Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Lagi podczas używania niektórych narzędzi w PS

    Od pewnego czasu zauważyłem podczas obróbki w PS pewien problem z płynnością używania miektórych narzędzi. Szczególnie dotyczy to narzędzi do inteligentnego zaznaczania, ładuje niesamowicie a zaznaczenie części obrazu to istna katorga. Czy może być to spowodowane zmianą jakichś ustawień? Nie sądzę, aby problemem był tu sprzęt, procesor i5 i 16 GB ram, dysk ssd. Lightroom, ACR, Niki, niektóre narzędzia PS, wszystko śmiga aż miło, problem jest z tym zaznaczaniem. Ktoś ma jakiś pomysł?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #2

    Domyślnie

    Moim pomysłem (co się potwierdza w kontaktach z innymi częściami pakietu CC z którymi mam nieprzyjemność się stykać na niwie zawodowej) jest to, ze to jest bezpośrednia konsekwencja polityki abonamentowej Adobe.

    Po prostu: żeby coś sprzedać, trzeba się starać, bo bez starań nikt nie kupi niedopracowanego chłamu. To było prawdą w dobie pakietów które się kupowało.

    Ale teraz Adobe nie sprzedaje programów, tylko usługę. Obojętne czy zrobi coś dobrze czy źle, czy daną wersję dopracuje czy też nie - użytkownicy i tak muszą bulić, bo tak to zostało wymyślone i wprowadzone jako rewelacyjne posunięcie w trosce o użytkownika. Sam pamiętam te oszołomione szczęściem głosy, które powtarzały za Adobe, ze odtąd będzie szczęście wiekuiste, bo zawsze będą mieli aktualną wersję...

    Teraz okazuje się, że jedyną obroną przed nowszymi i gorszymi wersjami jest zakazanie im update'ów - ale płacić trzeba dalej.

    Jestem spokojny, że wada o jakiej piszesz zostanie usunięta już za kilka podwersji, ale w jej miejsce zrobią parę innych ważnych wad.

    Jak ktoś pomyśli, że to chyba niemożliwe - to właśnie dokładnie taka jest historia Lightrooma od wersji 6. Jeden z updateów był tak tragicznie spartolony, że nawet na fanowskich serwisach fanboye ostrzegali, żeby tego chłamu nie updateować do nowszej wersji, bo będzie więcej szkód niż pożytku.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź bombel. Pozostaje mi wobec tego czekać aż usuną ten błąd.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Podobne wątki

  1. Cykanie podczas używania VR 18-200
    By sklejku in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 16:29
  2. Zdjęcia narzędzi
    By margolia in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 22:10
  3. studio do fotografowania narzędzi
    By margolia in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 21:29
  4. PS 7.0: Ustawienie proporcji bokow podczas kadrowania.
    By McEarl in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 03:53
  5. [ Reportaż ] Niedziela - wg niektórych
    By ekonet in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-04-2007, 15:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •