Close

Strona 13 z 471 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 4706
  1. #121

    Domyślnie

    "Proponuję kliknąć prawym klawiszem myszki "szukaj obrazu w google" cyt:"Najtrafniejsze hasło dla obrazu: schwarzenbergplatz". I linki do wiki."

    Dziwne...mi nie znajduje :/
    Przed zamalowaniem znajdywało bez problemu a teraz nie.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #122

    Domyślnie

    Ja zawsze wierzę tu na forum w uczciwość, ale niesmak pozostał bo karty zostały odkryte...
    Dobra grajmy dalej bo wielu z nas podróżuje, więc zabawa imho może się toczyć dalej, miejmy nadzieję na uczciwych zasadach.
    Ostatnio edytowane przez moshica ; 05-09-2016 o 07:41
    Nikon i podróże ...


  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    A ja głupi myślałem, że Ci co pozgadywali tam byli a nie próbowali "szukać" inaczej...
    Zatem proponuję wrzucającym zdjęcia najpierw sprawdzić metodą Poste czy jego fotografia jest w necie aby nie było wałków !
    Ja wcale tego nie zasugerowałem. Zdjęcie z Wiednia to tylko przykład, nie tylko ja zapewne byłem tam wiele razy i miejsce było oczywiste bez klikania w google.
    Jeśli uważasz, że to "wałek", to proponuję dla sportu znaleźć ten klasztor w Kaszmirze, zapominając o lokalizacji, tylko na podstawie zdjęcia.
    Google są, trzeba z tym żyć jedne miejsca identyfikują od razu, bez względu, czy konkretne zdjęcie było zamieszczane, czy nie. Co do innych miejsc trzeba wiedzieć, czego się szuka. Przykro mi, jeśli niektórzy się rozczarowali, może zagadki miały pozostać nierozwiązane parę tygodni?

  4. #124

    Domyślnie

    A kto mówi że mają być nierozwiązane ?
    Wystarczy aby wystawiający np. po 2 dniach udzielał wskazówek, naprowadzając na właściwe miejsce.
    Owszem google nie wyeliminujemy, ale jeśli ma to być zabawa to google może temu służyć, że po wskazówkach o których piszę, szukający szukają jakie to miejsce. Akurat w tym chyba nie będzie niczego złego, jakby nie patrzeć rozwija tez poznawanie świata nie wychodząc z domu. Natomiast jakieś "wspomagacze" to przegięcie i to mam na myśli pisząc wałek.
    Innej metody nie ma moim zdaniem.
    Nikon i podróże ...


  5. #125

    Domyślnie

    Co z moją sytuacją i zagadką kolegi "moshica" z wieżą na wyspie Comino? Nie byłem tam, nie znałem ale dosłownie kilka dni wcześniej koleżanka, która mieszka na Malcie wrzuciła na Instagram niemal identycznie zdjęcie i od razu skojarzyłem.
    Inną kwestią jest moje ogólne zainteresowanie podróżami, światem, bardzo dużo czytam książek o świecie, blogi podróżnicze, oglądnąłem mnóstwo filmów dokumentalnych o świecie itp. stąd wiele miejsc znam i od razu kojarzę. Nie używam zapytań w google do wytypowania odpowiedzi, a zapytań w swojej głowie.

    Mogę udzielać odpowiedzi w takich przypadkach czy siedzieć cicho?
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W sumie to sam udowodniłeś, że to nie do końca prawda I nie ma się co obrażać. W wielu miejscach masz rację. Przeprowadzając analizę zdjęcia i bazując na swojej wiedzy łatwiej zadać celne pytanie wujaszkowi. Przy okazji nie jest to sprzeczne z regulaminem zabawy, ale pytanie czy to nadal jest zabawa czy bardziej ćwiczenie umysłowe? Zgadywanka pod zabawę nadal podchodzi, też w pewnym sensie bazuje na własnej wiedzy i analizie a przy tym nie zostawia nikogo w tyle. Nigdzie też nie jest powiedziane, że zagadka musi zostać odgadnięta, albo że nie można poczekać na podpowiedź. Regulamin przewiduje takie rozstrzygnięcia. Poste, nie wypisuj się z zabawy bo trochę świata zwiedziłeś i pewnie nie raz zapodasz fajną fotkę. Po prostu odpuśćmy sobie wyszukiwarki bo w erze gugla takie zabawy zupełnie tracą sens. Dlatego też m.in. nie podobał mi się wprowadzony ranking bo wiadomo, że tam gdzie jest choćby trzech chłopa i element rywalizacji to pojawią się zgrzyty

    Coś to zmieni? Obrazek można wyszukać na kilka sposobów. Po prostu trzeba sobie zdać sprawę z tego, że jeśli będziemy do tej zabawy podchodzić na zasadzie zawodów sportowych to szybko się ona zakończy.
    Nie znam googli na tyle, żeby wyjaśnić to technicznie, ale nie ma tu sprzeczności. Dla przykładu proponuję kliknąc w te linki
    1. http://i.imgur.com/gqG2rF7.jpg
    2..http://i.imgur.com/bMh7eGg.jpg
    Obyda miejsca znane, jednak wyszukanie przez grafikę googli będzie zdecydowanie inne.
    Ps.Ad.1 gdyby ktoś zapytał mnie o pełną nazwę świątyni z pierwszego zdjęcia, z pamięci bym nie podał. Nie wiem ile jest osób (no, może poza moją żoną ) która ma w głowie wieloczłonowe nazwy. Bez wsparcia sieci, bo to najszybsze. Nie bądźmy hipokrytami, lub zadawajmy inaczej sformułowane pytania.

  7. #127

    Domyślnie

    Indyjski klasztor udało mi się znaleźć w ok godzinę po opublikowaniu zdjęcia a wiedziałem o nim tylko tyle, że jest buddyjski i znajduje się w Himalajach. Reszta to mozolne przeszukiwanie i uściślanie pytań w googlu, także da się odnaleźć miejscówkę prawie nic o niej nie wiedząc (choć pewnie nie każdą). Co ciekawe do odpowiedzi doprowadziło mnie zwykłe pytanko (po polsku) o buddyjskie klasztory w Indiach (wcześniej próbowałem też Tybet, Nepal i Bhutan a w planach miałem jeszcze Królestwo Mustang ) a wcześniej cudowałem na różne sposoby. Co do nierozwiązanych zagadek to regulamin przewiduje max 2 podpowiedzi z czego tylko jedna jest obligatoryjna więc o paru tygodniach nie ma mowy. Brak odezewu to także informacja dla wrzucającego by trochę obniżył poprzeczkę, wtedy nie będzie się trzeba posiłkować wspomagaczami i zabawa ruszy z kopyta. Można też naprzemiennie wrzucać teoretycznie trudniejsze i łatwiejsze tematy tak by każdy miał szanse się zabawić, poziom zabawy był dość wysoki i jednocześnie nie zrobi się z tego strzelnica. Wszystko jest w naszych rękach.
    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    ...Mogę udzielać odpowiedzi w takich przypadkach czy siedzieć cicho?
    Dla mnie sprawa jest czysta. Świat można poznawać na różne sposoby. Na Księżycu nie byłem, ale jeśli ktoś zapoda jego zdjęcie to nie będę się wahał
    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ...Ps.Ad.1 gdyby ktoś zapytał mnie o pełną nazwę świątyni z pierwszego zdjęcia, z pamięci bym nie podał. Nie wiem ile jest osób (no, może poza moją żoną ) która ma w głowie wieloczłonowe nazwy. Bez wsparcia sieci, bo to najszybsze. Nie bądźmy hipokrytami, lub zadawajmy inaczej sformułowane pytania.
    Spodziewałem się takiego argumentu, ale piszemy tu o innej sytuacji i mam nadzieję, że widzisz różnicę. To nie pytanie bo jestem pewny, że ją widzisz
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 05-09-2016 o 08:59

  8. #128

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że zasady jakoś się dotrą.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 05-09-2016 o 08:48

  9. #129

    Domyślnie

    Zasady są jasne i korzystając z googla nie łamiemy regulaminu zabawy. Chodzi tylko o to, że gdy będziemy go nadużywać to zabawa przestanie być zabawą. Nie minęło kilka dni od rozpoczęcia a już słychać głosy zniechęcenia. Ja tu zawsze chętnie wejdę choćby dla zdjęć, ale dla tych którzy chcą się pobawić wchodzenie tu na zasadzie "znowu jestem za późno" może być frustrujące i zamiast napędzać do zabawy raczej od niej odrzuci. Zależy nam na tym by był ruch w temacie?

  10. #130

    Domyślnie

    Czekam na kolejne zdjęcie Ranking i nagrody mnie nie interesują, ciekawa zabawa i tyle.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

Strona 13 z 471 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa fotograficzna - "Czy znasz Polskę?"
    By madebyzosiek in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 4909
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 17:30
  2. [ Reportaż ] SBF2015 - JAMES ”BLOOD” ULMER MEMPHIS BLOOD BLUES BAND feat. RONNY DRAYTON (USA)
    By krupek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 22:44
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 00:23
  4. Swiat zabawek - zabawa z cls'em
    By Lysers in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 00:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •