Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Jakosc zdjęcia

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monica31 Zobacz posta
    Mam ja przed oczami. Spokojnie aparat ma dopiero 24 godziny?
    No to czytać i trenować

  2. #22

    Domyślnie

    Masz 7100, myślałem że serie 5***
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  3. #23
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Dziękuję. Mam nadzieje kiedyś opanuje ten aparat

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monica31 Zobacz posta
    Ustawilam M 1/1 ale nie wiem jak w aparacie ustawić na m 1/200?

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Udało się (chyba) zdjęcie przeswietlone

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monica31 Zobacz posta
    Udało się (chyba) zdjęcie przeswietlone
    I z czego tu się cieszyć, z tego, że zdjęcie jest zepsute?
    Poczytaj o korekcie ekspozycji dla lampy, nie zawsze "pełna moc" da najlepszy efekt.
    Jeśli Ci zależy na "rozświetlonym zdjęciu" to tak, trzeba dużo światła, ale nie za dużo - i przyda się trochę poprawek na komputerze, ale jak sprzęt ma jeden dzień, to jeszcze (chyba) to opanujesz - powodzenia i udanych zdjęć

  6. #26
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Mi nie chodziło aby przeswietlic zdjęcie tylko mimo iż tamto wyszło przeswitlone na lampie S 25 to czemu na sb 700 mi się to nie udało. Chciałam dojść do ustawień i mieć pewność że nie mam lipnej lampy

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  7. #27

    Domyślnie

    Dziewczyno - weźże posadź chłopa albo koleżankę na dupie (żeby nie męczyć dziecka, ani żeby go nie zrażać na przyszłość), i cierpliwie zrób mu/jej 10 zdjęć z kolejno innymi nastawieniami, ale nie jak popadnie, tylko z pewną systematyką. Możesz do tego wykorzystać sposoby o jakich mówili przedmówcy, możesz też na przykład ustawić aparat w tryb A, i dodawać korektą ekspozycji + 0,5 EV do każdego następnego zdjęćia, zaczynając od takiego bez korekty.

    Aparat zmierzy potrzebne światło, wyda lampie odpowiednie komendy i zrobi zdjęcie. Przy następnym, jak dodasz korektą ekspozycji +0,5 EV, aparat każe lampie błysnąć bardziej, w następnym kroku po dodaniu kolejnego 0,5 EV zrobi się już razem +1EV, potem +1,5EV, +2EV i tak dalej. Za każdym razem aparat każe lampie błysnąć mocniej o odpowiedni stopień.

    Potem siądź do komputera, obejrzyj wszystkie obrazki i ustal, które zdjęcie Ci się najbardziej podoba. Tym nietrudnym sposobem będziesz na najbliższą przyszłość widzieć ile dodać, żeby tak prześwietlać zdjęcia, jak Ci się obecnie podoba. A jak zostaniesz przy tym hobby, za jakiś czas nauczysz się jak poprawnie korzystać z lampy i Twoje dylematy ustaną.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #28
    Oszczędny w słowach Awatar Monica31
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Dabrowa gornicza
    Posty
    55

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie cenne rady. Nie sadzilam ze będzie taki odzew i nikt mnie a dzień dobry nie zbeszta jak to jest na innych forach. Może dlatego że tu większość męska a nie babska. Miłej niedzieli. Z każdej rady na pewno skorzystam.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monica31 Zobacz posta
    Mi nie chodziło aby przeswietlic zdjęcie tylko mimo iż tamto wyszło przeswitlone na lampie S 25 to czemu na sb 700 mi się to nie udało.
    Lampa sb25 nie jest zgodna z lustrzankami cyfrowymi. Jeśli ustawi się ją tak, żeby wszystko się "samo" ustawiało, efekty mogą być nieprzewidywalne. Można ją przełączyć na taki tryb pracy, w którym moc błysku jest ustawiana przez fotografa. Wtedy aparatu (i lampy) nie interesuje, czy robisz na słonecznej łące w samo południe, czy w ciemnej piwnicy, lampa zawsze błyśnie z taką mocą, jaką ustawił na niej fotograf. Jest też inny sposób pracy, "automatyka własna" - lampa ma własny czujnik światła, i przerywa błysk w momencie gdy uzna, że wystarczająco dużo światła się odbiło od fotografowanej sceny. Niestety taki tryb bywa zawodny, np. jeśli przed lampą będzie nieduży przedmiot mocno odbijający światło, to lampa może uznać, że "już dość", gdy cała reszta kadru będzie całkiem ciemna.
    Twoja sb700 "automatycznie" działa w inny sposób, działa "w trybie TTL": gdy naciskasz spust na ułamek sekundy przed zrobieniem zdjęcia lampa daje słaby błysk i aparat mierzy światło wracające od fotografowanej sceny, wracające przez obiektyw. Następnie korzystając z własnej "inteligencji" aparat wylicza, jaki mocny ma być błysk właściwy, otwiera się migawka i aparat "mówi lampie", jak mocno ma błysnąć. Taki sposób pomiaru i ustawiania mocy błysku daje najlepsze efekty, tzn. "średnio poprawne", bo aparat nie wie, jak fotograf chce widzieć zdjęcie. Żeby zdjęcie było takie, jak chce fotograf, trzeba albo zrezygnować z automatyki i ustawić to ręcznie, albo "powiedzieć" automatyce, że ma błysnąć słabiej albo mocniej, niż to co zostanie wyliczone. "Powiedzenie aparatowi" że ma zmienić moc błysku to korekta ekspozycji dla lampy błyskowej.
    Jeśli ustawisz lampę w tryb M, samodzielnie ustawiasz moc błysku, dokładnie tak jak w sb25.

    Miłe przyjęcie - wypadek przy pracy, często nie jest tu tak miło

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Lampa sb25 nie .......

    Miłe przyjęcie - wypadek przy pracy, często nie jest tu tak miło
    Ale pracujemy nad tym
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D50 - jakość zdjęcia
    By Fiatscs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 21:29
  2. jakość zdjęcia?
    By anytramka in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 02:46
  3. D3100 i jakość zdjęcia
    By AnThRaX in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 09:26
  4. Crop zdjęcia a jakość wydruku
    By zazul in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 20:34
  5. [ Makro ] Wartosc przyslony a jakosc zdjecia
    By kaisuj in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-05-2008, 08:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •