Close

Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 141
  1. #91

  2. #92

    Domyślnie

    Widzę że tutaj więcej się dowiem niż na CB

    Moje pytanie do Ciebie Pawle bo widzę że pucha już wygrzana trochę w boju

    1. Jak działa AF w mieszanym świetle (żarowe/ledowe/dzienne/swietlówki).
    2. Jak z celnością/skutecznoscia AF w servo w mieszanym świetle.
    3. Czy jest odczuwalna różnica pomiędzy pracą AF w 5dIV i 5D III lub innymi modelami.
    4. Czy Servo AF Servo LIVE nadaje się do zdjęć i jaka jest jego skuteczność.
    5. Jak spisuje się nowa matryca - czy jest jakaś nieprzyjemna dominanta kolorystyczna w sztucznym świetle (każde 5d trochę inaczej maluje).
    6. Czy są jakieś pomniejsze usprawnienia poprawiające pracę.
    7. Co wkurza w nowej 5d
    pozdrawiam
    Mirek$

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Co temu panu tak zwisa?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  4. #94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Widzę że tutaj więcej się dowiem niż na CB

    Moje pytanie do Ciebie Pawle bo widzę że pucha już wygrzana trochę w boju

    1. Jak działa AF w mieszanym świetle (żarowe/ledowe/dzienne/swietlówki).
    2. Jak z celnością/skutecznoscia AF w servo w mieszanym świetle.
    3. Czy jest odczuwalna różnica pomiędzy pracą AF w 5dIV i 5D III lub innymi modelami.
    4. Czy Servo AF Servo LIVE nadaje się do zdjęć i jaka jest jego skuteczność.
    5. Jak spisuje się nowa matryca - czy jest jakaś nieprzyjemna dominanta kolorystyczna w sztucznym świetle (każde 5d trochę inaczej maluje).
    6. Czy są jakieś pomniejsze usprawnienia poprawiające pracę.
    7. Co wkurza w nowej 5d
    Wiele tych zdjęć to nie zrobiłem, ale w linku poniżej znajdziesz dwa koncerty i kilka fotek na świeżym powietrzu (poza 03 -Abbaye...).
    http://lech.zenfolio.com/f341152333

    Na AF nie narzekam. Przy oświetleniu "koncertowym" AF Servo (AF-C na Nikoniarzy) mnie nie zawodzi. Poza tym mam tendencje do używania AF-S.
    W porównaniu z moim byłym 1DX nie dostrzegam różnicy w pracy AF, ale je jestem amator.
    AF Servo przy LIVE VIEW jest bardzo dobre. Do filmowania po prostu znakomite.
    Matryca ma lepsza dynamikę na niskim ISO niż 1DX: 1,5 do 2 EV. Powyżej 800, nie dostrzegam różnicy. Dominanty nie dostrzegłem (fakt, nosze okulary ).
    Co nowego i wartego uwagi: tylny LCD, dotykowy: palcem, bezpośrednio wybierasz opcje w menu i konfigurujesz aparat. Pod przyciskiem Q możesz sobie skonfigurować swój ekran parametrów. Dodatkowy przycisk dający dostęp do bezpośredniej korekcji pomiaru światła (można go zaprogramować również dla innej funkcji).
    Co jeży w tej puszce: zużycie baterii, brak pomiary spot na dowolnym polu AF, podświetlenie aktywnego pola AF-u. Jest jakiś gag z zapisem video 4K na kartach SD: na SanDisk 95MB/sjest ok, a na Lexar 150MB/s nagrywanie wyłącza się natychmiast. FW 1.04 nic nie daje.
    Jakby puszka miała jeszcze gibany ekran, to bym był Canonowi bardzo wdzięczny

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Co temu panu tak zwisa?
    Ni pies, ni wydra : coś na kształt świdra . Może parasol...
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 28-04-2017 o 00:08

  5. #95

    Domyślnie

    Dodatkowy przycisk dający dostęp do bezpośredniej korekcji pomiaru światła: chodzi o korekcje EV w trybie AutoISO + M
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #96

    Domyślnie

    Mówisz że w 5d IV jest korekta EV trybie M z autoiso?
    I toto działa nawet po włączeniu lampy?
    pozdrawiam
    Mirek$

  7. #97

    Domyślnie

    Korekcja owszem jest. Canon wprowadził to najpierw w 1DX przy pomocy osobnego firmwaru, to co Nikon proponował od dawna. Czy działa z lampą, tego niestety nie wiem.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #98

    Domyślnie

    Norman Bites, The New Roses
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #99

  10. #100

    Domyślnie

    Słuchajcie, rozmawiałem dzisiaj ze znajomym, który ma 5Dmk4. Opowiedział mi, że jego body już dwa razy się zawiesiło. Po wyjęciu i wsadzeniu baterii okazało się, że nie ma zapisanych ostatnich kilku - kilkunastu zdjęć. Całe szczęście nie trafiło na kluczowe momenty.
    Pomyślałem, że to odosobniony przypadek, jednak na forum Canona jest wątek http://www.canon-board.info/pierwsza...ilania-106071/

    Mam pytanie odnośnie 5D4, może ktoś*zetknął się*z tym problemem. Tutaj na forum nie znalazłem.

    Kupiłem to body 3 miesiące temu i już raz wylądowało w serwisie.

    W niedziele robiłem zdjęcia na koncercie. Zobiłem kilka klatek na 16-35 f2.8, wyłączyłem aparat, podpiąłem 70-200 2.8 mk1, włączyłem aparat, zrobiłem 2 klatki i kaput. Totalnie odcięło się*zasilanie i nie reagował na włączanie. Sprawdzałem na innych bateriach, podpinałem inne szkła, karty CF i SD. Nic.

    Poleciał na gwarancyjną na Hożą i okazało się, że poszło zwarcie i spaliło jakiś*dolny układ scalony. Jak włożyłem baterię, która była w aparacie w momencie kiedy wystąpiła usterka okazało się, że jest totalnie rozładowana, mimo, że była pełna. Baterie zawsze trzymam oddzielnie z założonymi zabezpieczeniami.

    Problem polega na tym, że w serwisie nie dostałem odpowiedzi co może być przyczyną. Sprawdzili wszystkie moje baterie, wszystkie szkła i nie znaleźli problemu. Dostałem tylko info, że "w tych nowych piątkach tak się czasem dzieje". Pocieszające.
    Na FB czytam:
    w zeszla sobote mojej dziewczynie 5D4 sie zawiesil .. dokladnie w tym mimencie ktory opisalem. okazuje sie ze nie jest odosobnionym przypadkiem
    Co to się dzieje? I Canona zaczynają coraz bardziej dotykać bolączki cięć księgowych oraz coraz gorsza kontrola jakości?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Canon ] Canon 5D Mark IV
    By michasacuer in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 22:32
  2. d7000 a 5D mk II
    By Pablo25 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 22-09-2014, 12:20
  3. Canon 5d mk III filmuje w RAWach
    By sv in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 13:03
  4. Canon 5D mk I - warto??
    By maksu81 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 581
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 18:03
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •