Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Quadralite Reporter 360 TTL N + Youngnuo 685N (łączenie systemów)

    Dostałem niedawno na testy lampę Quadralite Reporter 360 z TTLem i wbudowanym odbiornikiem Navigator X.
    Lampa jest super, niewielka, mocna, łatwa w obsłudze i z nadajnikiem Navigator X działają wszystkie funkcje zdalnie.
    Miałem jednak problem z połączeniem jej z systemem lamp Youngnuo 685N, które również mają wbudowane odbiorniki TTL i również mają możliwość zdalnej kontroli mocy i HSS.
    Dopiero wpięcie Reportera na sanki odbiornika 622N rozwiązało problemy, bo jak się okazuje, lampa Reporter ustawiona na iTTL na sankach 622N reaguje bez problemu na polecenia nadajnika 622N-TX.
    W tym momencie mamy na sankach aparatu tylko jeden nadajnik i sterujemy nim dwoma systemami.

    Co nie zadziałało...
    - Navigator X i 622N-TX na nim na sankach jednocześnie: sygnał przez Navigatora X nie był w pełni przenoszony do 622N-TX i odpalanie w HSS sprawiało problemy, jak również kontrola lamp 685
    - 622N i Navigator X na nim na sankach: trzymanie w ręku 622N-TX jako pilota do kontroli 685 nie sprawdziło się w 100% i był problem z wyzwalaniem reportera z navigatora
    - Navigator X na sankach i 685 na odbiorniku Navigator X: w tę stronę system Yongnuo nie chciał zbytnio reagować na polecenia z navigatora tak jakbym tego chciał
    - 622N-TX na sankach i 622 po kablu w Reportera: do czasy synchro spoko, ale brak zdalnej kontroli nad reporterem i brak HSS

    Umieszczenie Reportera na sankach odbiornika 622N działa naprawdę dobrze (dokładniejsze testy i plener będą w tygodniu) i nie potrzebujemy dedykowanego nadajnika dla lampy Reporter jeżeli w naszym arsenale mamy już system Yongnuo i nadajniki 622 Tak było przynajmniej w moim przypadku Jeżeli budujecie system, to możecie iść typowo w lampy Quadralite, bo wszystkie współpracują ze sobą, i Lampa Atlas 600Ws nie ma stopki, więc ten sam myk co z Reporterem może nie przejść dla 622.

    Oczywiście tyczy się to tylko lamp z TTL, ponieważ tańsze odpowiedniki manualne to inna bajka, a w TTL chciałem po prostu ożenić dwa systemy, żeby mieć nad nimi pełną zdalną kontrolę (niekoniecznie w TTL )

    Więcej konkretnych przykładów i porównań pojawi się na dniach

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    Oczywiście tyczy się to tylko lamp z TTL, ponieważ tańsze odpowiedniki manualne to inna bajka
    Czy tyczy się to lamp systemowych czy także samego Reportera bez TTL? Nabyłem właśnie Genesis/Quadralite Reporter 360 + zestaw Navigator X i nie mam możliwości zdalnej regulacji błysku... Jestem zawiedziony

  3. #3

    Domyślnie

    reporter 360 bez TTL nie ma zbudowanego odbiornika chyba, tylko trzeba do niego dokupić zestaw nadajnika przypominającego stare pocket wizardy z antenką i odbiornik na USB wpinany z boku lampy, wtedy można sterować mocą zdalnie http://quadralite.pl/pl/navigator/13...-navigator-kit

  4. #4

    Domyślnie

    Napisałem do Quadralite. Z odpowiedzi wynika to, że pomimo informacji na ich stronie http://quadralite.pl/pl/navigator/27...mpatybilność odbiornik jednak nie ma możliwości sterowania lampą...

    Starszy zestaw wyzwalaczy nie obsługuje HSS, a wymieniłem stare YN RF-603 na nowe Navigatory, ponieważ będę z nich korzystał nie tylko przy pracy z Reporterem i chciałem mieć możliwość zapięcia lampy na nadajniku.
    W międzyczasie dowiedziałem się, że na rynku angielskim istnieje odbiornik Godox XTR16, który współpracuje z nadajnikiem Navigatora X i można go wpiąć do lampy na USB. U nas jeszcze to nie jest dostępne, ale podobno jest to kwestia ok. 3 m-cy...

  5. #5

    Domyślnie

    na stronie, którą podałeś jest tabletka mówiące, ze nie współpracuje z reporterem bez TTL, a HSS jest tylko dla pełnej mocy, czyli w sumie standard dla mocnych manualnych lamp

  6. #6

    Domyślnie

    Dostałem od nich informację, że przepraszają za błąd na stronie i poprawiają - to co widzisz to już po zmianie
    Na szczęście zrobiłem print screen'a:
    http://i16i.imgup.net/Untitledbfec.png

    Czy przez "1" jedynkę rozumiesz pełną moc przy HSS? Ja rozumiałem to jako "tak". U mnie HSS działa od 1/8 w górę.

  7. #7

    Domyślnie

    Potrzebujesz odbiornika Godox XTR-16 do Reportera 360. Wtedy możesz sterować zdalnie mocą manualnej 360tki za pomoca Navigator X. Quadralite, jak mailowałem z nimi, jest ciągle w trakcie
    wprowadzenia swojej rebrandowanej wersji tego odbiornika. ja sobie sprowadziłem XTR-16 i wszystko śmiga cacy.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziś przyszedł do mnie XTR 16 i ku mojemu zdziwieniu też nie działa sprawdzałem kanał, grupę, nic.

    Z opisu instrukcji reportera wynika, że na wyświetlaczu lampy powinna się pojawić ikonka połączenia. Pojawia się na sekundę, gdy włączę batterypack'a...

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie śmiga bez problemowo...
    Sprawdź czy masz nastawy jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=OYyGTcnzGaU

  10. #10

    Domyślnie

    Widziałem, sprawdzałem, nie działa.

    Zauważyłem natomiast dziwną rzecz - jak ustawię w nadajniku tryb TTL, lampa się wyzwala. Nie ma wtedy znaczenia w jakiej grupie jest ustawiony odbiornik, ważne aby był ten sam kanał. Nadal jednak nie ma zdalnego sterowania mocą lampy na czym mi cholernie zależało.
    Poszukam informacji o oprogramowaniu - może to kwestia software'u nadajnika.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Quadralite Atlas 600 ttl - ktoś już ma?
    By kornikbp in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 12-04-2024, 23:58
  2. Quadralite Reporter 360
    By berez2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 13:53
  3. Genesis Reporter 360
    By berez2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 12:36
  4. Lampy Reporter 360. Czy ktoś ma?
    By tomisiek in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 20:55
  5. Genesis Reporter 360
    By Kacperus in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 09:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •