Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

    Domyślnie Używany d3s czy warto?

    Witam. Doszedłem do wniosku że po dwuch latach użytkowania moich d700 nadeszla pora na zmianę. Aparatów używam do robienia fotek na ślubach, chrzcinach i na sesjach rodzinnych. Do tej pory d700 mi wystarczyły ale ostatnio poczułem że pora na coś nowszego. Nie myślę o kupnie nowych puszek. Wolę kupować używane w dobrym stanie. Cóż taka moja wrodzona oszczędność Ostatnio natknąłem się na ofertę używanego d3s za ok 4tys zl. Dlugi czas marzyłem o nim ale teraz się zastanawiam czy to właściwa puszka dla mnie. Problem to 12 mega pikseli. Mi to zwykle wystarcza ale czasem zdarzają mi się klienci którzy chcą po sesji zamówić fotoobraz w dużym rozmiarze i robi się problem. Znajomy poleca polowac mi na d800. Sprawa wielkich wydruków bylaby załatwiona ale d800 pracuje gorzej na wysokim iso niż d3s a bardzo mi na tym zależy. Co waszym zdaniem lepiej w takim wypadku wybrać d3s czy d800. Co będzie bardziej przyszłościową inwestycją? Osobiście marzy mi się d3s ale kwestia wydruków w dużym rozmiarze mnie odstrasza. Może jest jakiś sposób na uzyskanie dobrej jakości odbitek w dużym formacie z matrycy d3s'a?

  2. #2

    Domyślnie

    D4?
    Myślę że warty rozważenia, bo ma 16mpx i będzie lepszy do większych wydruków.
    D4 będzie też inwestycją na dłuższy okres ale będzie droższy.
    Ostatnio edytowane przez Irma ; 28-08-2016 o 17:21
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
    D4?
    Myślę że warty rozważenia, bo ma 16mpx i będzie lepszy do większych wydruków.
    D4 będzie też inwestycją na dłuższy okres ale będzie droższy.

    Będzie conajmniej 2x droższy
    www.code.cm | MacBook 2016, Hero 5 Session, Nikon D4 + Samyang 14/2.8AE, N24/2.8D, N35/2D + di-GPS

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie 2x droższy... moim zdaniem te 4 megapiksele nie są warte az tyle pieniędzy. Byłem już o krok od kupna d4 ale zrezygnowalem bo za tą kasę mam nowego d750 albo z dołożeniem kilku tysiaków nowego d810. Najbardziej od d4 odstraszają mnie ceny kart pamięci. Robiąc śluby staram się je często zmieniać żeby zminimalizować ryzyko utraty zdjęć także trochę ich potrzebuję. Tak samo docelowo chciałbym mieć przy sobie dwie identyczne puszki zeby nie myśleć co jest gdzie tylko robic wszystko odruchowo. Perspektywa zakupu dwóch d4 hmm... chyba nie na moją kieszeń.

  5. #5

    Domyślnie

    Poluj na używany D800 bo wysokie ISO jest przyzwoite lub D750 nowy, skoro kasy brak na D4 to odpuść jednocyfrowe body Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź. Chyba po dzisiejszych przemyśleniach rzeczywiście tak zrobię. W sumie technika idzie cały czas do przodu. D3s w porównaniu do mojej 700tki to krok w przód ale pewnie za dwa lata znów będę musiał go wymieniać na coś z nowszą matrycą bo będę odstawał sprzętowo od konkurencji, więc może rzeczywiście lepiej raz a dobrze.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie Tobie jednemu sen z powiek spędzają takie próby wymiany body, które się zna i na którym można polegać W cyferkowym zestawieniu matrcowym jasno i klarownie widać, że droga D700-D800 jest najwłaściwsza i daje największego kopa w efekcie końcowym. "Niestety" na ten efekt końcowy złoży się również parę problemów a raczej pewnych oczywistości. Przy wskoku na D800 zapewne udzieli się szok gigabajtowo/zdjęciowy Kwestia stosowania krótszych czasów krąży po forum odkąd pojawiły się mocno upakowane matryce (D800). Szklarnia, parę osób już pisało, że obrazek dostał kopa z sigmą ART, a te jak wiemy biją MTF'y Biorąc pod uwagę powyższe detale lub cechy danego body nadal kuszącą propozycją jest... D4. Dostajesz jednocyfrowca. Matryca nowsza od D700, parametrami tyłka nie urywa ale skok do przodu jest. No i AF, wielu chwali AF w D4, ma być jeszcze lepszy od D800/810. Pewnym kompromisem może tu być zauważalnie mniejsze i lżejsze D750. Ze względu na klawiszologię i stare przyzwyczajenia dla niektórych to body nie istnieje dlatego też pewnie o nim nie wspomniałeś Daj znać ja co się zdecydujesz!
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  8. #8

    Domyślnie

    Ze szkłami nie byłoby problemu bo i tak mam arty. Najpierw inwestowalen w szklarnie Komp może też ty pociągnął bo parametrów najgorszych ni ma. Ale magia jednocyfrówek kusi Zastanawialem się jeszcze nad zakupem d3s i pozniej d4 do pary. Tylko czy nie lepiej po prostu dwa d800 jak zrobiło wielu innych. Macałem tego d3s i się pochorowałem na niego. Marzy mi się zeby nie musieć używać już lamp. Poczekam jeszcze az się pojawi jakis d800

  9. #9

    Domyślnie

    Nikt kto ma równo pod sufitem nigdy nie będzie żałował zakupu D3s'a
    Jeśli masz też zacięcie studyjne to do pary z D800 masz zabójczy na każdą okazję.

    Pewnie, że D4 będzie też fajny ale cena/jakość trójka wypada zdecydowanie lepiej dodatkowo bez żadnych wyrzeczeń jeśli chodzi o potencjał...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #10

    Domyślnie

    Ostatnio robiłem wydruk na płótnie 100cm x 80 cm i spokojnie dało radę z D700. A skoro z D700 dało radę to i z D3s będzie ok
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Używany Nikon D700, 75 tys. klatek za 3000zł, czy warto?
    By Aberrator in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 20:03
  2. NEC 2690 WUXi czy warto kupić używany???
    By Krycha in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 16:03
  3. Czy warto kupić używany?
    By MatikoPL in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 22:45
  4. d3s czy teraz jeszcze warto?
    By avatarr in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 00:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •