Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 131
  1. #1
    lutek14
    Gość

    Domyślnie Nikon D3300 na start

    Witam!

    Jestem zainteresowany zakupem nowego Nikona D3300. Byłaby to moja pierwsza lustrzanka, toteż nachodza mnie dwa pytania
    - jak jest z żywotnością lustrzanki? Czy rzeczywiście po 100,000 zdjęć (a może i mniej lub więcej) pada i trzeba płacić za jej naprawę? Szkoda by mi było, aby przy pierwszym aparacie tego typu bać się*próbować robić zdjęcia na różnych trybach, eksperymentować z nimi...
    - jak wygląda z ewentualną*sprzedażą takie aparatu w momencie, gdy zechce kupić sobie lepszy model? Jest jakakolwiek szansa, aby po czasie sprzedać? A może zamiast tego, nawet jeżeli padnie w końcu migawka, po prostu ją*naprawić? Chyba obiektyw głównie odpowiada za zdjęcia?

    Dziękuję za wszela pomoc Jestem w rozterce między lustrzanką, a bezlusterkowcem tylko z powodu tej migawki.

  2. #2

    Domyślnie

    Broń Boże, nie kupuj żadnych przedmiotów, bo zużywają się i starzeją.

    Znacznie lepiej żyć marzeniami, a pieniądze przechowywać w banku, w końcu może kiedyś je wydasz na jakiś wspaniały cel.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    Nawet bawiąc się bez przerwy trybem seryjnym potrzebowałbyś chyba z miesiąc żeby dobić do 100tys

    Tapnięte z RN3Pro
    D7100|S17-50F2.8|S70-210 APO|YN-560EX

  4. #4

    Domyślnie

    Ja przy bardzo ekstremalnym męczeniu Nikona D5000 zrobiłem przez 4 lata blisko 80000 zdjęć... Nie było łatwo, a aparat był baaaaardzo intensywnie używany, więc... Aha, dodam że nadal działa

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem jaka jest wytrzymałość migawki, też czytałem o 100tys. ale są do kupienia body które mają po 130tys. i działają. Jak nie chcesz wydać dużo na start to kup używkę gdzieś z okolicy. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony (przynajmniej na razie bo już zacząłem odkładać na kolejny).

  6. #6
    lutek14
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sloniacz Zobacz posta
    Nawet bawiąc się bez przerwy trybem seryjnym potrzebowałbyś chyba z miesiąc żeby dobić do 100tys

    Tapnięte z RN3Pro
    I po miesiącu migawka do naprawy? :P

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja przy bardzo ekstremalnym męczeniu Nikona D5000 zrobiłem przez 4 lata blisko 80000 zdjęć... Nie było łatwo, a aparat był baaaaardzo intensywnie używany, więc... Aha, dodam że nadal działa
    A czy Nikon D5000 nie jest aby wyższej klasy i ma też większą wytryzmałość migawki... Ale dobrze. 4 lata na 80000 zdjęć to i tak sporo. Jeżeli używałeś go naokrągło. Ja nie miałbym tyle czasu. Co jakiś czas wyjścia gdzieś i zdjęcia.

    Cytat Zamieszczone przez MarcinL Zobacz posta
    Nie wiem jaka jest wytrzymałość migawki, też czytałem o 100tys. ale są do kupienia body które mają po 130tys. i działają. Jak nie chcesz wydać dużo na start to kup używkę gdzieś z okolicy. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony (przynajmniej na razie bo już zacząłem odkładać na kolejny).
    Używanej raczej nie chciałbym... Wolę nową z zerowym przebiegiem, bo nie wiadomo czy w używanych nie pójdzie po paruset zdjęciach

  7. #7

    Domyślnie

    Jaka jest żywotność? - duża /chyba, że będziesz nim gwoździe wbijał/,
    Kiedy padnie migawka? - nikt nie wie. Może paść w dniu zakupu, albo dwadzieścia lat później,
    Czy jest szansa na sprzedaż? - jest, zależy jaką dasz cenę sprzedaży. Aparaty tanieją szybciej niż szkła. Sprawdź cenę kilkuletniego D3300 na różnych serwisach.
    Czy warto na start? - warto. Robiłem zdjęcia w wakacje i warto. D3300+N18-105.
    Masz rację, jak jest kasa lepiej kupić nowe body z gwarancją.
    Tutaj jest... podpis

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Długi spacer i zafascynowanie nowym sprzętem gdzie fotki trzaska się listkom na drodze i psom obsikującym murki daje 50 no może nawet 100 fotek, jakieś wczasowe pstrykanie da kilka setek, więc spokojnie nie myśl o zużyciu migawki, to nie ma sensu.
    Kupuj D3300 w zestawie z 18-105VR i pstrykaj ile się da, chętnych na używane lustrzanki jest sporo pod warunkiem dobrej ceny co jest oczywiste ale kupowanie nowego sprzętu z myślą o tym by odsprzedawać nie jest dobrym pomysłem, kup używane z niskim przebiegiem, pobaw się i sprzedaj.

  9. #9

    Domyślnie

    IMHO jak nie planujesz kupować masy obiektywów to lepiej kupić bezlustro
    D5100 + N16-85 + N70-300VR + N35/1.8
    D7200 + S18-35/1,8 + S10/2,8 + N18-55 (AF-P) + N70-300 (AF-P) +SB400

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelius Zobacz posta
    IMHO jak nie planujesz kupować masy obiektywów to lepiej kupić bezlustro
    Jak powyżej, albo nawet sensowny kompakt: mniej miejsca, mniejsze parcie i pokusa na zakup dodatkowych akcesoriów, a i strata mniejsza, jeśli się nie wkręcisz. Kup lustrzankę, jeśli poważnie myślisz o foto-hobby, jeśli chcesz po prostu okazjonalnie pstrykać z djęcia, kup kompakt
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D3300
    By zKamilz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 20:20
  2. Nikon D3300 - proszę o pomoc
    By MK Rumia in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 19:26
  3. Nikon D3300 - klatkujące wideo
    By winter_man in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-08-2015, 18:33
  4. Nikon D3300 - jaka lampa?
    By skonrad in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 16:50
  5. Nikon d5100 na start
    By agaspox in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 12:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •