Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    E nie, to co się dzieje z tymi rozjaśniającymi kosmos za sobą drzewami, to nie kwestia polara, bo polar nie wyczuwa, gdzie są drzewa. To kwestia obróbki i efekt jakiegoś szemranego program typu photomatiks czy podobnie finezyjnego...

    A to, że polary stosowane na UWA potrafią zepsuć dobre zdjęcie to sprawa inna - i oczywista. Tak po prostu działa fizyka.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #12

    Domyślnie

    Witajcie.
    Widzę że dyskusja nabrała tępa więc czas napisać coś co rozwieje wszelkie wątpliwości i domysły. Po pierwsze dziękuję wszystkim szczególnie koledze 2pompony za uwagi i niedoskonałości które zauważył na zdjęciach. Tak to za pewne mój wielki błąd rozjaśniając te fragmenty na zdjęciach. Wyciąganie z cieni ot zwyczajnie przesadzone. Postaram się zwracać na to baczniejszą uwagę następnym razem Obróbka nie z szemranego programu tylko z ACR i zastosowany polar MARUMI SUPER DHG na obiektywie. Na swoją obronę nic nie mam cieszę się jednak że podaliście zdjęcia stosownej krytyce. Jedno wiem na pewno. Ustawienie dobrze filtra na bujającym kajaku i wartkiej rzece nie jest całkiem łatwe Kolego smogg9 - aparat d700, szkiełko poczciwy nikkor 20-35. Pozdrawiam

  3. #13

    Domyślnie

    Jezu, chłopie, to nawet się nie przyznawaj, że doprowadziłeś do takiego wielkiego halo ACRem! Wielkość i intensywność tego halo jest z gatunku mistrzowskich!

    Niestety (lub stety) na takie aspekty trzeba mocno uważać przy obróbce i nei doprowadzać do takich kwiatków, bo np. 2, 3 czy 5 mają piękne nieba i mogą stanowić ozdobę reportażu - ale gdyby miały takie halo jak na 7 czy 10, cała ich uroda by prysła i przepadła... A jak widzisz byłaby szkoda, bo bez halo zdjęcia są dobre.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    E nie, to co się dzieje z tymi rozjaśniającymi kosmos za sobą drzewami, to nie kwestia polara, bo polar nie wyczuwa, gdzie są drzewa. To kwestia obróbki i efekt jakiegoś szemranego program typu photomatiks czy podobnie finezyjnego...

    A to, że polary stosowane na UWA potrafią zepsuć dobre zdjęcie to sprawa inna - i oczywista. Tak po prostu działa fizyka.
    O rozjaśnieniach za drzewami to Ty wyprodukowałeś elaborat I się z nim oczywiście zgadzam. Ja odniosłem się do nieba w różnych kolorach (ale nie za drzewami ) wskazując jako powód polara, no i się nie pomyliłem, bo:

    Cytat Zamieszczone przez bodek_1 Zobacz posta
    [...]i zastosowany polar MARUMI SUPER DHG na obiektywie. [...]Ustawienie dobrze filtra na bujającym kajaku i wartkiej rzece nie jest całkiem łatwe
    Ale się da, co wspaniale pokazałeś na wzorowym zdjęciu numer 2 kolego bodek_1
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #15

    Domyślnie

    Matko kochana czy są moze jakie kursy (najlepiej korespondencyjne) na temat znajomości i obsługi rożnych programów graficznych ?
    Bo tak czytam, czytam i po pierwsze nie wiem o czym piszecie (niie znam tych programów) i do tego jeszcze te tajemnicze nazwy rożnych opcji ...
    Chetnie bym poznał i moze wykorzystywal - ale uprzedzam niejakiego lajjtruma zainstalowalem testowo i poleglem przy jego obsłudze.
    Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem .....
    foto.krupek.info https://500px.com/krupek moje foto pstryki

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Rawka
    By desid in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 23:11
  2. [ Krajobraz ] Łazikowanie nad Bzurą i Rawką
    By <| MICHAŁ |> in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 22:45
  3. [ Krajobraz ] Rzeka Rawka
    By hubal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 18:04
  4. [ Krajobraz ] Spływ Dunajcem
    By marianzzz1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-12-2008, 22:28
  5. [ Reportaż ] Spływ kajakowy rzeką Wda
    By alpin in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2008, 19:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •