Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Przez 7 lat nie wydałem tyle na czyszczenie matrycy co krzyczą sobie te serwisy za jednorazową usługę.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #22

    Domyślnie

    Strachu nie ma. A jak cos to jaki plyn do matryc i jakie szpatulki? Cos w dobrej cenie do jakosci? Czytalem zeby nie uzywac tych tanich szpatulek bo slady zostawiają i ciezko to doczyscic. Na mojej matrycy sa takowe slady po poprzednim czyszczeniu.

    Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dwie suche szpatułki, płyn IPA 99% czyli alkohol izopropylenowy o czystości min 99%, kropelka na jedną szpatułkę, jeśli zostaną smugi to drugą suchą przecierasz i już.
    Jak kupisz więcej tego płynu to będziesz miał do zmywania z auta plam z asfaltu i insektów, litr tego kosztuje max 10zł.

  4. #24

    Domyślnie

    A szpatulki jakiejs konkretnej firmy? Slyszalem o firmie Rotin ktorzy przestrzegaja przeciw uzytkowaniu tanich chinskich szpatulek.

    Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

  5. #25

    Domyślnie

    Hahahaha!
    Fajna cena...
    Ja u siebie w BTfoto (Warszawa) płacę 30 zł za czyszczenie matrycy.
    Inna sprawa, że raz na rok czyszczę za free w Nikonie, ale za taką cenę to podziękuję.

    Ja się w własnoręczne czyszczenie nie bawię - kiedyś, jak zaczynałem przygodę z lustrzanką cyfrową (miałem wtedy D70s) byłem na tyle głupi że zacząłem czytać różne fora itp. i poradzono aby wyczyścić matrycę.... patyczkami do uszu (nie było wtedy ani Green Cleen'a, ani Sensor Swab'ów itp.) i izopropanolem... Jak się to skończyło
    Inna historia to to co zrobiłem z matówką hahahah....

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Szpatułkę to sobie można samemu zrobić jak ma być problem z zakupem, serio tu nie ma wielkiej filozofii, bez przesady ale żeby uszkodzić matryce to trzeba się mocno postarać, oczywiście patyczki higieniczne, jakieś nasączane oryginalnie itp odradzam, tylko mini kropelka płynu bo to nie ma być pranie na mokro tylko przetarcie matrycy, warto tez przedmuchać gruszką przed i po czyszczeniu.

  7. #27

    Domyślnie

    A lepiej do czyszczenia na mokro kupic dedykoeany plyn do matryc czy izopropanol 99% ?

    Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chyba wszystkie "dedykowane" leją z tej samej beczki, standardem jest do takich ceków izopropanol, w małych opakowaniach jest Kontakt IPA, czyli to jest zwykły 99%, sa też wynalazki jak np wypomniany płyn Rotin, który z izopropanolem nie ma nic wspólnego, też dobry i wiele ludzi poleca.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 28-08-2016 o 22:50

  9. #29

    Domyślnie

    Dzis pojechalem moja matryce zestawem firmy Rotin. Szpatulki wraz z plynem. Po zuzyciu 2 szpatulek w obie strony plamy z matrycy zniknęły. Jest czysciutko jak ze sklepu by wyszedl Czynnosc bardzo prosta wymagająca jedynie odrobine delikatnosci. Polecam

    Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 21:04
  2. czyszczenie matówki D610
    By grzegorzdz72 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 19:29
  3. Prosze o porade plamy na matrycy Nikon D610
    By Komfikot in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 20:00
  4. Nikon D610 - czyszczenie matrycy przez aparat
    By Jester in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 17:33
  5. Czyszczenie matrycy Nikon ?
    By Dav3 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 00:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •