Close

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 141
  1. #81

    Domyślnie

    Przeglądałem stare zdjęcia i trafiłem na pstryki z Giverny robione 5D Mk.II.
    http://lech.zenfolio.com/p588226027

    Przypomniało mi się dlaczego pożegnałem się z Nikonem: kolorki spodobały mi się zdecydowanie bardziej u C.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 31-12-2016 o 15:23
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  2. #82

    Domyślnie

    jaki powód zmiany na 5d? do dzisiaj w sumie trudno narzekać na iksa

  3. #83

    Domyślnie

    W ramach ogólnego remanentu w sprzęcie. Nie daje już rady zabierać tego pustaka (mówię o 1Dx ) wszędzie ze sobą, a potrzebuję tez mieć puszkę z AF-em. Przerabiałem już różne bezlusterkowce, mając na uwadze obniżenie wagi sprzętu, ale nic nie przypadło mi do gustu (a wręcz przeciwnie ). No i stanęło na ostatniej wersji 5D.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 01-01-2017 o 16:09
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  4. #84

    Domyślnie

    Ktoś może się wypowiedzieć jak to jest ze szkłami manualnymi w Canonie? Chciałbym do 5DIV kupić fisha Samyanga i zastanawiam się czy mierzy światło bez podklejania chipa. Oczywiście potwierdzenia ostrości nie będzie ale w tym przypadku to niepotrzebne.
    lustra-brak

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucek92 Zobacz posta
    Ktoś może się wypowiedzieć jak to jest ze szkłami manualnymi w Canonie?
    tak jak zawsze. wszystko dziala jak nalezy. co wiecej mierzy na przymknietej przyslonie wiec nie ma bledu ekspozycji

    Cytat Zamieszczone przez lucek92 Zobacz posta
    Chciałbym do 5DIV kupić fisha Samyanga i zastanawiam się czy mierzy światło bez podklejania chipa. Oczywiście potwierdzenia ostrości nie będzie ale w tym przypadku to niepotrzebne.
    kup sobie takiego juz z naklejonym chipem, to bedziesz mial potwierdzenie...

  6. #86

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienie sprawy z pomiarem, potwierdzenia to akurat nie potrzebuję bo w przypadku fisheye wystarczy mi skala na obiektywie. Jak nie będę pewien ostrości to pozostaje LV.
    lustra-brak

  7. #87

    Domyślnie

    Trochę czasu minęło, ale pierwsze dwa koncerty w 2017 mam już za sobą.
    Kilka uwag dotyczących 5D4:
    - wysokie ISO jest co najmniej tak samo dobre jak w 1Dx
    - dynamika, przynajmniej na niższych IS0 (<800) jest lepsza i RAW bardziej "elastyczny"
    - różnicy w kolorach miedzy tymi dwoma puszkami nie widzę. Dla mnie jest OK, bo lubię canonowkie kolorki prosto z puszki
    - AF śledzący podczas nagrywania wideo bardzo mi podszedł do gustu. Zwłaszcza w połączeniu z dotykowym ekranem

    A teraz trochę narzekania:
    - grip na koncercie jest jednak pomocny. Pewnie trzeba będzie jednak dokupić.
    - brak pomiaru punktowego połączonego z dowolnym polem AF-u jest upierdliwy. Taka już polityka tej firmy
    - pomiar środkowy, ważony cały czas. W trybie M, korekcja -1/3 do -2/3 EV, żeby było OK.
    - nie panuje do końca nad AF-em. Brak podświetlenia aktywnego pola utrudnia zabawę w ciemnicy. Trzeba ruszyć joystickem, żeby być pewnym gdzie się celuje. Za dużo odpadów jak na mój gust, choć pewnie sporo w tym mojej winy.
    - brak ruchomego ekranu utrudnia filmowanie i złości, jeżeli się już do takiego przyzwyczaiłeś.

    Więcej zdjęć tutaj: http://lech.zenfolio.com/f341152333Zapraszam







    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 11-02-2017 o 22:31
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Brak podświetlenia aktywnego pola utrudnia zabawę w ciemnicy. Trzeba ruszyć joystickem, żeby być pewnym gdzie się celuje. Za dużo odpadów jak na mój gust, choć pewnie sporo w tym mojej winy.
    tez mnie to strasznie wpieniało na początku, fotografowalem 1dmk2, mk3, mk4 i po kupnie 5dmk3 myślałem, że oszaleję. ale po pewnym czasie da się z tym żyć, aczkolwiek w 1d lepiej to jest rozwiązane

  9. #89

    Domyślnie

    Po wyjściu 1Dx tez nie było podświetlenia punktu AF. Dołożyli to później uaktualniając firmware: punkt AF wówczas "mrugał" na czerwono. Nie wiem w czym jest u Canona problem, ale te rozwiązania (istniejące jedynie w serii 1 ) są mocno kulawe. U Nikona to działa tak jak powinno: punkt jest podświetlony .
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #90

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Canon ] Canon 5D Mark IV
    By michasacuer in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 22:32
  2. d7000 a 5D mk II
    By Pablo25 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 22-09-2014, 12:20
  3. Canon 5d mk III filmuje w RAWach
    By sv in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 13:03
  4. Canon 5D mk I - warto??
    By maksu81 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 581
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 18:03
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •