Close

Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 298
  1. #1

    Domyślnie D750 czy 5D Mark III - co lepsze na imprezy?

    Czy ktoś z Was miał do czynienia w praktyce z tymi sprzętami, tak żeby wskazać która subiektywnie jest lepsza?

    Mam ok. 9k PLNów, sprzedałem 5D2 i zostało mi tylko 24-105 i lampa do Canona. Więc nie mam problemu zmienić system. Chciałbym robić zdjęcia głównie na imprezach urodzinowych, potem może się spróbuje w ślubach. W 5D głównie walczyłem AF przy ruszających się obiektach, zwłaszcza na śledzącym ciągłym focusie. Przegrywałem.

    Wiem, że było już pewnie milion razy o tym ale chodzi mi o opinie w tym konkretnie zastosowaniu tzn. czy w 'prawdziwym życiu' któraś puszka będzie lepsza? Pod kątem skuteczności AF i ratowania się wysokim ISO?
    Zastanawiam się między 5D3 z Canonem 24-70 2.8 a D750 z Tamronem 24-70 2.8. Bo z tym się powinienem zmieścić w budżecie (używane).

  2. #2

    Domyślnie

    to są podobne puszki, canon jest znacznie lepiej wykonany, d750 jest dosyć plastikowy, przynajmniej takie sprawia wrażenie

    na pewno lepiej kupić canona z canonem, niż nikona z kundlem

  3. #3

    Domyślnie

    Na Youtube jest sporo porownan obu body... 5Dm3 ma fajnie rozmieszczone krzyzowe punkty AF po bokach. D750 krzyzowe ma tylko w srodku. Z tego co pamietam z testow, to AF byl nieznacznie lepszy w Canonie. Nikon ma za to znacznie wiekszy Dynamic Range. Co do Tamrona, to fajne szklo tylko uwazaj bo rozrzut jakosciowy jest dosc spory. U Cichego kupisz sprawdzona, ostra sztuke.

  4. #4

    Domyślnie

    Oj bywa różnie z tymi szkłami od Cichego. Nie generalizujmy.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    to są podobne puszki, canon jest znacznie lepiej wykonany, d750 jest dosyć plastikowy, przynajmniej takie sprawia wrażenie

    na pewno lepiej kupić canona z canonem, niż nikona z kundlem
    Dokladnie tak.

  6. #6

    Domyślnie

    Canon ma nie tylko więcej punktów krzyżowych, ale są one bardziej rozmieszczone od centrum.
    Bardzo ułatwia to kadrowanie zwłaszcza z jasnymi szkłami.
    Canon ma też dobrze dopracowany system radiowy do lamp.
    Nie wiem czy coś się zmieniło, ale w Nikonie był problem ze wspomaganiem AF dla wielu nowych, jasnych obiektywów.
    Jeśli chodzi o serwis Nikona to powszechnie znany jest fakt, że można z nim dostać szału

  7. #7

    Domyślnie

    Podobnie jak koledzy uważam, że lepszy będzie Canon z Canonem niż Nikon z Tamronem. Gdyby to był Nikon z Nikkorem, to wybrałbym Nikona ze względu na sposób obsługi (bardziej mi odpowiada). A Tamrona dobrego można kupić nie tylko od forumowego kolegi.
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    D750 ma na pewno jedną przewagę nad MK3 - uchylany ekranik; bardzo często używam tego np. na zdjęciach grupowych, gdy nie mogę ludzi ustawić odpowiednio szeroko (podnosząc aparat do góry widać także osoby, które stoją z tyłu).
    I jeszcze jedno - D750 jest mniejszy i lżejszy od Canona; w fotografii ślubnej nierzadko nosisz aparat ponad 12 godzin... Ja doceniam wagę i rozmiar D750 w porównaniu do D700, który gabarytowo jest podobny do MK3.
    Ostatnio edytowane przez Kaczy_Grzmot ; 22-08-2016 o 09:52

  10. #10

    Domyślnie

    Cholera. We wszystkich recenzjach zachwycaja sie AF w Nikonie, ze najlepszy, ze wyciagniety z najwyzszej serii. D750 dostaje wyzsze noty w recenzjach. Zobaczylem rawy z czarnym obrazem, z ktorych gosciu wyciaga jasny pokoj.
    Pisze wiec na forum nikonowe zeby dostac potwierdzenie 'tak tak bierz nikona nie ma o czym gadac w kwestii czulosci, dynamiki i af'..
    i dupa.

    Niestety w Nikonie oryginalne 24-70 jest duzo drozsze niz uzywany pierwszej generacji w Canonie. Jak chyba wiekszosc szkiel. A gdyby przydusic i znalezc kase na Nikkora zamiast Tamrona to podtrzymujecie zdanie?
    Nie wnikajac w budowe, filmy itd. Mialem mark ii i macalem tez nikona, oba mi pasuja na swoj sposob. Dodam ze jak tylko sie da to wole strzelac bez lampy, nawet kosztem szumow.


    Sorry za brak polskich znakow, pisze na szybko z telefonu.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Canon ] Canon EOS 5D Mark III
    By woytec60 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1267
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 08:24
  2. Canon mark 5d III
    By ro9ro9 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 00:51
  3. D300/ Canon 5D Mark I - Co lepsze pod reporterkę ?
    By avedon in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 22:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •