Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    C_K
    Gość

    Domyślnie Quo vadis fotografio...

    jeszcze trochę i w ogóle nie będzie trzeba czekać na światło, szukac ciekawych widoków...aplikacja doklei chmury i inne rzeczy za nas, powoli zabija to sens tej naszej pieknej przygody

    http://www.landscapepro.pics/

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli przygodę masz w sobie to nie ma takiego programu, który to zmieni. Rzeczywiście to smutne. Z innej strony dla wielu "surówka" to początek drogi do kreacji ostatecznego efektu. Ja jestem przytłoczony lekko nadmiarem cyfryzacji w obecnych czasach, a raczej aplikacjami i programami typu - "zrób to za mnie" . Ale..... jeśli ktoś tak chce, to kto mu zabroni. Może to i dobrze, że mamy aż taki wybór ? W końcu jeśli dają to czy trzeba brać?

  3. #3

    Domyślnie

    He he... Kiedyś też mnie takie rzeczy dziwowały.

    Jak lata temu wchodziła kolejna wersja LRa, która jednym guzikiem pozwalała prostować zdjęcia architektury, odezwałem się ponuro, że teraz każdy jełop będzie robił co najmniej poprawne zdjęcia tej działki, skoro jeden klik wystarczy, żeby przynajmniej wyprostować obrazek. I co, stało się tak? Nieeee... Ludzie jak robili krzywo, tak dalej robią.

    Czy filtry na Instagramie zawojowały fotografię? Może w równoległym świecie hipsterów tak, może każde zdjęcie jajecznicy na śniadanie zyskało niebotycznie na tych filtrach, ale na szczęście ten badziew nie wpłynął do głównego nurtu fotografii, gdzie cały czas jeszcze kompozycja ma niejakie znaczenie.

    Widziałaś pewnie te humorystyczne wykresy ludzkich umiejętności fotograficznych w zależności od czasu - na początku człowiek nic nei umie, ale robi bajeczne zdjęcia kotków, kwiatkow i zachodów - więc umiejętności według siebie ma gigantyczne. Potem się uczy, umiejętności ma większe, wykres faluje i tak dalej... I w pewnym momencie jest na takim wykresie rozpaczliwy dół pod nazwą 'HDR Hole', z którego ludzie na szczęście po przejściowej fascynacji wychodzą.

    A jak wyszli z HDRów, wyjdą i z podrasowanych landszaftów, które i tak będą wyglądać karykaturalnie: bury widok równin środkowej Polski (bury, bo ze złym WB) i do tego alpejskie niebo w pełnym kolorze, albo droga na Ostrołękę w kolorze i ekspozycji nieokreślonej, za to z lazurowym niebem tropików...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    No zgadzam się z Tobą w 100%
    Byc może dlatego tak bardzo bliski jest mi ten filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=O_p3lepFmCU

  5. #5

    Domyślnie

    Ocho! Jak się zaczęło od Prokofiewa, to wiedziałem że pójdzie na ostro!

    A prawdę mówiąc z dokładnie tych powodów od lat naśmiewam się ze stylu który sam sobie określam jako 'street w rozumieniu ogólnym', który polega na tym, z czego śmieje się ten facet: na nawalance bez ładu i składu, bo to tanie, fajne i nietrudne, a potem na doszukiwaniu się ideologii w pustocie...

    Ale to jakby inny temat.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    "Quo vadis fotografio"... żeby tylko fotografio ! ja odnoszę wrażenie, że już niedługo jak się obudzimy i nie wklepiemy PIN -a, to nas łóżko nie puści ! ( leżysz aż Ci się PIN przyśni )
    normo

  7. #7

    Domyślnie

    Joe Chip mial problemy z wyjsciem, bo nie posiadajac monety, drzwi nie chcialy wypuscic go z domu.

  8. #8

    Domyślnie

    Była już kiedyś o tym dyskusja na forum, która pojawiła się przy okazji innego tematu ( nie pamiętam, ale możliwe, że to były konkursy? ).
    Z kolegą 2pompony w 90% się nie zgadzam. W szczególności HDRów bądź pseudo HDRów widzę coraz więcej i widzę nieustający zachwyt gawiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Kurtz ; 28-08-2016 o 13:54
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #9

    Domyślnie

    Gawiedź zawsze cieszyła się kolorowymi szkiełkami i paleniem czarownic, więc i zawsze tak będzie. Tu się nic nie zmienia, dość spojrzeć na program telewizyjny, Trumpa, czy rozmiary kurczącego się czytelnictwa.

    Pamiętam za to co w kwestii hdrów działo się choćby i na tym forum parę lat temu. Co drugi temat zdjęciowy był temu poświęcony, powstały nawet dwa dedykowane temu programy userów tego forum, wątków zatytułowanych smacznie 'mój pierwszy HDR' było zatrzęsienie, a ja sam miałem (niezasłużenie moim zdaniem) opinię niestrudzonego inkwizytora jeśli idzie o szukanie i piętnowanie tych potworków.

    Teraz tego nie widzę - albo ich (hdrów i ich autorów) populacja wybitnie zmalała, albo przeniosła się w całości na fotka.pl, co z mojego punktu widzenia na jedno wychodzi.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Teraz tego nie widzę - albo ich (hdrów i ich autorów) populacja wybitnie zmalała, albo przeniosła się w całości na fotka.pl, co z mojego punktu widzenia na jedno wychodzi.
    Wzrósł DR matryc

    A tak poważnie HDR to technika jak każda inna, często przydatna pod warunkiem, że robi się to umiejętnie i nie popada się w absurdy tego typu:

    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Quo vadis?
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 18:34
  2. [ Reportaż ] Quo vadis?
    By Horgh in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 09:37
  3. [ Krajobraz ] quo vadis
    By Mark Kowalczyk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 21:39
  4. [ Krajobraz ] Quo vadis ?
    By mjr in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 11:22
  5. [ Reportaż ] Quo Vadis ?
    By gustaff in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-06-2009, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •