzi nie będzie prawidłowej odpowiedzi, wstawiający umieszcza nowe zdjęcie bez przyznania punktu.

    ...
    Ale można szybciej, moim zdaniem nic złego się nie stanie. Chociaż ja bym zostawił minimum jeden dzień

  3. #503

    Domyślnie

    Tylko autor nie wie, czy ludzie nie wiedzą, czy najzwyczajniej nikt tu nie zagląda.

    Podpowiedź bedzie jak wrócę z pracy, czyli około 17:00 (GMT).

  4. #504

    Domyślnie

    myślę, że grono tych co zdobyli już punkty cały czas to looka...ale mogę się mylić
    Nikon i podróże ...


  5. #505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chory Zobacz posta
    Tylko autor nie wie, czy ludzie nie wiedzą, czy najzwyczajniej nikt tu nie zagląda.
    Zaglądamy... Ale nie znacie dnia ani godziny

  6. #506

    Domyślnie

    Ja z kolei myślę, że czym więcej nas będzie tym większy będzie fun. Już guglowanie (którego chyba jednak nie da się uniknąć) trochę psuje zabawę i pewnie odrzuca sporą część towarzystwa a zagadki, które wytrzymują 5 minut dodatkowo potęgują efekt imprezki w zamkniętym gronie. Fajnie, że są zagwozdki, których nawet gugle nie czai bo to szansa na wypowiedzenie się tym, którzy w danym miejscu byli. Mi podpowiedź da tyle, że będę sobie mógł ją wpisać w okienko wyszukiwarki bo pomnik jest dobrze widoczny i gdybym był w miejscu, które pokazał chory lub przynajmniej mniej więcej wiedział co jest na zdjęciu to podpowiedzi bym nie potrzebował. Sam też mam problem z wrzucaniem swoich zagadek bo prawie wszystko już gdzieś wcześniej umieściłem i moje pytajniki są do rozkminienia za pomocą góra 3 kliknięć. W dziwne filtry nie chce mi się bawić. Nie chce mi się też szukać jakiś odrzutów, cudować z kadrowaniem albo czegoś doklejać bo i po co? Niech chociaż zostanie tak jak jest.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-09-2016 o 14:01

  7. #507

    Domyślnie

    A ja to widzę tak, że jest grono pewnych osób wśród nas, które nie dość że podróżują to w takim przypadku jak trudna zagadka do odgadnięcia jeśli się już posiłkują googlem to nie zostawią tematu i będą walczyć do końca w odgadnięciu zagadki. Bo ich to interesuje, bo lubią wyzwania, poznawanie, itd. Zauważmy, że nasze forum jest tematyczne, jedni bywalcy są w jego pewnych obszarach a nie innych tak jak przykładowo tutaj. Więc zawsze będzie zawężone grono "graczy" oraz będą napływać nowe osoby, jednakże to jest często utrudnione wiadomo pracą zawodową czy innym obowiązkami. Jedni to lubią, innym to obojętne a inni nie mają na to tyle czasu

    - - - - kolejny post - - - - - -

    No i jeszcze kwestia zdjęć, sam mam problem z wyborem ich dla Was. Jeśli miejsce rzadko odwiedzane, lub nietypowe interesujące tylko małą część społeczeństwa np. miejsca archeologiczne, to wiadomo że nie ma sensu tych zagadek dawać, bo zawsze kończyć się będzie podpowiedzią (potem ludzie myślę się nudzą). Z kolei coś łatwego i oczywistego powoduje, że kilka osób daje odopowiedzi nawet w tej samej minucie, rodzi to też pewną frustracje. Najlepsze prace są takie gdzie kilka osób zgaduje, niż przestój w czekaniu ... lub byłem "szybszy" od kogoś bo to był banał...
    Nikon i podróże ...


  8. #508

    Domyślnie

    Ja też gugluje, ale kiedy mi się już uda coś znaleźć w necie to nie publikuję odpowiedzi by nie psuć innym zabawy. A satysfakcję mam swoją drogą. Nie mam nic do gugla bo rozumiem, że niektóre zagadki są dość trudne i nawet jeśli zdarzy się, że gdzieś byliśmy, coś przeczytaliśmy, obejrzeliśmy w TV itd ale dokładnie nie pamiętamy nazwy to trzeba sobie delikatnie pamięć odświeżyć. Moja prośba jest o to by tego nie nadużywać. Zauważ, że na początku zabawy sam miałeś za złe kolegom, którzy wspierają się wyszukiwarką. Dostało się od nas szczególnie jednemu koledze (teraz myślę, że niesłusznie), który akurat sporo podróżuje i mógłby zasilić wątek fajnymi zdjęciami. Może jeszcze wróci.

    Edit: Co do poziomu zagadek to jestem za zróżnicowaniem. Mnie nie frustruje, że ktoś odgadnie coś pierwszy bo było łatwo bo daje to szanse włączenia się do zabawy większej liczbie ludzi. Nie frustrują mnie też zagadki bardzo trudne w których nie mam szansy się wykazać bo to z kolei zadowoli ambitnych. Nie zależy mi też w ogóle na rankingu bo moim zdaniem niepotrzebnie wprowadza on element rywalizacji a to z kolei moim zdaniem psuje zabawę. No, ale kopii o to nie będę kruszył. Byle karuzela się kręciła.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-09-2016 o 14:30

  9. #509

    Domyślnie

    Jeśli kogoś uraziłem to przykro mi, ale też dałem końcową wypowiedź w postaci nie robienia " wałków", bo ktoś nawet zuchwale opisał metodę odszukiwania zdjęć w grafikach google'a co uważam było nadużyciem. I tylko takową wypowiedź i zachowanie miałem na uwadze.
    Po za tym uważam, że te osoby które interesują się światem, podróżują i mają wyrobiony nawyk rozpoznawania miejsca na podstawie szczegółów architektury, roślinności, kształtowania terenu i wówczas posiłkują się googlem bo są na "tropie" dla udzielenia właściwej odpowiedzi az tak innym chyba nie szkodzą ? Mam rację czy tez inaczej to widzicie ?
    Każdy z nas ma wyrobiona czasem podświadomie pamięć "fotograficzną" tak jak z rozpoznawaniem samochodów, ale i owszem pewnych nazw czy miejsc się nie pamięta...
    Nikon i podróże ...


  10. #510

    Domyślnie

    Ten pan z pomnika to król europejskiego kraju. Panował w zeszłym stuleciu. W swym kraju jest bohaterem narodowym.

Strona 51 z 471 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa fotograficzna - "Czy znasz Polskę?"
    By madebyzosiek in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 4909
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 17:30
  2. [ Reportaż ] SBF2015 - JAMES ”BLOOD” ULMER MEMPHIS BLOOD BLUES BAND feat. RONNY DRAYTON (USA)
    By krupek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 22:44
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 00:23
  4. Swiat zabawek - zabawa z cls'em
    By Lysers in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 00:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •