Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Dobór sprzętu do filmowania (statyw, steady, slider)

    Witam serdecznie Niedawno trochę mocniej zainteresowałem się filmowaniem i zakupiłem Lumixa G7. Chciałbym do niego sukcesywnie dokupować podane rzeczy:
    1. Statyw (budżet 450-500 zł)
    Myślałem nad czymś takim : Triopo MX-1128 + Benro S2
    Nóżki wydają się być w porządku, a głowica ma dość dobre opinie
    2. Steadycam (350-500 zł)
    Tu myślałem nad jakąś używką Flycama Nano
    3. Slider (300-400 zł)
    Tutaj nie mam żadnych pomysłów. Czy slidery w taki budżecie mają jakiś sens czy lepiej zrobić jakiegoś własnoręcznie z wielu poradników na YT, a potem dozbierać na coś typu Foton Kameleon?

    Na razie mam pieniądze na statyw, resztę rzeczy dokupię z czasem, lecz chciałem zrobić rozeznanie czego szukać, gdy będę miał już pieniądze na steady i slider

  2. #2

    Domyślnie

    Powiem z doświadczenia że za te pieniądze co byś nie kupił to nie będziesz z tego zadowolony. Najtaniej jest kupić raz a porządny sprzęt który będzie służył latami.
    Są przecież raty. Napisz co chcesz filmować. Może coś będę w stanie doradzić.
    Jeśli nie masz doświadczenia to namawiam odwiedzić targi foto-wideo w Łodzi. Trzeba samemu porównać jak pracuje dana głowica (dopasować do własnych oczekiwań), a nie opierać się na opiniach bo to proszenie się o kłopoty.

  3. #3

    Domyślnie

    Gdzie jest przycisk "Lubie to"?
    MaciekN bardzo dobrze pisze. Wydasz 500zl na statyw i dość szybko okaże się że statyw i głowica jest ok ale pracować będziesz mógł tylko na szerokim kącie albo na zafiksowanej głowicy.
    Podobnie z reszta gratów....

  4. #4

    Domyślnie

    Nie do końca, jeśli pracuje amatorsko i kręci filmy rodzinne dla siebie w zupełności wystarczy mu statyw benro ad71fk5, flycam nano i najtańszy slider na allegro jaki znajdzie. W zastosowaniach profesjonalnych niestety to się nie sprawdzi, bo tam stosunek jakości stabilizatora jest wprost proporcjonalny do wydanej kasy, gdzie 1500 na 3 rzeczy to stanowczo za mało.

    Kup to na co Cię stać i idź kręcić filmy. Najgorzej jest kogoś na starcie zniechęcić podsuwając sprzęt za grube tysiące którego na starcie po prostu nie potrzebuje.
    ;]

  5. #5

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej będą to samochody, ale nie chcę się ograniczać. Filmiki fabularne i praca zarobkowa raczej odpada. Mam dopiero 16 lat, więc po prostu chciałbym kupić statyw i zacząć kręcić, a nie czekać rok za nim uzbieram na jakiś profesjonalny model, którego i tak na razie nie wykorzystam Dzięki za to porady, już myślałem, że nikt nie odpowie

  6. #6

    Domyślnie

    Może i przesadzam, ale w takim razie mam radę. Nie kupuj przez internet.
    Weź najdłuższe szkło jakie masz i zamontuj do aparatu. W sklepie poproś o mozliwosc sprawdzenia statywów.
    Ten statyw na którym będziesz w stanie płynnie ruszyć i poprowadzić panoramę po np. oknach jakiegoś budynku i płynnie zatrzymać będzie całkiem ok.
    To samo zrób z pionowym ruchem.
    Na koniec przetestuj czy fix pionowy i poziomy daje radę przytzrymac aparat i bez poruszenia kadru daje sie odfixowac. Bo nie jest problemem zafiksowanej głowice na maxa... Problemem jest zrobić to na tyle lekko aby aparat utrzymał sie w pozycji jakiej chcesz i aby przy odfiksowNiu nie poruszyć aparatu/ kamery.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie kupuj chińskich steady camów bo nie idzie ich wykalibrować. Zapłać dwa razy więcej ale kup glidecama albo flycama. Reszta może być chińska oby prezentowała jakąś jakość.
    Moja prywatna strona: http://shox.pl

Podobne wątki

  1. Sprawdzony statyw i monopod do fotografii i filmowania
    By Alcatraz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 11:04
  2. Dobór ekspozycji w trybie filmowania d7100
    By pepsi90 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 17:17
  3. Fotografowanie mebli dobor sprzetu
    By mac412 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 15:05
  4. Statyw do 500 zl do zdjec oraz filmowania
    By lolas4 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •