Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61
  1. #11

    Domyślnie

    A może DF ? Matryca z D4, a cena o połowę mniejsza .....

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Nikt kto ma równo pod sufitem nigdy nie będzie żałował zakupu D3s'a
    .
    A tym bardziej D4.

    Viking89 ale skoro jest co najmniej 2x drozszy od D3s, to polecam zdecydowanie D3s.
    Piszesz, ze robisz imprezy okolicznosciowe, sluby I inne imprezy rodzinne, a wiec takie w których kluczowy jest AF. To parametr pewnosci I niezawodnosci .
    Wiesz, ze nigdy cie nie zawiedzie.

    A matryca 12mpix - wystarczajaca do prawie wszystkich zastosowan. Wydruki 100x70cm nie stanowia problemu.
    Ostatnio edytowane przez Irma ; 29-08-2016 o 09:17
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  3. #13

    Domyślnie

    Matryca D800 daje na niskich czułościach poprostu genialny obrazek. Arty na 36mpix dają radę, ostro jest od pełnej dziury nigdy szkieł nie domykam chyba że potrzebuję większej GO. AF jest gorszy niż w jednocyfrówkach, ale daje radę na ślubach więc zły nie jest. Na Twoim miejscu kupibym najpierw D800 potem D3s, zresztą, sam tak robię (800 już mam, czekam na d3s). D800 zrobisz wszystko, jak Ci dojdzie D3s będziesz miał jeszcze genialny AF na cięższe zadania. U mnie D3s będzie robił główny materiał na imprezie, na spółkę z D800 przygotowania i ślub, plenery głownie D800. Dla mnie taki zestaw z takim rozłozeniem obowiązków jest idealny, może i Tobie spasuje.

    PS. Jeśli Cię stać weź odrazu D810. Poprawili AF i drganie lustra, a to na ślubach istotne kwestie.
    ;]

  4. #14

    Domyślnie

    Jeśli to ułatwi wybór, to dodam, że Grzegorz "Moment" Płaczek, który zgarnia wszystkie nagrody ślubne też pracuje na D3s
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arczi_68 Zobacz posta
    A może DF ? Matryca z D4, a cena o połowę mniejsza .....
    To jest dobra rada. Df nowego można kupić taniej niż używane D4. Masz matrycę 16mpix, dobry AF i wysokie użyteczne ISO z "jedynki" i stosunkowo małe body.
    www.code.cm | MacBook 2016, Hero 5 Session, Nikon D4 + Samyang 14/2.8AE, N24/2.8D, N35/2D + di-GPS

  6. #16

    Domyślnie

    Sporo w temacie o D3s, który wydaje mi się bardzo atrakcyjny, więc też spytam: jak zapatrujecie się na zakup takowego z przebiegami >300k (bo takie w ostatnim czasie tylko widziałem), czy to jednak nie jest tak, że jednocyfrowce sprzedają dopiero wtedy, gdy już na siebie zapracowały i oznacza to jednak zakup mocno wymęczonego sprzętu?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaefpe Zobacz posta
    To jest dobra rada. Df nowego można kupić taniej niż używane D4. Masz matrycę 16mpix, dobry AF i wysokie użyteczne ISO z "jedynki" i stosunkowo małe body.
    i masz body, które jest tak nieergonomiczne, że w porównaniu do D3s, D4, D700, D90 ...nie ma porównania...
    Godzina fotografowania i będziesz miał łzy w oczach...
    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Sporo w temacie o D3s, który wydaje mi się bardzo atrakcyjny, więc też spytam: jak zapatrujecie się na zakup takowego z przebiegami >300k (bo takie w ostatnim czasie tylko widziałem), czy to jednak nie jest tak, że jednocyfrowce sprzedają dopiero wtedy, gdy już na siebie zapracowały i oznacza to jednak zakup mocno wymęczonego sprzętu?
    Pytanie kiedy na siebie zapracowują, mój zwrócił się po trzech miesiącach...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Sporo w temacie o D3s, który wydaje mi się bardzo atrakcyjny, więc też spytam: jak zapatrujecie się na zakup takowego z przebiegami >300k (bo takie w ostatnim czasie tylko widziałem), czy to jednak nie jest tak, że jednocyfrowce sprzedają dopiero wtedy, gdy już na siebie zapracowały i oznacza to jednak zakup mocno wymęczonego sprzętu?
    po części masz rację. Mało jest D3s w rękach hobbystów. Raczej są to woły robocze... ale....
    Jak tak jest to najczęściej właściciel jest w NPS i jeśli dbał o sprzęt to D3s miał co rok przeglądy i wymianę gum (było to gratis).
    Dowiedz się też jaki jest koszt wymiany migawki. Może warto z taką wiedzą uderzyć do sprzedawcy i sie targować?

    Nie zawsze jednak sprzedaje się takie body z powodu wypracowania. Ja swojego D3s z przebiegiem 280 tyś sprzedawałem bo mając D4s nie chciałem nosić dwóch cieżkich puszek. Zamieniłem D3s na D750.
    (na marginesie dodam, że jako główne body nigdy bym nie wybrał D750 zamiast D3s )
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  9. #19

    Domyślnie

    Viking89, nie wiem w jaki sposób podchodzisz do obróbki zdjęć ale na Twoim miejscu nie pakowałbym się w tandem d3s + d800 - matryce całkiem inaczej obrazują i możesz mieć problem ze spójnością kolorystyczną w secie.

    Osobiście rozważałbym dążenie do jednej z dwóch opcji:
    d3s + d700
    d4 + d750 (ew.d810 + d750)

    Pzdr, PP
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  10. #20

    Domyślnie

    Cóż marzenia są po to żeby je spełniać. Jesli uda mi się zostawić nojego d700 w czesciowym rozliczeniu to wezmę d3s. Potem pewnie dokupię d800 albo d4 do pary. Na razie wieksze wydruki bedzie obsługiwać moja żona swoim d610. Oby się udalo

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Używany Nikon D700, 75 tys. klatek za 3000zł, czy warto?
    By Aberrator in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 20:03
  2. NEC 2690 WUXi czy warto kupić używany???
    By Krycha in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 16:03
  3. Czy warto kupić używany?
    By MatikoPL in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 22:45
  4. d3s czy teraz jeszcze warto?
    By avatarr in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 00:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •